Ostravské studio České televize slaví 60 let

Česká televize, to samozřejmě není pouze Praha a Kavčí hory. Patří k ní i několik regionálních studií, která jsou stejně důležitá, jako to pražská. Mají za sebou také velmi dlouhou historii. Mnoho z nás velmi překvapí, jaké má trvání. V současnosti slaví 60 let ostravské studio České televize. A že oslavy nebudou ledajaké, na to můžete vzít jed. Chystají se k nim hned dva galakoncerty.

Hvězdy, které vzešly z regionu

Účast na nich přislíbily hvězdy, které z Ostravska pocházejí, žijí tam a tvoří. Oba koncerty proběhnou 16. února 2016 odpoledne a následně večer v Multifunkční hale Gong v Dolních Vítkovicích. Hosty budou Věra Špinarová, Marie Rottrová a také kapela Buty nebo písničkář Pavel Dobeš. Kromě nich ale přijde i spousta dalších, kteří jsou s Ostravskem spjatí. Například Hana Zagorová, Jaroslav Wykrent, Martin Chodúr, kapela Citron, ale také Ewa Farna, Elis nebo Markéta Konvičková. V moderátory se na obě akce promění Magdalena Dietlová a také Richard Krajčo. Z uvedeného výčtu umělců vyplývá, že půjde především o písničky. Zazní zde spousta hitů. Aby ale diváci neposlouchali jenom věci už dávno známé a odvysílané, půjde v mnoha případech o netradiční aranžmá, takže si lidé rozhodně přijdou na své. Pochopitelně se vše bude natáčet. Podvečerní koncert proběhne v 16.30, večerní potom ve 20 hodin.

Úctyhodná bilance jubilanta

A jaká je vlastně bilance jubilanta, tedy Ostravského televizního studia? První vysílání z něj proběhlo 31. prosince 1955, tedy ani ne dva roky poté, co začalo vysílat pražské studio. Jen za první rok přitom mělo opravdu úctyhodnou bilanci v podobě 140 celovečerních filmů, 54 publicistických a dokumentárních pořadů, dále 34 pohádek, 27 poetických pásem a her z ostravského divadla, 11 estrád a 8 inscenací, 4 opery, operetu a mnoho dalších pořadů.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018