Po seriálu Most! ČT natáčí další minisérii z Ústeckého kraje s názvem Sever

Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný pořad získával stále větší a větší sledovanost, namísto toho, aby mu každým dílem ubývala. Nyní přichází s další novinkou z prostředí Ústeckého Kraje. Dramatickou sérii se jménem „Sever“ můžeme na obrazovkách očekávat od letošního podzimu.

Klasické místo s novým příběhem

Sever a jeho šest plánovaných dílů je dílem režiséra Roberta Sedláčka podle scénáře Zdeňka Zapletala. Samotné natáčení započalo v prosinci 2018 a končit by mělo závěrem dubna. Minisérie s Jiřím Mádlem v hlavní roli se bude odehrávat kolem měst Bílina s vrchem Bořeň, ale i v Teplicích či v Děčíně. Zasazení do Ústeckého kraje z posledních let známe z dalších vícedílných příběhů, jako jsou například:

  • Svět pod hlavou
  • Most!
  • Rapl 2

Prostředí severu Čech kromě popularity těchto zmíněných seriálů bylo zvoleno i z dalšího důvodu; příběh minisérie vychází ze skutečné události, která se v Ústeckém kraji zhruba před deseti lety odehrála. Jak řekla novinářům producent Petr Bílek, „Základem je kauza solárních elektráren a na ni navazují další“.

Děj nového seriálu

Pokud bychom měli plánovaný Sever srovnat například s Raplem, producent Petr Bílek prozrazuje, že v novém příběhu bude kladen mnohem větší důraz na osobnost vyšetřujícího policisty. Ten ve své roli má velký smysl pro spravedlnost a věří, že ji dokáže v různých kauzách dosáhnout i za cenu ohrožení sebe, vlastní rodiny a nutnosti bojovat proti policii, ač pracuje jako její součást. Herec Jiří Mádl znal sám některé ze zfilmovaných příběhů jen okrajově a připustil, že „být v těch případech reálně a řešit to, je občas dost děsivé“. Jeho kolegu, který se bude s kauzami potýkat, pak ztvárnil Štěpán Benoni.

Aktuálně v tv světě
V posledních letech se s novými seriály v rámci českých televizí doslova roztrhl pytel. Vedení televizních stanic ..
19.05.2019
Diváci v České republice jsou pravidelně zásobováni skvělými kriminálními seriály, z nichž nad ostatními bezesporu ..
16.05.2019
Generální ředitel Petr Dvořák podal návrh, aby ředitelem Ostravského studia ČT zůstal dosavadní ředitel Tomáš ..
12.05.2019
Skupina Prima v loňském roce učinila zásadní rozhodnutí. Kromě upravení programu Prima Love spustila i vysílání ..
11.05.2019
Česká televize se poslední roky poměrně intenzivně zaměřuje na kvalitní seriálovou tvorbu. A to jak v podobě té, ..
06.05.2019
Již několik let slaví TV Prima úspěch se svou improvizační show, která nese název Partička. Ta dlouhodobě baví diváky ..
05.05.2019
Režisér a producent Tomáš Magnusek představil úplně nový vznikající seriál s názvem Čechovi. Třináctidílná sága ..
28.04.2019
Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou ..
24.04.2019
Jestliže jste v minulosti sledovali pořady se Zdeňkem Pohlreichem, jistě pro vás máme dobrou zprávu. Právě se totiž ..
21.04.2019
Pokud sledujete ranní Snídani s Novou na televizi Nova, asi jste si všimli, že od pondělí 15. Dubna jste mohli vidět novou ..
17.04.2019