O společnost Nova mají zájem dvě firmy

Tuzemská komerční jednička ve světě televizí není žádná jiná, než TV Nova. Tedy spíše celá tato skupina, jelikož televizních kanálů, které nabízí je poměrně dost. Pokud se podíváme na majetkovou strukturu, tak za touto televizní skupinou stojí společnost CME, která ji také vlastní. A právě v souvislosti s ní se objevují první zprávy o tom, že o ni má někdo zájem.

Podíl firmy Time Warner

Pokud vás dané informace zajímají blíže, pojďme je rozplést ještě o něco více. Společnost European Media Enterprises neboli CME u nás vlastní celou skupinu Nova. CME však nemá jenom jednoho vlastníka, ale mí jich několik. Podíl v této firmě má mimo jiné i americká mediální společnost Time Warner. A právě ta nyní přichází do popředí. Je to právě její podíl, který by mohl být prodán jiným firmám.

Kdo se o podíl v CME zajímá?

Jsou to hned dvě firmy a musíme říci, že jsou poměrně různorodé. Ani jedna dané informace nepotvrdila a tak se může jednat zatím jenom o spekulace. Na druhou stranu jenom tak z nenadání by se daná fakta neobjevila. Když Se podíváme na první firmu, je to investiční a energetická skupina z Číny, která má název CEFC. Tu jistě znají mnozí fanoušci fotbalu, jelikož je kromě jiného spojena s pražskou Slávií.

A jak je to s druhou firmou? Tu můžeme označit jako lokální. Tedy abychom byli objektivní, jedná se o česko-slovenskou společnost, která působí v oblasti financí. Její název také není příliš neznámý, jelikož je to Penta Investment.

Cena? Zatím jenom orientační

Nic není potvrzeno a tak i cena je spíše odhadem. Pokud máme zmínit částku, o které se hovoří, tak je to 500 milionů. Samozřejmě nikoliv korun, jelikož v tomto případě hovoříme o eurech. Zda k danému prodeji podílu skutečně dojde, a zda se cena přiblíží daným informacím, to si musíme zatím počkat. Každopádně se očekává, že změna podílníka by televizi nijak ovlivnit neměla.

Aktuálně v tv světě
Několik informací o plánovaném kanálu Prima Krimi jste už od nás získali. Jednalo se spíše o kusé informace, nebo ..
16.03.2018
Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte ..
14.03.2018
Dva a půl roku. To je doba, kdy se na TV Prima vysílal seriál Ohnivý kuře. Seriál začínal s poměrně zajímavou ambicí ..
11.03.2018
Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě ..
08.03.2018
Seriály, které se ohlížejí do minulosti, jsou podobně jako detektivní příběhy velmi populární. Je jasné, že, když ..
04.03.2018
Když se podíváme na sledovanosti zpravodajských relací, tak obecně patří k tomu, co přitáhne nejvíce diváků. Je ..
02.03.2018
Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná ..
25.02.2018
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018