Opulentní velkofilm Velký Gatsby s DiCapriem v hlavní roli vás přenese do divokého jazzového věku, ve kterém párty nikdy nekončily

Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových zpracování. Tím posledním je verze z roku 2013, ve které si hlavní roli Velkého Gatsbyho zahrál jeden z nejznámějších hollywoodských herců – Leonardo DiCaprio.

Nechte se pohltit opulentní atmosférou jazzového věku

Přeneste se do dvacátých let minulého století, kterým vládl jazz, šampaňské teklo proudem a lidé z vyšších vrstev si užívali života plnými doušky od rána do noci. Vypravěč Nick Carraway přijíždí právě do New Yorku, kde se zabydlí na ostrově Long Island nedaleko rezidence tajemného milionáře Jaye Gatsbyho. Brzy se stanou přáteli a Nick zjišťuje, že Gatsby je zamilovaný do Nickovy povrchní sestřenice Daisy, která je ovšem provdaná za Toma Buchanana. Jak dopadne setkání Jaye a Daisy a má tento vztah vůbec nějakou šanci?

Užijte si nezapomenutelný filmový zážitek

Staňte se svědky milostného příběhu, který má sice tragický konec, ale zato v sobě nese důležité poselství. Zážitek z filmu umocňují nádherné kulisy a fakt, že při natáčení byly využity nejnovější technologie digitálních efektů a dojem z New Yorku 20. let je tak velmi reálný i skrze filmová plátna a obrazovky.

Zajímavosti o filmu

  • Román Velký Gatsby nebyl za Fitzgeraldová života příliš oblíbený. Zasloužené pozornosti se mu začalo dostávat až od 50. let 20. století. V současné době je kniha považována za jedno ze stěžejních amerických literárních děl.
  • V knize se vyskytuje množství autobiografických prvků. Postava Jaye Gatsbyho vychází částečně z postavy autora. Předobrazem Daisy byla Fitzgeraldova manželka Daisy.
  • Na příchod velkého Gatsbyho si musíte počkat až do 30. minuty filmu.
  • Film získal Oscara hned ve dvou kategoriích – za nejlepší výpravu a kostýmy.

 

Nahlédněte do divokého jazzového věku, ve kterém párty skutečně nikdy nekončily a vyšší třídy si žily svým bezstarostným životem. Film Velký Gatsby se objeví na tv stanici Nova Cinema v neděli 2. června 2024 od 14:40. Pokud vám to nebude stačit jednou, můžete se na snímek znovu podívat ve středu 5. června od 11:05 na téže stanici.

Aktuálně v tv světě
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024
Vědomostní soutěž Who is asking? milují ve Švýcarsku, Řecku, Maďarsku, na Kypru i v Indii. Nyní se tento koncept ..
05.06.2024
Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových ..
03.06.2024
Četli jste některou z knih Franze Kafky? Nebo si jeho jméno vybavujete pouze z hodin literatury? 3. června 2024 si ..
29.05.2024
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024