Nový seriál Zrádci odstartuje na ČT už 23. února. Poodhalí drsný svět drogové mafie

Milovníci české původní seriálové tvorby se od neděle 23. února mohu těšit na slibnou novinku. Česká televize bude nasazovat nový seriál Zrádci, který mapuje nerovný boj policie s drogovým podsvětím. Seriál uvidíte v hlavním vysílacím čase po osmé hodině večerní. Celkem má šest dílů, jeho režisérem a producentem je Viktor Tauš, scénář napsal Miro Šifra. Druhým režisérem je Matěj Chlupáček. A ČT slibuje, že to bude zajímavá, netradiční a napínavá podívaná.

Tvrdý boj na hranicích zákona

V seriálu, jehož podtitul zní „seriál o zlých lidech s dobrými rodinami“, se hlavních rolí zhostili Cyril Dobrý, Lenka Krobotová, Václav Neužil, David Novotný, Igor Bareš a Miloslav Pecháček. Už i toto obsazení slibuje, že by se divák mohl těšit na skvělé herecké výkony a pravděpodobně i zajímavý scénář, který nebude od prvního momentu zcela předvídatelný. Motivy seriálu prý budou syrové a budou odrážet skutečný stav boje proti drogovým mafiím. Dějová linka líčí snahu protidrogové centrály rozkrýt pozadí fungování vietnamské drogové mafie. Hlavní postavou je dealer David Frýdl (Cyril Dobrý), který působí v česko-vietnamské drogové mafii a zároveň i jako policejní informátor. Kromě této linie budou diváci sledovat také příběhy mladého kluka a ženy – elitní policistky, kteří se do tohoto systému z různých důvodů zapletou, a to bude mít samozřejmě vážné následky.

Podle skutečných událostí

Příběh může lákat i tím, že vznikl na základě původního námětu Jiřího Vacka, jednoho ze zakladatelů Národní protidrogové centrály a na základě informací policistů z terénu. Děj tak reflektuje reálné zkušenosti a zážitky těch, kteří proti drogám dennodenně bojují. Autorem hudby je Petr Ostrouchov, titulní píseň nazpívala Marie Rottrová. Velká část série se natáčela v Liberci, který je zároveň rodištěm režiséra Matěje Chlupáčka. V Chomutově filmaři natáčeli v bývalých městských lázních, kvůli některým záběrům se štáb ocitl v Praze, Sychrově, ale také v Německu a v Polsku.

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020