Péče o duši: Nový pořad na televizní stanici ČT

Česká televize připravila pro diváky dokumentární cyklus, který se věnuje duševním nemocem. V době koronaviru se ukázalo, jak je lidská duše lehce zranitelná. V této době vzrostl počet lidí, kteří se začali potýkat s depresemi a úzkostmi, čemuž pochopitelně pomohla koronavirová pandemie. A nejsou to jen dospělí, ale také děti, které musely vyhledat lékařskou pomoc.

Duševní nemoc je onemocnění jako každé jiné

V devíti epizodách dokumentárního cyklu Péče o duši se diváci mohou seznámit s autentickými životními příběhy osob, které se ozvaly na výzvu České televize. Jedná se o velmi silné a emotivní osudy lidí, do jejichž života vstoupila duševní nemoc. Mnozí pacienti mají stále dojem, že trpět takovým onemocněním je nálepka, která je ostrakizuje. Což ale není pravda. Jedná se o onemocnění, za které se není třeba stydět. I duše potřebuje péči a patřičnou léčbu, když onemocní.

Seznamte se s životními příběhy herce, průvodkyně a básníka

Dokumentární cyklus Péče o duši vznikl v tvůrčí producentské skupině Aleny Müllerové. Kromě účinkujících, kterými jsou běžní lidé, se diváci setkají také s hercem Miroslavem Hanušem, s průvodkyní turistů Pavlou Kasalovou a básníkem Ondřejem Hložkem. Všichni uvedení se v životě museli potýkat s depresí a úzkostmi, které jim bránily ve výkonu jejich povolání.

Velký problém zmínění viděli v tom, že na nich deprese nebyla tak patrná, jako je tomu například u zlomené nohy. Kdo depresivní stavy nezažil, těžko dokáže pochopit člověka, který jimi právě prochází. Přitom je důležité nemoc podchytit a začít ji léčit. Léčba trvá mnohdy roky.

Péče o duši: Narodit se podruhé

V druhé části cyklu Péče o duše se divák seznámí s Michalem, který byl závislý na drogách, ale zároveň měl neléčené psychiatrické onemocnění. Co s ním tato vražedná kombinace udělala a jak to dopadlo, je možné zjistit po zhlédnutí dílu nazvaného Narodit se podruhé. V rámci své léčby navštěvoval Michal komunitní centrum. Dokázal po dvaceti letech závislosti na drogách vystoupit z rozjetého vlaku a závislosti se zbavit.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022