Personální změny ve vedení televize Nova

Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ředitele TV Nova odešel Christoph Mainusch a do této funkce byli místo něj jmenováni finanční ředitelka Klára Brachtlová a obchodní ředitel Jan Vlček.

Dva generální ředitelé TV Nova

Oba dva mají v TV Nova bohaté mediální zkušenosti, na vysokých pozicích tu působí již několik let,  a oba tak významně přispěli k posílení pozic televize jak u diváků, tak u obchodních partnerů. Odstupující ředitel Christoph Mainusch pro média uvedl, že oba dva považuje za skvělé profesionály a že jejich jmenování společnými generálními řediteli považuje za krok správným směrem, který TV Nova přinese jen zisk.  Mainusch zároveń dodal, že tato změna ve vedení byla plánována již několik let a oba dva noví ředitelé se na ni poctivě připravovali a televizi již nějaký čas vlastně řídili všichni tři společně.

Nový jednatel TV Nova

Jen pro úplnost dodejme, že vlastníkem mediální společnosti TV Nova je společnost Central European Media Enterprises a že Christoph Mainusch je zároveň jedním ze dvou jejích generálních ředitelů, což bude platit i nadále. Další pozice, které se ale Christoph Mainusch vzdal, bylo místo jednatele společnosti TV Nova. Na této pozici ho nahradil ředitel právní sekce televize Nova Štěpán Peichl. Kromě něj jsou dvěma dalšími jednateli již výše zmínění noví generální ředitelé TV Nova Klára Brachtlová a Jan Vlček.

Mediální společnost TV Nova na území České republiky provozuje celkem devět televizních stanic, a to stanice Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action a Nova Gold, které jsou volně šířené. Dále tři prémiové televizní stanice Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International, která je určena pro diváky na Slovensku, a v neposlední řadě pak Nova +1, která nabízí program stanice Nova s posunem jedné hodiny. Kromě těchto televizních stanic společnost provozuje i videoportály Voyo a Nova Plus.

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019