Otázky Václava Moravce se po 3 letech vrací na Kavčí hory

Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna se úspěšný pořad s širokou diváckou základnou představí již z nově zrekonstruovaného studia na Kavčích horách. Pořad tak opouští prostory Žižkovské věže a nadále bude každou neděli vysílán ze studia, které navrhl architekt Michael Klang ve spolupráci s light-designérem Josefem Špeldou. Režie pořadu zůstává stále v kompetenci dvojice Kamila Vondráková a Mojmír Kučera. Obsahově tedy nedochází k žádným výraznějším změnám, ale vizuálně bude pro diváka nové studio jistě příjemným zpestřením.

Pořad, který stále táhne

Otázky Václava Moravce jsou nejsledovanějším debatním pořadem u nás. V roce 2018 sledovalo první vysílací hodinu pořadu v průměru více než 450 000 diváků, při podílu na publiku ve výši 21 %. A to je na publicistický pořad na veřejnoprávní televizi poměrně velké číslo. Největší zájem mezi diváky vzbudil loňský díl vysílaný 28. ledna. Diskuze se tehdy zúčastnili předseda Pirátů Ivan Bartoš, předseda KSČM Vojtěch Filip, filozof Jiří Přibáň, politolog Tomáš Lebeda a také novinář Daniel Brössler. Tento díl sledovalo 736 000 diváků při podílů na publiku 28,5 %.

Azyl na Žižkově

Stěhování pořadu do provizorního studia na Žižkovské věži se uskutečnilo v srpnu v roce 2015. Studio na Kavčích horách tehdy již po technické ani designové stránce neodpovídalo požadavkům na vysílání publicistického pořadu tohoto formátu a sledovanosti. Během posledních 3 let prošlo studio na Kavčích horách rozsáhlou rekonstrukcí, a proto se do něj po několika letech Otázky Václava Moravce vrací. Lákadlem pro diváka bude nejen nový grafický design, ale především i lepší technologie, které reflektují požadavky na moderní a kvalitní diskuzní pořad. Otázky Václava Moravce můžete sledovat každou neděli na kanálu ČT 1 a ČT 24.

Aktuálně v tv světě
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019
Český mediální guru Jaromír Soukup patří v České Republice (a možná i v Evropě) k absolutním fenoménům. Svou TV ..
14.02.2019
Na televizní obrazovky míří nový seriál z dílny TV Prima Černé vdovy. Osmidílný kriminální seriál s notnou dávkou ..
11.02.2019
Milovníci hiphopu, RnB, rapu a veškeré „černé“ muziky si v Česku konečně přijdou na svoje. Od jara letošního roku ..
06.02.2019
Když byl  natočený první film Kameňák, který měl pod taktovkou Zdeněk Troška, bylo to pro mnohé příjemné ..
03.02.2019
Vypadá to, že jarní období bude napříč televizemi celkem zajímavé a budou soupeřit o každého diváka. A to hlavně, ..
31.01.2019
Televizní stanice bývají, co se týče sledovanosti, věčnými vzájemnými konkurenty. „Každý hlas se počítá“, a to ..
27.01.2019
Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou ..
24.01.2019
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019