Po seriálu Most! ČT natáčí další minisérii z Ústeckého kraje s názvem Sever

Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný pořad získával stále větší a větší sledovanost, namísto toho, aby mu každým dílem ubývala. Nyní přichází s další novinkou z prostředí Ústeckého Kraje. Dramatickou sérii se jménem „Sever“ můžeme na obrazovkách očekávat od letošního podzimu.

Klasické místo s novým příběhem

Sever a jeho šest plánovaných dílů je dílem režiséra Roberta Sedláčka podle scénáře Zdeňka Zapletala. Samotné natáčení započalo v prosinci 2018 a končit by mělo závěrem dubna. Minisérie s Jiřím Mádlem v hlavní roli se bude odehrávat kolem měst Bílina s vrchem Bořeň, ale i v Teplicích či v Děčíně. Zasazení do Ústeckého kraje z posledních let známe z dalších vícedílných příběhů, jako jsou například:

  • Svět pod hlavou
  • Most!
  • Rapl 2

Prostředí severu Čech kromě popularity těchto zmíněných seriálů bylo zvoleno i z dalšího důvodu; příběh minisérie vychází ze skutečné události, která se v Ústeckém kraji zhruba před deseti lety odehrála. Jak řekla novinářům producent Petr Bílek, „Základem je kauza solárních elektráren a na ni navazují další“.

Děj nového seriálu

Pokud bychom měli plánovaný Sever srovnat například s Raplem, producent Petr Bílek prozrazuje, že v novém příběhu bude kladen mnohem větší důraz na osobnost vyšetřujícího policisty. Ten ve své roli má velký smysl pro spravedlnost a věří, že ji dokáže v různých kauzách dosáhnout i za cenu ohrožení sebe, vlastní rodiny a nutnosti bojovat proti policii, ač pracuje jako její součást. Herec Jiří Mádl znal sám některé ze zfilmovaných příběhů jen okrajově a připustil, že „být v těch případech reálně a řešit to, je občas dost děsivé“. Jeho kolegu, který se bude s kauzami potýkat, pak ztvárnil Štěpán Benoni.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019