Ohnivé ženy opět na televizní stanici ČT

Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu povedených televizních snímků, které diváky baví i po letech. Platí to i o duchařské komedii z roku 1984 Ohnivé ženy o proměně dvou středověkých čarodějnic – farské kuchařky Magdaleny a vdovy po parukáři Marty.

Zábava, která se neomrzí

O středověku se traduje, že byl temný. Snad je to dáno tím, že život se s lidmi nijak nemazlil. Za spolčování s nečistými silami a za posedlost ďáblem mohl být člověk odsouzen inkvizicí k smrti upálením. To se přihodilo i Martě a Magdaleně, ačkoliv to byly obyčejné ženy. Jen žily před tři sta třinácti lety, kdy se upalovalo i za to, že měla žena někde na těle mateřské znaménko.

Protože ale zemřely na hranici, jejich duše bezcílně bloudily staletími, než se jim podařilo vtělit se do nové tělesné schránky. Jenže to se psal už rok 1984 a doba, ve které se najednou ocitly, byla zcela jiná od té, ve které žily.

Skvělé herecké obsazení

V hlavních rolích oživlých čarodějnic diváci v televizní komedii Ohnivě ženy uvidí Janu Hlaváčovou a Dagmar Havlovou (ještě pod jménem Veškrnová), které v době vzniku snímku byly na vrcholu své kariéry a patřily k oblíbeným herečkám. Téma cestování časem je vděčné, protože se dá na něm vystavět velmi zajímavý příběh.

V případě Ohnivých žen se jedná o humorné vyprávění podtržené skvělým herectvím hlavních protagonistek. V ničem nezaostávají ani další účinkující – Karel Roden, Josef Bláha, Jan Kanyza, Jana Brejchová, Jan Faltýnek, Zuzana Bydžovská či Ladislav Potměšil.

Kdo má rád staré komedie, přijde si na své

Je dobře, že Česká televize do svého vysílání zařazuje i starší díla, o kterých lze říct, že jsou pro pamětníky. Diváci si tak mohou připomenout herectví těch, kteří už mnohdy nejsou mezi námi, případně si oprášit vzpomínky na své mládí.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022