Oblíbený seriál House of Cards uvidíme na ČT

Česká televize se již brzy pochlubí úlovkem, který získala na televizním veletrhu ve francouzském Cannes. Uzavřela zde smlouvu, díky které nyní vlastní práva na odvysílání tří už natočených řad seriálu House of Cards. Ovšem smlouva se vztahuje i na čtvrtou řadu, která se teprve připravuje a ve světové premiéře se bude vysílat zřejmě během září roku 2016.

Pohled do americké politiky

Seriál House of Cards se týká americké politiky. Vtáhne diváky až do jejích nejvyšších sfér, které ukazuje naprosto bez jakýchkoli příkras. O kvalitě seriálu svědčí nejenom skutečně hvězdné obsazení, ve kterém nechybí Kevin Spacey v hlavní roli velmi ambiciózního amerického politika Francise Underwooda, ale také množství ocenění, které dílo v průběhu svého vysílání dosud získalo. Může se pochlubit hned několika cenami Emmy a také Zlatými globy. Děj se dá charakterizovat výstižně a stručně: Politik Underwood a jeho manipulativní manželka Clair si neberou servítky před nikým a prohnaně se mstí všem, kteří jim nějak ublížili, a to i členům vlády a osobně prezidentovi Spojených států amerických. Underwoodovi jde samozřejmě především o jeho vlastní moc. Po žebříčku společenské hierarchie stoupá příčku za příčkou až na samotný vrchol.

Konečně i u nás

Na perlu pocházející z produkce americké online video půjčovny Netfix se proto nyní mohou těšit i čeští diváci. Zatím se diváci s tímto velmi oblíbeným seriálem setkali pouze v online videotékách telekomunikačního operátora UPC a také obchodního řetězce Tesco. V obou případech ale byl seriál House of Cards dostupný jenom po zaplacení náležitého poplatku. Navíc ani nebylo možno shlédnout všechny jeho řady. To se ale nyní změní. Ovšem House of Cards není jediný zajímavý nákup práv, který Česká televize v Cannes učinila. Získala například práva na asi 130 filmů.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018