Olympiáda a ČT? Snad i v dalších letech

Podíváme-li se na to, co je aktuálně nejprestižnějším sportovním svátkem letošního roku, jsou to zcela určitě olympijské hry. Ty se budou konat v Brazílii, konkrétně ve městě Rio de Janeiro. Dostat se osobně přímo na sportoviště tak bude pro řadu z nás jistě komplikované a finančně náročné. A tak nepohrdneme možností sledovat olympiádu v televizi. Tu jako již tradičně odvysílá Česká televize, která na ni v minulosti získala práva. Ty se však vztahují pouze k roku 2016.

Plánem je koupit práva i na ostatní olympiády

Jelikož je s letními, ale i zimními olympijskými hrami Česká televize spojována již odnepaměti, je jasné i to, že se aktuálně uchází i o možnost koupit si práva další. Díky tomu bude moci dojít k přenášení dalších zimních, ale i letních olympiád. Konkrétně by mělo jít o práva na roky od 2018 do roku 2024.

Vzhledem k tomu, že v rámci vysílání olympiády má Česká televize dlouholetou tradici a kvalitní tým, stejně jako může nabídnout také zajímavá olympijská studia, se dá očekávat, že získání daných práv nebude nijak zvlášť složité. Na druhou stranu nezapomínejme na konkurenta TV Nova, která bude už letošní Rio částečně vysílat. A to na svých ryze sportovních kanálech, kterými jsou Nova Sport 1 a také Nova Sport 2.

Vše je v rukou společnosti Discovery Communications

Celá situace s vysílacími právy je poměrně zajímavá. A to z toho důvodu, že výhradní práva na vysílání v Evropě má aktuálně Discovery Communications, která samozřejmě vlastní kanál Eurosport. Dle současné dohody je však povinna zajistit, aby v každém regionu, tedy v každé zemi Evropy byly bezplatně odvysíláno alespoň 200 hodin z letní a 100 hodin ze zimní olympiády. I za tímto účelem poskytuje tato společnost do jednotlivých zemí sublicence, aby splnila daný požadavek a zároveň potěšila právě diváky v tom, že si nemusejí pořizovat kabelovku či satelit.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018