Podzim na České televize nabídne zajímavé dokumenty se silnými tématy

Na rozdíl od komerčních televizí, ČT se ve své tvorbě silně zaměřuje i na dokumentární práci – a nutno říci, že se jí v tom poměrně daří. Nyní představila plány na podzimní vysílání a ani v něm nebude o zajímavé dokumentární snímky nouze.

Český žurnál je zpět

Na obrazovky se na podzim vrátí Český žurnál, který bude kriticky hodnotit a komentovat události doby nedávno minulé. Celkem pět autorských snímků představí zajímavé události netradiční pohledem, mezi nimi například dokumenty o skupině Ztohoven nebo svědectví o životě v Ugandě, který natočila Sandra Kisić. Prostřednictvím tohoto pořadu budou odhaleny také dosud nezveřejněné záznamy ze zkonstruovaného procesu s Rudolfem Slánským a nebude chybět ani debata o globálním oteplování prostřednictvím snímku Čeští vědci v tající Antarktidě. V neposlední řadě bude ČT adresovat i velice aktuální problém týkající se Alzheimerovy choroby a nemocí spojených se stářím.

Na obrazovky se vrátí také některé již dříve oblíbené pořady jako například premiérové díly Herbáře s Kateřinou Winterovou, České rybí legendy Jakuba Vágnera nebo Co naše babičky uměly a na co jsme my zapomněli.

Dokumenty ČT umí

Je zřejmé, že dokumenty mají v dílně ČT své pevné místo a vedení v tom ani na podzimní sezónu nehodlá nic měnit. Dokumentární snímky dominují zejména kanálu ČT 2, který letos v květnu oslavil 50. výročí. Podle generálního ředitele Petra Dvořáka jsou právě dokumenty nezbytné pro utváření kolektivní paměti národa. Dokumenty z produkce České televize jsou dlouhodobě kladně hodnoceny odborníky i širokou veřejností. Tvůrcům se daří vtáhnout diváka do děje a předestřít mu problém poutavou formou, která si však zachovává faktickou přesnost bez přehnané snahy šokovat nebo upoutávat pozornost. Snad se i letošní podzim n této vlně dále ponese a nabídne zajímavé snímky v kvalitním zpracování.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020