Po seriálu Most! ČT natáčí další minisérii z Ústeckého kraje s názvem Sever

Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný pořad získával stále větší a větší sledovanost, namísto toho, aby mu každým dílem ubývala. Nyní přichází s další novinkou z prostředí Ústeckého Kraje. Dramatickou sérii se jménem „Sever“ můžeme na obrazovkách očekávat od letošního podzimu.

Klasické místo s novým příběhem

Sever a jeho šest plánovaných dílů je dílem režiséra Roberta Sedláčka podle scénáře Zdeňka Zapletala. Samotné natáčení započalo v prosinci 2018 a končit by mělo závěrem dubna. Minisérie s Jiřím Mádlem v hlavní roli se bude odehrávat kolem měst Bílina s vrchem Bořeň, ale i v Teplicích či v Děčíně. Zasazení do Ústeckého kraje z posledních let známe z dalších vícedílných příběhů, jako jsou například:

  • Svět pod hlavou
  • Most!
  • Rapl 2

Prostředí severu Čech kromě popularity těchto zmíněných seriálů bylo zvoleno i z dalšího důvodu; příběh minisérie vychází ze skutečné události, která se v Ústeckém kraji zhruba před deseti lety odehrála. Jak řekla novinářům producent Petr Bílek, „Základem je kauza solárních elektráren a na ni navazují další“.

Děj nového seriálu

Pokud bychom měli plánovaný Sever srovnat například s Raplem, producent Petr Bílek prozrazuje, že v novém příběhu bude kladen mnohem větší důraz na osobnost vyšetřujícího policisty. Ten ve své roli má velký smysl pro spravedlnost a věří, že ji dokáže v různých kauzách dosáhnout i za cenu ohrožení sebe, vlastní rodiny a nutnosti bojovat proti policii, ač pracuje jako její součást. Herec Jiří Mádl znal sám některé ze zfilmovaných příběhů jen okrajově a připustil, že „být v těch případech reálně a řešit to, je občas dost děsivé“. Jeho kolegu, který se bude s kauzami potýkat, pak ztvárnil Štěpán Benoni.

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019