Otázky Václava Moravce se po 3 letech vrací na Kavčí hory

Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna se úspěšný pořad s širokou diváckou základnou představí již z nově zrekonstruovaného studia na Kavčích horách. Pořad tak opouští prostory Žižkovské věže a nadále bude každou neděli vysílán ze studia, které navrhl architekt Michael Klang ve spolupráci s light-designérem Josefem Špeldou. Režie pořadu zůstává stále v kompetenci dvojice Kamila Vondráková a Mojmír Kučera. Obsahově tedy nedochází k žádným výraznějším změnám, ale vizuálně bude pro diváka nové studio jistě příjemným zpestřením.

Pořad, který stále táhne

Otázky Václava Moravce jsou nejsledovanějším debatním pořadem u nás. V roce 2018 sledovalo první vysílací hodinu pořadu v průměru více než 450 000 diváků, při podílu na publiku ve výši 21 %. A to je na publicistický pořad na veřejnoprávní televizi poměrně velké číslo. Největší zájem mezi diváky vzbudil loňský díl vysílaný 28. ledna. Diskuze se tehdy zúčastnili předseda Pirátů Ivan Bartoš, předseda KSČM Vojtěch Filip, filozof Jiří Přibáň, politolog Tomáš Lebeda a také novinář Daniel Brössler. Tento díl sledovalo 736 000 diváků při podílů na publiku 28,5 %.

Azyl na Žižkově

Stěhování pořadu do provizorního studia na Žižkovské věži se uskutečnilo v srpnu v roce 2015. Studio na Kavčích horách tehdy již po technické ani designové stránce neodpovídalo požadavkům na vysílání publicistického pořadu tohoto formátu a sledovanosti. Během posledních 3 let prošlo studio na Kavčích horách rozsáhlou rekonstrukcí, a proto se do něj po několika letech Otázky Václava Moravce vrací. Lákadlem pro diváka bude nejen nový grafický design, ale především i lepší technologie, které reflektují požadavky na moderní a kvalitní diskuzní pořad. Otázky Václava Moravce můžete sledovat každou neděli na kanálu ČT 1 a ČT 24.

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019