Olympiáda a ČT? Snad i v dalších letech

Podíváme-li se na to, co je aktuálně nejprestižnějším sportovním svátkem letošního roku, jsou to zcela určitě olympijské hry. Ty se budou konat v Brazílii, konkrétně ve městě Rio de Janeiro. Dostat se osobně přímo na sportoviště tak bude pro řadu z nás jistě komplikované a finančně náročné. A tak nepohrdneme možností sledovat olympiádu v televizi. Tu jako již tradičně odvysílá Česká televize, která na ni v minulosti získala práva. Ty se však vztahují pouze k roku 2016.

Plánem je koupit práva i na ostatní olympiády

Jelikož je s letními, ale i zimními olympijskými hrami Česká televize spojována již odnepaměti, je jasné i to, že se aktuálně uchází i o možnost koupit si práva další. Díky tomu bude moci dojít k přenášení dalších zimních, ale i letních olympiád. Konkrétně by mělo jít o práva na roky od 2018 do roku 2024.

Vzhledem k tomu, že v rámci vysílání olympiády má Česká televize dlouholetou tradici a kvalitní tým, stejně jako může nabídnout také zajímavá olympijská studia, se dá očekávat, že získání daných práv nebude nijak zvlášť složité. Na druhou stranu nezapomínejme na konkurenta TV Nova, která bude už letošní Rio částečně vysílat. A to na svých ryze sportovních kanálech, kterými jsou Nova Sport 1 a také Nova Sport 2.

Vše je v rukou společnosti Discovery Communications

Celá situace s vysílacími právy je poměrně zajímavá. A to z toho důvodu, že výhradní práva na vysílání v Evropě má aktuálně Discovery Communications, která samozřejmě vlastní kanál Eurosport. Dle současné dohody je však povinna zajistit, aby v každém regionu, tedy v každé zemi Evropy byly bezplatně odvysíláno alespoň 200 hodin z letní a 100 hodin ze zimní olympiády. I za tímto účelem poskytuje tato společnost do jednotlivých zemí sublicence, aby splnila daný požadavek a zároveň potěšila právě diváky v tom, že si nemusejí pořizovat kabelovku či satelit.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018