O společnost Nova mají zájem dvě firmy

Tuzemská komerční jednička ve světě televizí není žádná jiná, než TV Nova. Tedy spíše celá tato skupina, jelikož televizních kanálů, které nabízí je poměrně dost. Pokud se podíváme na majetkovou strukturu, tak za touto televizní skupinou stojí společnost CME, která ji také vlastní. A právě v souvislosti s ní se objevují první zprávy o tom, že o ni má někdo zájem.

Podíl firmy Time Warner

Pokud vás dané informace zajímají blíže, pojďme je rozplést ještě o něco více. Společnost European Media Enterprises neboli CME u nás vlastní celou skupinu Nova. CME však nemá jenom jednoho vlastníka, ale mí jich několik. Podíl v této firmě má mimo jiné i americká mediální společnost Time Warner. A právě ta nyní přichází do popředí. Je to právě její podíl, který by mohl být prodán jiným firmám.

Kdo se o podíl v CME zajímá?

Jsou to hned dvě firmy a musíme říci, že jsou poměrně různorodé. Ani jedna dané informace nepotvrdila a tak se může jednat zatím jenom o spekulace. Na druhou stranu jenom tak z nenadání by se daná fakta neobjevila. Když Se podíváme na první firmu, je to investiční a energetická skupina z Číny, která má název CEFC. Tu jistě znají mnozí fanoušci fotbalu, jelikož je kromě jiného spojena s pražskou Slávií.

A jak je to s druhou firmou? Tu můžeme označit jako lokální. Tedy abychom byli objektivní, jedná se o česko-slovenskou společnost, která působí v oblasti financí. Její název také není příliš neznámý, jelikož je to Penta Investment.

Cena? Zatím jenom orientační

Nic není potvrzeno a tak i cena je spíše odhadem. Pokud máme zmínit částku, o které se hovoří, tak je to 500 milionů. Samozřejmě nikoliv korun, jelikož v tomto případě hovoříme o eurech. Zda k danému prodeji podílu skutečně dojde, a zda se cena přiblíží daným informacím, to si musíme zatím počkat. Každopádně se očekává, že změna podílníka by televizi nijak ovlivnit neměla.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018