Olympiádě v TV vévodil hokej a biatlon

Olympiádu si na ČT Sport během jejího trvání pustilo 5,5 milionu diváků ve věkové kategorie nad 4 roky. Největší zájem byl o hokej, biatlon a také sporty, které v Číně probíhaly o víkendu, nebo ty zápasy, které byly ve všední dny v pozdějších hodinách a u nás se díky časovému posunu dostaly na obrazovky v odpoledních hodinách.

Vůbec nejsledovanější byl mužský hokejový zápas mezi Ruskem a Českem, který byl vysílán o víkendu v odpoledních hodinách. Sledovalo ho více než 1,26 milionu diváků. Druhou příčku obsadila třetí a čtvrtá jízda ženského skeletonu, která se vysílala ihned po skončení hokejového zápasu mezi Českem a Ruskem. Skeleton vidělo více než 1,22 milionu diváků.

Třetí příčku obsadila smíšená štafeta biatlonu s 928 tisíci diváky, na čtvrtém místě byl biatlonový stíhací zápas mužů. Oba biatlonové běhy se u nás vysílaly o víkendu v dopoledních hodinách.

V žebříčku sledovanosti následovaly saně dvojic, které se na obrazovky dostaly ve všední den odpoledne, dále mužský hokej Česko proti Dánsku a také ženské rychlobruslení, ve kterém získala Martina Sáblíková medaili.

Do první desítky se také dostalo slavnostní zahájení her. V pátek chvíli po poledni si ho pustilo více než 830 tisíc diváků.

Hodně probíraný mužský hokejový zápas mezi Českem a Švýcarskem se také vešel do první desítky. Česká televize na svém kanálu Sport ale vysílala pouze necelou první třetinu zápasu. Poté dostala na Sportu přednost medailová disciplína biatlonu s českou účastí. To u diváků vyvolalo velkou vlnu rozhořčení. Diváci se přesunuli na web, aby mohli hokejový zápas sledovat alespoň tam. Web ČT byl v tu dobu ale nedostupný. Dle ČT byl příčinnou hackerský útok. Diváci však na sociálních sítí diskutovali o tom, že web neunesl nápor příchozích návštěvníků.

Aktuálně v tv světě
Na stanici Očko se pravidelně každé pondělí, úterý a středu vysílá pořad Mixxer. Tento pořad je založený na ..
03.07.2022
Film z roku 2021 s názvem Nezanechat stopy bylo možné vidět pouze v kině nebo online. Nově, ale bude možné tento film ..
29.06.2022
Od roku 2011 se vysílá na stanici Prima talkshow 7 pádů Honzy Dědka v pražském divadle Viola. Do této show si Jan Dědek ..
26.06.2022
Na stanici Joj cinema byla odvysílána premiéra filmu rozhněvaný muž z roku 2021. Film režíroval Guy Ritchie, který ..
23.06.2022
TV Prima zveřejnila na svých sociálních sítích příspěvek kde prozradila podrobnosti o utajeném natáčení nového ..
19.06.2022
Nový film nese název Prezidentka, je režírován Rudolfem Havlíkem, který taky režíroval film Bábovky nebo Po čem muži ..
16.06.2022
Film Nebezpečný nápadník se poprvé objevil na televizních obrazovkách 4.6.2022 a to na stanici Prima. Teno film je z roku ..
13.06.2022
Jedná se o dokumentární film o nejvýznamnějším českém a světovém horolezci Marku Holečkovi. Tento film je možné již ..
07.06.2022
Tento seriál je pouze 8 dílný, v každém díle je jiná žena. Žena která se necítí krásná, potřebuje změnu a zvednout ..
05.06.2022
Tento dokument je pokaždé třiceti minutový a v každém díle se probírá problematika a obtížnost v životním obdobím ..
01.06.2022