Od nového roku se můžete těšit na nové seriály na ČT. Lákat bude zejména Přiznání, Kateřina Veliká nebo Patrick Melrose

Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních seriálů, které bude příští rok vysílat.Mezi nimi je například historická minisérie Kateřina Veliká, krimi Přiznání nebo drama Patrick Melrose. ČT nakoupila také nové filmy a zahraniční dokumenty. A Cannes nebylo jen o nakupování, ale také o prodeji několika úspěšných seriálů domácí produkce. ČT prodala například do Francie pořad Herbář, do Ameriky seriály Rapl nebo Labyrint a do Polska třeba snímek Uzly a pomeranče. Je tedy jasné, že o českou produkci je zájem i za hranicemi našeho státu.

Krimi táhne nejvíc

Podle programového ředitele ČT Milana Fridricha bylo Cannes plné kvalitních novinek od hraných pořadů, přes dokumentární série až po zábavné formáty. Bylo tedy z čeho vybírat. Britská šestidílná krimi Přiznání natočená podle skutečných událostí je rozhodně jednou z nejlepších voleb. To samé se dá říct i o třinácté sérii příběhů torontského detektiva Murdocha nebo dalšího seriálu z detektivního prostředí s noblesní atmosférou šedesátých let, Detektiv Endeavour Morse.

Hlavní roli v minisérii Kateřina Veliká ztvárnila Helen Mirrenová, takže na své si přijdou i milovníci historie a kvalitních hereckých výkonů. Fanoušci a fanynky BenedictaCumberbatche se zase mohou těšit na pětidílný seriál o zhýralé britské morálce Patrick Melrose. Cumberbatch obdržel za tuto roli nominaci na Zlatý globus. Pro milovníky temných kriminálních příběhů si ČT zakoupila práva na vysílání finského krimi Desatero hříchů.

Podzimního veletrhu MIPCOM 2019 se Česká televize účastnila také jako aktivní producent. O české seriály byl velký zájem. Nejvíce táhly seriály Sever, První republika, Rédl nebo nové řady seriálů Detektivů od Nejsvětější Trojice, Vodník a Živé terče. Zaujal i dětský seriál Kriminálka 5. C a koprodukční film Zlatý podraz.

 

Aktuálně v tv světě

Zatímco nedávno skončilo hokejové mistrovství, fotbalové teprve začíná. Hlavní ..

11.06.2026
Nedáte dopustit na československé filmy? Hořká komedie Všichni musí být v pyžamu přináší zamyšlení nad ..
08.06.2026

Nejen kvůli nedávným událostem v pražském Edenu či Paříži je fotbal často spojován s ..

06.06.2026
Před 32 lety vznikl ikonický akční snímek s Keanu Reevesem a Sandrou Bullock v hlavních rolích. Milujete akčňáky? Pak ..
05.06.2026

Vzpomínáte si ještě na první řadu pěvecké soutěže SuperStar? Na Nově se ..

02.06.2026

Žena, která byla sexsymbolem, hvězdou stříbrného plátna a symbolem krásy, slávy i ..

27.05.2026

Ačkoliv na Primě nedávno skončila první řada reality show Asia Express, v níž se ..

22.05.2026

Protože nelze očekávat, že mladé publikum bude v moderní době dobrovolně trávit čas ..

21.05.2026

Zatímco v Americe bývá zvykem, že vyhlášení vítěze nejdrsnější reality show na ..

18.05.2026

Květen se pro hokejové fanoušky tradičně nese v duchu mistrovství světa. To letošní se ..

12.05.2026