Pán prstenů: Společenstvo prstenu na televizní stanici Nova Cinema

Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K televizním obrazovkách určitě přilákají skalní fanoušky této fantasy série. Televizní stanice Nova Cinema zařadila do svého vysílání film Pán prstenů: Společenstvo Prstenu z roku 2001.

Fantasy romány Tolkiena

J.R. R. Tolkien je považován za zakladatele fantasy románu. Byl to on, kdo vymyslel Středozem, speciální elfský jazyk sindarštinu či hobity Bilbo Pytlíka a Froda. Oni se stanou ústřední postavou jeho románu o kouzelném prstenu pána Mordoru Saurona, jenž ho využíval k šíření zla. Prsten se ale na dlouhé roky ztratil, až se dostal do rukou hobita Bilbo Pytlíka, který díky němu přestal stárnout. Prsten je ale zdroje všeho zlého a měl by být zničený. O tom, jestli se to podaří, vypráví první díl filmové trilogie o Pánu prstenu, nazvaná Společenstvo prstenu.

Mezník ve filmové tvorbě

Když měl film Pán prstenů: Společenstvo prstenu svou premiéru v roce 2001, byl označen za mezník ve filmové tvorbě, a to díky vizuálním efektům, hereckým výkonům i věrnosti původní knižní předloze. V době svého uvedení se film stal druhým nejvýdělečnější filmem roku 2001 a pátým nejvýdělečnějším filmem všech dob. Současně byl označený za jeden z největších a nejvlivnějších filmů, které kdy byly natočeny. Nominován byl na třináct cen Oscar.

Zajímavosti o filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Film se natáčel převážně na Novém Zélandě, kde kvůli tomu vznikla i vesnička Hobitín. Ten je součástí soukromé farmy nedaleko města Matamata. Jeho stavba započala dva roky před startem natáčení. Hobití příbytky jsou ale většinou prázdné a natáčení interiérů probíhalo ve Stone Street Studios ve Wellingtonu. Herec Sean Astin (role Sama) kvůli natáčení přibral 14 kg. Před natáčení absolvovali herci šestitýdenní trénink s meči i výuku správného přízvuku elfštiny.

Aktuálně v tv světě
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024
Vědomostní soutěž Who is asking? milují ve Švýcarsku, Řecku, Maďarsku, na Kypru i v Indii. Nyní se tento koncept ..
05.06.2024
Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových ..
03.06.2024
Četli jste některou z knih Franze Kafky? Nebo si jeho jméno vybavujete pouze z hodin literatury? 3. června 2024 si ..
29.05.2024
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024