Personální změny ve vedení televize Nova

Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ředitele TV Nova odešel Christoph Mainusch a do této funkce byli místo něj jmenováni finanční ředitelka Klára Brachtlová a obchodní ředitel Jan Vlček.

Dva generální ředitelé TV Nova

Oba dva mají v TV Nova bohaté mediální zkušenosti, na vysokých pozicích tu působí již několik let,  a oba tak významně přispěli k posílení pozic televize jak u diváků, tak u obchodních partnerů. Odstupující ředitel Christoph Mainusch pro média uvedl, že oba dva považuje za skvělé profesionály a že jejich jmenování společnými generálními řediteli považuje za krok správným směrem, který TV Nova přinese jen zisk.  Mainusch zároveń dodal, že tato změna ve vedení byla plánována již několik let a oba dva noví ředitelé se na ni poctivě připravovali a televizi již nějaký čas vlastně řídili všichni tři společně.

Nový jednatel TV Nova

Jen pro úplnost dodejme, že vlastníkem mediální společnosti TV Nova je společnost Central European Media Enterprises a že Christoph Mainusch je zároveň jedním ze dvou jejích generálních ředitelů, což bude platit i nadále. Další pozice, které se ale Christoph Mainusch vzdal, bylo místo jednatele společnosti TV Nova. Na této pozici ho nahradil ředitel právní sekce televize Nova Štěpán Peichl. Kromě něj jsou dvěma dalšími jednateli již výše zmínění noví generální ředitelé TV Nova Klára Brachtlová a Jan Vlček.

Mediální společnost TV Nova na území České republiky provozuje celkem devět televizních stanic, a to stanice Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action a Nova Gold, které jsou volně šířené. Dále tři prémiové televizní stanice Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International, která je určena pro diváky na Slovensku, a v neposlední řadě pak Nova +1, která nabízí program stanice Nova s posunem jedné hodiny. Kromě těchto televizních stanic společnost provozuje i videoportály Voyo a Nova Plus.

Aktuálně v tv světě
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019
Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s ..
31.10.2019
Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních ..
27.10.2019
Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém ..
23.10.2019
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019