Od nového roku se můžete těšit na nové seriály na ČT. Lákat bude zejména Přiznání, Kateřina Veliká nebo Patrick Melrose

Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních seriálů, které bude příští rok vysílat.Mezi nimi je například historická minisérie Kateřina Veliká, krimi Přiznání nebo drama Patrick Melrose. ČT nakoupila také nové filmy a zahraniční dokumenty. A Cannes nebylo jen o nakupování, ale také o prodeji několika úspěšných seriálů domácí produkce. ČT prodala například do Francie pořad Herbář, do Ameriky seriály Rapl nebo Labyrint a do Polska třeba snímek Uzly a pomeranče. Je tedy jasné, že o českou produkci je zájem i za hranicemi našeho státu.

Krimi táhne nejvíc

Podle programového ředitele ČT Milana Fridricha bylo Cannes plné kvalitních novinek od hraných pořadů, přes dokumentární série až po zábavné formáty. Bylo tedy z čeho vybírat. Britská šestidílná krimi Přiznání natočená podle skutečných událostí je rozhodně jednou z nejlepších voleb. To samé se dá říct i o třinácté sérii příběhů torontského detektiva Murdocha nebo dalšího seriálu z detektivního prostředí s noblesní atmosférou šedesátých let, Detektiv Endeavour Morse.

Hlavní roli v minisérii Kateřina Veliká ztvárnila Helen Mirrenová, takže na své si přijdou i milovníci historie a kvalitních hereckých výkonů. Fanoušci a fanynky BenedictaCumberbatche se zase mohou těšit na pětidílný seriál o zhýralé britské morálce Patrick Melrose. Cumberbatch obdržel za tuto roli nominaci na Zlatý globus. Pro milovníky temných kriminálních příběhů si ČT zakoupila práva na vysílání finského krimi Desatero hříchů.

Podzimního veletrhu MIPCOM 2019 se Česká televize účastnila také jako aktivní producent. O české seriály byl velký zájem. Nejvíce táhly seriály Sever, První republika, Rédl nebo nové řady seriálů Detektivů od Nejsvětější Trojice, Vodník a Živé terče. Zaujal i dětský seriál Kriminálka 5. C a koprodukční film Zlatý podraz.

 

Aktuálně v tv světě
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019
Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s ..
31.10.2019
Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních ..
27.10.2019
Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém ..
23.10.2019
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019