Olympiáda v Riu? Bude na Nově

Sportovní přenosy pokud možno v HD kvalitě jsou trhákem, na který lákají televizní stanice své fanoušky. Zaměřila se na ně i skupina Nova, která 5. září uvede na mediální trh dalšího nováčka ze svého portfolia, a sice už sedmý televizní kanál Nova Sport 2. Současná Nova Sport získá název Nova Sport 1. Největším lákadlem pro sportovní fajnšmekry budou přenosy z Letních olympijských her v Rio de Janeiru v příštím roce.

Více živých přenosů

Jakou koncepci oba sportovní kanály Novy mají? Nova Sport 1 i 2 jsou placené. Proč byl do novácké rodiny uveden další sportovní kanál? Důvodem je podle vedení TV Nova snaha maximálně rozšířit nabídku sportů, a to hlavně živých přenosů. Skupina díky tomu bude moci co nejvíce využít svých práv na vysílání těch nejvýznamnějších sportovních akcí. Sloganem nových sportovních kanálů je „Objev svůj sport“. Jejich grafiku vytvořil tým pod vedením Alana Záruby a studia Oficina.

Maximum programu v nejvyšší kvalitě

Ředitel nových projektů na Nově dokonce divákům slibuje, že až 85 % veškerého sportovního zpravodajství a přenosů se k nim dostane v HD kvalitě, takže si budou moci sledování co nejlépe užít. Kromě toho poznamenal, že stále více roste zájem o takzvané multicastové vysílání. Srozumitelně řečeno, lidé mají zájem sledovat přenosy a sportovní zprávy nejenom v televizi, ale i na počítači nebo v chytrých telefonech. Proto se Nova Sport 2 objeví i u operátorů O2 a UPC nebo také na placeném portálu Novy Voyo.cz.

Druhý kanál představí alternativní sporty

Podle Dušana Mendela, který vede celý sportovní program skupiny Nova, tvoří těžiště sportovních stanice Evropská liga UEFA, Wimbledon a Letní olympijské hry. Chybět ale samozřejmě nebude NHL nebo motosport a další. Druhý kanál se více zaměří na alternativní sporty, které nejsou tak rozšířené, například rugby nebo turnaje v šipkách.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018