O společnost Nova mají zájem dvě firmy

Tuzemská komerční jednička ve světě televizí není žádná jiná, než TV Nova. Tedy spíše celá tato skupina, jelikož televizních kanálů, které nabízí je poměrně dost. Pokud se podíváme na majetkovou strukturu, tak za touto televizní skupinou stojí společnost CME, která ji také vlastní. A právě v souvislosti s ní se objevují první zprávy o tom, že o ni má někdo zájem.

Podíl firmy Time Warner

Pokud vás dané informace zajímají blíže, pojďme je rozplést ještě o něco více. Společnost European Media Enterprises neboli CME u nás vlastní celou skupinu Nova. CME však nemá jenom jednoho vlastníka, ale mí jich několik. Podíl v této firmě má mimo jiné i americká mediální společnost Time Warner. A právě ta nyní přichází do popředí. Je to právě její podíl, který by mohl být prodán jiným firmám.

Kdo se o podíl v CME zajímá?

Jsou to hned dvě firmy a musíme říci, že jsou poměrně různorodé. Ani jedna dané informace nepotvrdila a tak se může jednat zatím jenom o spekulace. Na druhou stranu jenom tak z nenadání by se daná fakta neobjevila. Když Se podíváme na první firmu, je to investiční a energetická skupina z Číny, která má název CEFC. Tu jistě znají mnozí fanoušci fotbalu, jelikož je kromě jiného spojena s pražskou Slávií.

A jak je to s druhou firmou? Tu můžeme označit jako lokální. Tedy abychom byli objektivní, jedná se o česko-slovenskou společnost, která působí v oblasti financí. Její název také není příliš neznámý, jelikož je to Penta Investment.

Cena? Zatím jenom orientační

Nic není potvrzeno a tak i cena je spíše odhadem. Pokud máme zmínit částku, o které se hovoří, tak je to 500 milionů. Samozřejmě nikoliv korun, jelikož v tomto případě hovoříme o eurech. Zda k danému prodeji podílu skutečně dojde, a zda se cena přiblíží daným informacím, to si musíme zatím počkat. Každopádně se očekává, že změna podílníka by televizi nijak ovlivnit neměla.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018