Olympiáda v Riu? Bude na Nově

Sportovní přenosy pokud možno v HD kvalitě jsou trhákem, na který lákají televizní stanice své fanoušky. Zaměřila se na ně i skupina Nova, která 5. září uvede na mediální trh dalšího nováčka ze svého portfolia, a sice už sedmý televizní kanál Nova Sport 2. Současná Nova Sport získá název Nova Sport 1. Největším lákadlem pro sportovní fajnšmekry budou přenosy z Letních olympijských her v Rio de Janeiru v příštím roce.

Více živých přenosů

Jakou koncepci oba sportovní kanály Novy mají? Nova Sport 1 i 2 jsou placené. Proč byl do novácké rodiny uveden další sportovní kanál? Důvodem je podle vedení TV Nova snaha maximálně rozšířit nabídku sportů, a to hlavně živých přenosů. Skupina díky tomu bude moci co nejvíce využít svých práv na vysílání těch nejvýznamnějších sportovních akcí. Sloganem nových sportovních kanálů je „Objev svůj sport“. Jejich grafiku vytvořil tým pod vedením Alana Záruby a studia Oficina.

Maximum programu v nejvyšší kvalitě

Ředitel nových projektů na Nově dokonce divákům slibuje, že až 85 % veškerého sportovního zpravodajství a přenosů se k nim dostane v HD kvalitě, takže si budou moci sledování co nejlépe užít. Kromě toho poznamenal, že stále více roste zájem o takzvané multicastové vysílání. Srozumitelně řečeno, lidé mají zájem sledovat přenosy a sportovní zprávy nejenom v televizi, ale i na počítači nebo v chytrých telefonech. Proto se Nova Sport 2 objeví i u operátorů O2 a UPC nebo také na placeném portálu Novy Voyo.cz.

Druhý kanál představí alternativní sporty

Podle Dušana Mendela, který vede celý sportovní program skupiny Nova, tvoří těžiště sportovních stanice Evropská liga UEFA, Wimbledon a Letní olympijské hry. Chybět ale samozřejmě nebude NHL nebo motosport a další. Druhý kanál se více zaměří na alternativní sporty, které nejsou tak rozšířené, například rugby nebo turnaje v šipkách.

Aktuálně v tv světě
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018