Ordinace v růžové zahradě na televizní stanici Nova

Nekonečné seriály se nejen ve světě, ale i u nás těší velké divácké oblibě. Diváci s napětím sledují osudy svých oblíbených postav, ponoří se do děje a na chvíli zapomenou na své starosti. V zaměstnání pak je možné o seriálech diskutovat a vést společenskou konverzaci, což je vítaným zpestřením oběda s kolegy, nebo spíše s kolegyněmi. Televize Nova uvádí seriál Ordinace v růžové zahradě, který se vysílá již osmnáctým rokem.

Nemocniční prostředí prostě přitahuje pozornost

U nás to začalo Nemocnicí na kraji města, v níž jsme mohli sledovat osudy ortopedů v jedné nejmenované okresní nemocnici. Pak to možná byl seriál Sanitka, jenž zaujal a přivedl na scénu záchranáře z Prahy. A nyní je to Ordinace v růžové zahradě, která se opět věnuje lékařskému prostředí. Více než o léčbu pacientů tu ale jde o vztahy mezi jednotlivými postavami, jež jsou kolikrát propletené jako kořeny stromů.

Jedná se o druh televizního díla, u kterého nemusíte moc přemýšlet. Vývoj postav je mnohdy krkolomný, ale u tohoto pořadu to není výjimkou ani v zahraničí. Postavy přicházejí a zase mizí, aby se o pár dílů později na scéně opět objevily.

Ten, kdo na Ordinaci v růžové zahradě vyrostl

Vzhledem k tomu, že se seriál Ordinace v růžové zahradě vysílá již tolik let, tak je možné říct, že s ním jedna generace diváků přirozeně stárne. Pokud ho začala sledovat na prahu třicítku, tak se již pomalu věkem blíží k abrahámovinám.

V prosinci 2020 byla odvysílána jubilejní 1000. epizoda. Pro vaši zajímavost – jeden díl se natáčí asi tři a půl dne, přičemž herci mají dva týdny na to, aby se naučili svůj text. Za celou dobu natáčení bylo zapotřebí asi 28 tisíc komparzistů. Bylo napsáno 795 scénářů a v seriálu si zahrálo na 1 500 herců. Pokud byste si chtěli pustit všechny díly najednou, seděli byste u televize nepřetržitě 32 dnů a nocí.

Aktuálně v tv světě
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024
Vědomostní soutěž Who is asking? milují ve Švýcarsku, Řecku, Maďarsku, na Kypru i v Indii. Nyní se tento koncept ..
05.06.2024
Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových ..
03.06.2024
Četli jste některou z knih Franze Kafky? Nebo si jeho jméno vybavujete pouze z hodin literatury? 3. června 2024 si ..
29.05.2024
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024