Oblíbený seriál House of Cards uvidíme na ČT

Česká televize se již brzy pochlubí úlovkem, který získala na televizním veletrhu ve francouzském Cannes. Uzavřela zde smlouvu, díky které nyní vlastní práva na odvysílání tří už natočených řad seriálu House of Cards. Ovšem smlouva se vztahuje i na čtvrtou řadu, která se teprve připravuje a ve světové premiéře se bude vysílat zřejmě během září roku 2016.

Pohled do americké politiky

Seriál House of Cards se týká americké politiky. Vtáhne diváky až do jejích nejvyšších sfér, které ukazuje naprosto bez jakýchkoli příkras. O kvalitě seriálu svědčí nejenom skutečně hvězdné obsazení, ve kterém nechybí Kevin Spacey v hlavní roli velmi ambiciózního amerického politika Francise Underwooda, ale také množství ocenění, které dílo v průběhu svého vysílání dosud získalo. Může se pochlubit hned několika cenami Emmy a také Zlatými globy. Děj se dá charakterizovat výstižně a stručně: Politik Underwood a jeho manipulativní manželka Clair si neberou servítky před nikým a prohnaně se mstí všem, kteří jim nějak ublížili, a to i členům vlády a osobně prezidentovi Spojených států amerických. Underwoodovi jde samozřejmě především o jeho vlastní moc. Po žebříčku společenské hierarchie stoupá příčku za příčkou až na samotný vrchol.

Konečně i u nás

Na perlu pocházející z produkce americké online video půjčovny Netfix se proto nyní mohou těšit i čeští diváci. Zatím se diváci s tímto velmi oblíbeným seriálem setkali pouze v online videotékách telekomunikačního operátora UPC a také obchodního řetězce Tesco. V obou případech ale byl seriál House of Cards dostupný jenom po zaplacení náležitého poplatku. Navíc ani nebylo možno shlédnout všechny jeho řady. To se ale nyní změní. Ovšem House of Cards není jediný zajímavý nákup práv, který Česká televize v Cannes učinila. Získala například práva na asi 130 filmů.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018