Ostravské studio České televize slaví 60 let

Česká televize, to samozřejmě není pouze Praha a Kavčí hory. Patří k ní i několik regionálních studií, která jsou stejně důležitá, jako to pražská. Mají za sebou také velmi dlouhou historii. Mnoho z nás velmi překvapí, jaké má trvání. V současnosti slaví 60 let ostravské studio České televize. A že oslavy nebudou ledajaké, na to můžete vzít jed. Chystají se k nim hned dva galakoncerty.

Hvězdy, které vzešly z regionu

Účast na nich přislíbily hvězdy, které z Ostravska pocházejí, žijí tam a tvoří. Oba koncerty proběhnou 16. února 2016 odpoledne a následně večer v Multifunkční hale Gong v Dolních Vítkovicích. Hosty budou Věra Špinarová, Marie Rottrová a také kapela Buty nebo písničkář Pavel Dobeš. Kromě nich ale přijde i spousta dalších, kteří jsou s Ostravskem spjatí. Například Hana Zagorová, Jaroslav Wykrent, Martin Chodúr, kapela Citron, ale také Ewa Farna, Elis nebo Markéta Konvičková. V moderátory se na obě akce promění Magdalena Dietlová a také Richard Krajčo. Z uvedeného výčtu umělců vyplývá, že půjde především o písničky. Zazní zde spousta hitů. Aby ale diváci neposlouchali jenom věci už dávno známé a odvysílané, půjde v mnoha případech o netradiční aranžmá, takže si lidé rozhodně přijdou na své. Pochopitelně se vše bude natáčet. Podvečerní koncert proběhne v 16.30, večerní potom ve 20 hodin.

Úctyhodná bilance jubilanta

A jaká je vlastně bilance jubilanta, tedy Ostravského televizního studia? První vysílání z něj proběhlo 31. prosince 1955, tedy ani ne dva roky poté, co začalo vysílat pražské studio. Jen za první rok přitom mělo opravdu úctyhodnou bilanci v podobě 140 celovečerních filmů, 54 publicistických a dokumentárních pořadů, dále 34 pohádek, 27 poetických pásem a her z ostravského divadla, 11 estrád a 8 inscenací, 4 opery, operetu a mnoho dalších pořadů.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018