Ostravské studio České televize slaví 60 let

Česká televize, to samozřejmě není pouze Praha a Kavčí hory. Patří k ní i několik regionálních studií, která jsou stejně důležitá, jako to pražská. Mají za sebou také velmi dlouhou historii. Mnoho z nás velmi překvapí, jaké má trvání. V současnosti slaví 60 let ostravské studio České televize. A že oslavy nebudou ledajaké, na to můžete vzít jed. Chystají se k nim hned dva galakoncerty.

Hvězdy, které vzešly z regionu

Účast na nich přislíbily hvězdy, které z Ostravska pocházejí, žijí tam a tvoří. Oba koncerty proběhnou 16. února 2016 odpoledne a následně večer v Multifunkční hale Gong v Dolních Vítkovicích. Hosty budou Věra Špinarová, Marie Rottrová a také kapela Buty nebo písničkář Pavel Dobeš. Kromě nich ale přijde i spousta dalších, kteří jsou s Ostravskem spjatí. Například Hana Zagorová, Jaroslav Wykrent, Martin Chodúr, kapela Citron, ale také Ewa Farna, Elis nebo Markéta Konvičková. V moderátory se na obě akce promění Magdalena Dietlová a také Richard Krajčo. Z uvedeného výčtu umělců vyplývá, že půjde především o písničky. Zazní zde spousta hitů. Aby ale diváci neposlouchali jenom věci už dávno známé a odvysílané, půjde v mnoha případech o netradiční aranžmá, takže si lidé rozhodně přijdou na své. Pochopitelně se vše bude natáčet. Podvečerní koncert proběhne v 16.30, večerní potom ve 20 hodin.

Úctyhodná bilance jubilanta

A jaká je vlastně bilance jubilanta, tedy Ostravského televizního studia? První vysílání z něj proběhlo 31. prosince 1955, tedy ani ne dva roky poté, co začalo vysílat pražské studio. Jen za první rok přitom mělo opravdu úctyhodnou bilanci v podobě 140 celovečerních filmů, 54 publicistických a dokumentárních pořadů, dále 34 pohádek, 27 poetických pásem a her z ostravského divadla, 11 estrád a 8 inscenací, 4 opery, operetu a mnoho dalších pořadů.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018