Olympiáda v Riu? Bude na Nově

Sportovní přenosy pokud možno v HD kvalitě jsou trhákem, na který lákají televizní stanice své fanoušky. Zaměřila se na ně i skupina Nova, která 5. září uvede na mediální trh dalšího nováčka ze svého portfolia, a sice už sedmý televizní kanál Nova Sport 2. Současná Nova Sport získá název Nova Sport 1. Největším lákadlem pro sportovní fajnšmekry budou přenosy z Letních olympijských her v Rio de Janeiru v příštím roce.

Více živých přenosů

Jakou koncepci oba sportovní kanály Novy mají? Nova Sport 1 i 2 jsou placené. Proč byl do novácké rodiny uveden další sportovní kanál? Důvodem je podle vedení TV Nova snaha maximálně rozšířit nabídku sportů, a to hlavně živých přenosů. Skupina díky tomu bude moci co nejvíce využít svých práv na vysílání těch nejvýznamnějších sportovních akcí. Sloganem nových sportovních kanálů je „Objev svůj sport“. Jejich grafiku vytvořil tým pod vedením Alana Záruby a studia Oficina.

Maximum programu v nejvyšší kvalitě

Ředitel nových projektů na Nově dokonce divákům slibuje, že až 85 % veškerého sportovního zpravodajství a přenosů se k nim dostane v HD kvalitě, takže si budou moci sledování co nejlépe užít. Kromě toho poznamenal, že stále více roste zájem o takzvané multicastové vysílání. Srozumitelně řečeno, lidé mají zájem sledovat přenosy a sportovní zprávy nejenom v televizi, ale i na počítači nebo v chytrých telefonech. Proto se Nova Sport 2 objeví i u operátorů O2 a UPC nebo také na placeném portálu Novy Voyo.cz.

Druhý kanál představí alternativní sporty

Podle Dušana Mendela, který vede celý sportovní program skupiny Nova, tvoří těžiště sportovních stanice Evropská liga UEFA, Wimbledon a Letní olympijské hry. Chybět ale samozřejmě nebude NHL nebo motosport a další. Druhý kanál se více zaměří na alternativní sporty, které nejsou tak rozšířené, například rugby nebo turnaje v šipkách.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018