Olympiáda a ČT? Snad i v dalších letech

Podíváme-li se na to, co je aktuálně nejprestižnějším sportovním svátkem letošního roku, jsou to zcela určitě olympijské hry. Ty se budou konat v Brazílii, konkrétně ve městě Rio de Janeiro. Dostat se osobně přímo na sportoviště tak bude pro řadu z nás jistě komplikované a finančně náročné. A tak nepohrdneme možností sledovat olympiádu v televizi. Tu jako již tradičně odvysílá Česká televize, která na ni v minulosti získala práva. Ty se však vztahují pouze k roku 2016.

Plánem je koupit práva i na ostatní olympiády

Jelikož je s letními, ale i zimními olympijskými hrami Česká televize spojována již odnepaměti, je jasné i to, že se aktuálně uchází i o možnost koupit si práva další. Díky tomu bude moci dojít k přenášení dalších zimních, ale i letních olympiád. Konkrétně by mělo jít o práva na roky od 2018 do roku 2024.

Vzhledem k tomu, že v rámci vysílání olympiády má Česká televize dlouholetou tradici a kvalitní tým, stejně jako může nabídnout také zajímavá olympijská studia, se dá očekávat, že získání daných práv nebude nijak zvlášť složité. Na druhou stranu nezapomínejme na konkurenta TV Nova, která bude už letošní Rio částečně vysílat. A to na svých ryze sportovních kanálech, kterými jsou Nova Sport 1 a také Nova Sport 2.

Vše je v rukou společnosti Discovery Communications

Celá situace s vysílacími právy je poměrně zajímavá. A to z toho důvodu, že výhradní práva na vysílání v Evropě má aktuálně Discovery Communications, která samozřejmě vlastní kanál Eurosport. Dle současné dohody je však povinna zajistit, aby v každém regionu, tedy v každé zemi Evropy byly bezplatně odvysíláno alespoň 200 hodin z letní a 100 hodin ze zimní olympiády. I za tímto účelem poskytuje tato společnost do jednotlivých zemí sublicence, aby splnila daný požadavek a zároveň potěšila právě diváky v tom, že si nemusejí pořizovat kabelovku či satelit.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018