O společnost Nova mají zájem dvě firmy

Tuzemská komerční jednička ve světě televizí není žádná jiná, než TV Nova. Tedy spíše celá tato skupina, jelikož televizních kanálů, které nabízí je poměrně dost. Pokud se podíváme na majetkovou strukturu, tak za touto televizní skupinou stojí společnost CME, která ji také vlastní. A právě v souvislosti s ní se objevují první zprávy o tom, že o ni má někdo zájem.

Podíl firmy Time Warner

Pokud vás dané informace zajímají blíže, pojďme je rozplést ještě o něco více. Společnost European Media Enterprises neboli CME u nás vlastní celou skupinu Nova. CME však nemá jenom jednoho vlastníka, ale mí jich několik. Podíl v této firmě má mimo jiné i americká mediální společnost Time Warner. A právě ta nyní přichází do popředí. Je to právě její podíl, který by mohl být prodán jiným firmám.

Kdo se o podíl v CME zajímá?

Jsou to hned dvě firmy a musíme říci, že jsou poměrně různorodé. Ani jedna dané informace nepotvrdila a tak se může jednat zatím jenom o spekulace. Na druhou stranu jenom tak z nenadání by se daná fakta neobjevila. Když Se podíváme na první firmu, je to investiční a energetická skupina z Číny, která má název CEFC. Tu jistě znají mnozí fanoušci fotbalu, jelikož je kromě jiného spojena s pražskou Slávií.

A jak je to s druhou firmou? Tu můžeme označit jako lokální. Tedy abychom byli objektivní, jedná se o česko-slovenskou společnost, která působí v oblasti financí. Její název také není příliš neznámý, jelikož je to Penta Investment.

Cena? Zatím jenom orientační

Nic není potvrzeno a tak i cena je spíše odhadem. Pokud máme zmínit částku, o které se hovoří, tak je to 500 milionů. Samozřejmě nikoliv korun, jelikož v tomto případě hovoříme o eurech. Zda k danému prodeji podílu skutečně dojde, a zda se cena přiblíží daným informacím, to si musíme zatím počkat. Každopádně se očekává, že změna podílníka by televizi nijak ovlivnit neměla.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018