Oblíbený seriál House of Cards uvidíme na ČT

Česká televize se již brzy pochlubí úlovkem, který získala na televizním veletrhu ve francouzském Cannes. Uzavřela zde smlouvu, díky které nyní vlastní práva na odvysílání tří už natočených řad seriálu House of Cards. Ovšem smlouva se vztahuje i na čtvrtou řadu, která se teprve připravuje a ve světové premiéře se bude vysílat zřejmě během září roku 2016.

Pohled do americké politiky

Seriál House of Cards se týká americké politiky. Vtáhne diváky až do jejích nejvyšších sfér, které ukazuje naprosto bez jakýchkoli příkras. O kvalitě seriálu svědčí nejenom skutečně hvězdné obsazení, ve kterém nechybí Kevin Spacey v hlavní roli velmi ambiciózního amerického politika Francise Underwooda, ale také množství ocenění, které dílo v průběhu svého vysílání dosud získalo. Může se pochlubit hned několika cenami Emmy a také Zlatými globy. Děj se dá charakterizovat výstižně a stručně: Politik Underwood a jeho manipulativní manželka Clair si neberou servítky před nikým a prohnaně se mstí všem, kteří jim nějak ublížili, a to i členům vlády a osobně prezidentovi Spojených států amerických. Underwoodovi jde samozřejmě především o jeho vlastní moc. Po žebříčku společenské hierarchie stoupá příčku za příčkou až na samotný vrchol.

Konečně i u nás

Na perlu pocházející z produkce americké online video půjčovny Netfix se proto nyní mohou těšit i čeští diváci. Zatím se diváci s tímto velmi oblíbeným seriálem setkali pouze v online videotékách telekomunikačního operátora UPC a také obchodního řetězce Tesco. V obou případech ale byl seriál House of Cards dostupný jenom po zaplacení náležitého poplatku. Navíc ani nebylo možno shlédnout všechny jeho řady. To se ale nyní změní. Ovšem House of Cards není jediný zajímavý nákup práv, který Česká televize v Cannes učinila. Získala například práva na asi 130 filmů.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018