Piva se dostávají i do televizníc seriálů

Že je product placement doslova všudypřítomný, to není v současné době zase až tak nic divného. Stačí se podívat na různé televizní pořady a ve většině z nich se setkáme nejenom s typickým označením PP, ale můžeme zde také velmi dobře identifikovat i konkrétní značku, která je propagována. Jak se aktuálně ukazuje, už to nemusí být jenom různé spotřební zboží, nebo služby. Současné seriály totiž přišly s tím, že na své televizní obrazovky vezmou i značky ze sortimentu alkoholických nápojů. Konkrétně se jedná o pivo.

Začalo Ohnivý kuře

Ano, právě tento seriál z gastronomického prostředí byl v podstatě průkopníkem ve spojení s tím, že se na televizní obrazovce objevila značka piva. Jednalo se konkrétně o Krušovice, které zde byly propagovány formou product placementu. Je třeba říci, že vzhledem k charakteru seriálu se to poměrně hodilo a nevypadalo to nijak zvláštně. Rozhodně ne tak podivně, jako v minulosti, kdy TV Prima ve svém grilovacím pořadu se Zdeňkem Pohlreichem naplánovala propagaci Budějovického Budvaru, který zde byl propagován možná více, než je zdrávo. Jak je tedy patrné, zde má TV Prima poměrně dostatek zkušeností.

Přidala se také TV Nova

Ano, i tato druhá televize nestála stranou a i ona ukázala, že nemá problém do svých pořadů protlačit takový product placement, který bude spojený s alkoholickými nápoji. Konkrétně také s pivem, a to značkou Březňák. To vše v seriálu Ulice, který sice není přímo gastronomicky založený, ale několik konkrétních lokací, které jsou spojeny s restauračním zařízením, v seriálu najdeme. A tak je jasné, že se zde budeme setkávat i s touto značkou piva. Připomeňme mimo jiné také to, že jak Krušovice, tak i Březňák pocházejí z jednoho velkého pivovarského koncernu, kterým je Heinekem. To jenom na okraj k tomu, aby bylo jasné, jaká značka piva je primárně propagována, a to na obou televizích.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018