Nový seriál Zrádci odstartuje na ČT už 23. února. Poodhalí drsný svět drogové mafie

Milovníci české původní seriálové tvorby se od neděle 23. února mohu těšit na slibnou novinku. Česká televize bude nasazovat nový seriál Zrádci, který mapuje nerovný boj policie s drogovým podsvětím. Seriál uvidíte v hlavním vysílacím čase po osmé hodině večerní. Celkem má šest dílů, jeho režisérem a producentem je Viktor Tauš, scénář napsal Miro Šifra. Druhým režisérem je Matěj Chlupáček. A ČT slibuje, že to bude zajímavá, netradiční a napínavá podívaná.

Tvrdý boj na hranicích zákona

V seriálu, jehož podtitul zní „seriál o zlých lidech s dobrými rodinami“, se hlavních rolí zhostili Cyril Dobrý, Lenka Krobotová, Václav Neužil, David Novotný, Igor Bareš a Miloslav Pecháček. Už i toto obsazení slibuje, že by se divák mohl těšit na skvělé herecké výkony a pravděpodobně i zajímavý scénář, který nebude od prvního momentu zcela předvídatelný. Motivy seriálu prý budou syrové a budou odrážet skutečný stav boje proti drogovým mafiím. Dějová linka líčí snahu protidrogové centrály rozkrýt pozadí fungování vietnamské drogové mafie. Hlavní postavou je dealer David Frýdl (Cyril Dobrý), který působí v česko-vietnamské drogové mafii a zároveň i jako policejní informátor. Kromě této linie budou diváci sledovat také příběhy mladého kluka a ženy – elitní policistky, kteří se do tohoto systému z různých důvodů zapletou, a to bude mít samozřejmě vážné následky.

Podle skutečných událostí

Příběh může lákat i tím, že vznikl na základě původního námětu Jiřího Vacka, jednoho ze zakladatelů Národní protidrogové centrály a na základě informací policistů z terénu. Děj tak reflektuje reálné zkušenosti a zážitky těch, kteří proti drogám dennodenně bojují. Autorem hudby je Petr Ostrouchov, titulní píseň nazpívala Marie Rottrová. Velká část série se natáčela v Liberci, který je zároveň rodištěm režiséra Matěje Chlupáčka. V Chomutově filmaři natáčeli v bývalých městských lázních, kvůli některým záběrům se štáb ocitl v Praze, Sychrově, ale také v Německu a v Polsku.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020