Otázky Václava Moravce se po 3 letech vrací na Kavčí hory

Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna se úspěšný pořad s širokou diváckou základnou představí již z nově zrekonstruovaného studia na Kavčích horách. Pořad tak opouští prostory Žižkovské věže a nadále bude každou neděli vysílán ze studia, které navrhl architekt Michael Klang ve spolupráci s light-designérem Josefem Špeldou. Režie pořadu zůstává stále v kompetenci dvojice Kamila Vondráková a Mojmír Kučera. Obsahově tedy nedochází k žádným výraznějším změnám, ale vizuálně bude pro diváka nové studio jistě příjemným zpestřením.

Pořad, který stále táhne

Otázky Václava Moravce jsou nejsledovanějším debatním pořadem u nás. V roce 2018 sledovalo první vysílací hodinu pořadu v průměru více než 450 000 diváků, při podílu na publiku ve výši 21 %. A to je na publicistický pořad na veřejnoprávní televizi poměrně velké číslo. Největší zájem mezi diváky vzbudil loňský díl vysílaný 28. ledna. Diskuze se tehdy zúčastnili předseda Pirátů Ivan Bartoš, předseda KSČM Vojtěch Filip, filozof Jiří Přibáň, politolog Tomáš Lebeda a také novinář Daniel Brössler. Tento díl sledovalo 736 000 diváků při podílů na publiku 28,5 %.

Azyl na Žižkově

Stěhování pořadu do provizorního studia na Žižkovské věži se uskutečnilo v srpnu v roce 2015. Studio na Kavčích horách tehdy již po technické ani designové stránce neodpovídalo požadavkům na vysílání publicistického pořadu tohoto formátu a sledovanosti. Během posledních 3 let prošlo studio na Kavčích horách rozsáhlou rekonstrukcí, a proto se do něj po několika letech Otázky Václava Moravce vrací. Lákadlem pro diváka bude nejen nový grafický design, ale především i lepší technologie, které reflektují požadavky na moderní a kvalitní diskuzní pořad. Otázky Václava Moravce můžete sledovat každou neděli na kanálu ČT 1 a ČT 24.

Aktuálně v tv světě
Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou ..
24.04.2019
Jestliže jste v minulosti sledovali pořady se Zdeňkem Pohlreichem, jistě pro vás máme dobrou zprávu. Právě se totiž ..
21.04.2019
Pokud sledujete ranní Snídani s Novou na televizi Nova, asi jste si všimli, že od pondělí 15. Dubna jste mohli vidět novou ..
17.04.2019
Ve většině případů každý z nás platí koncesionářský poplatek. V současné době je tento poplatek stanoven na 135 ..
14.04.2019
Český skvělý režisér, scénárista a herec Tomáš Magnusek americký seriál Dallas zřejmě rád měl, a tak se rozhodl ..
09.04.2019
Vždy na jaře také čekáte, co nového se bude v televizi vysílat a jaké nové seriály nás budou každý večer bavit u ..
07.04.2019
Jestliže patříte mezi ty, kteří rádi sledují především zpravodajství z celé České republiky, pak se máte na co ..
04.04.2019
Česká republika je rodištěm mnoha detektivních filmů a seriálů. Není se vlastně čemu divit, protože diváci je ..
31.03.2019
Sobotní večer se měl nést ve znamení českých filmů a filmových cen. Český lev věnoval lákání diváků poměrně ..
27.03.2019
Dětská televizní stanice Tuty TV ukončila v úterý 12. března své vysílání. Za tímto krokem se skrývají především ..
24.03.2019