Oblíbený seriál House of Cards uvidíme na ČT

Česká televize se již brzy pochlubí úlovkem, který získala na televizním veletrhu ve francouzském Cannes. Uzavřela zde smlouvu, díky které nyní vlastní práva na odvysílání tří už natočených řad seriálu House of Cards. Ovšem smlouva se vztahuje i na čtvrtou řadu, která se teprve připravuje a ve světové premiéře se bude vysílat zřejmě během září roku 2016.

Pohled do americké politiky

Seriál House of Cards se týká americké politiky. Vtáhne diváky až do jejích nejvyšších sfér, které ukazuje naprosto bez jakýchkoli příkras. O kvalitě seriálu svědčí nejenom skutečně hvězdné obsazení, ve kterém nechybí Kevin Spacey v hlavní roli velmi ambiciózního amerického politika Francise Underwooda, ale také množství ocenění, které dílo v průběhu svého vysílání dosud získalo. Může se pochlubit hned několika cenami Emmy a také Zlatými globy. Děj se dá charakterizovat výstižně a stručně: Politik Underwood a jeho manipulativní manželka Clair si neberou servítky před nikým a prohnaně se mstí všem, kteří jim nějak ublížili, a to i členům vlády a osobně prezidentovi Spojených států amerických. Underwoodovi jde samozřejmě především o jeho vlastní moc. Po žebříčku společenské hierarchie stoupá příčku za příčkou až na samotný vrchol.

Konečně i u nás

Na perlu pocházející z produkce americké online video půjčovny Netfix se proto nyní mohou těšit i čeští diváci. Zatím se diváci s tímto velmi oblíbeným seriálem setkali pouze v online videotékách telekomunikačního operátora UPC a také obchodního řetězce Tesco. V obou případech ale byl seriál House of Cards dostupný jenom po zaplacení náležitého poplatku. Navíc ani nebylo možno shlédnout všechny jeho řady. To se ale nyní změní. Ovšem House of Cards není jediný zajímavý nákup práv, který Česká televize v Cannes učinila. Získala například práva na asi 130 filmů.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018