Podzim na ČT nebude zrovna hýřit novinkami. Diváci ale nemusí být zklamaní

Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik premiérových pořadů. Důvod je všem asi celkem jasný, ale je zřejmé, že ČT se i tak snaží své věrné diváky uspokojit co možná nejlepší nabídkou. Ve svém hlavním vysílacím čase se ČT chce opírat především divácky osvědčené pořady, které dlouhodobě slaví úspěch, a dá se očekávat, že budou populární i dál.

Stálice programu

Na co konkrétně se tedy můžeme těšit? V pondělí ponechává ČT ve znamení detektivních příběhů. Vysílat se tedy bude repríza seriálu Labyrint. V úterý a ve čtvrtek se již tradičně budeme vracet do minulosti se seriálem Vyprávěj. Středa a pátek budou sdílet také společný program, a to v podobě reprízy mimořádně oblíbeného seriálu s detektivní tematikou Četnické humoresky. Sobotní večery bývají tradičně vyhrazeny zábavě, a to zejména v podobě různých soutěží. Od září je tedy opět vyplní pořady Zdravotní test národa a Zázraky přírody. Nedělní primě time bude zasvěcen původní české dramatice (zahájí minisérií detektivních povídek podle H. Proškové). To, co určitě nemůže chybět a na co se mnoho diváků velmi těší, jsou stálice jako Reportéři ČT, 168 hodin, Všechnopárty či Máte slovo s M. Jílkovou.

Dokumenty nesmí chybět

Již v červenci také Česká televize představila plánované dokumentární snímky, které se mají odvysílat během podzimu. Dokumentární tvorba je na ČT tradičně velmi zdařilá, a tak lze tyto pořady jistě vyhlížet s pozitivním očekáváním. V rámci dokumentární tvorby přinese ČT dosud nezveřejněné záznamy ze zkonstruovaného procesu s Rudolfem Slánským. Nebude chybět ani více aktuální téma týkající se problematiky globálního oteplování. Podíváme si i na zdravotní tematiku ve snímku Život s Alzheimerem i na dějiny sportovního centra Dukla. Chybět nesmí i pokračování již dobře známých pořadů jako jsou Herbář s Kateřinou Winterovou, České rybí legendy Jakuba Vágnera nebo Co naše babičky uměly a na co jsme my zapomněli a také Český žurnál.

Aktuálně v tv světě

Již ve středu 15. dubna 2026 se na televizním kanále ČT art objeví dokument Rezavé květy ..

08.04.2026
Platíte si Netflix nebo prima+? Na obou těchto platformách se nedávno objevila česká sportovní komedie Dream Team, která ..
07.04.2026
Nemáte ještě plány na Velikonoční pondělí? Po pomlázce a rodinném obědě si můžete vychutnat zasloužený odpočinek ..
04.04.2026

Nedáte dopustit na dokumenty České televize? Již v úterý 7. dubna se na ČT2 dočkáme ..

30.03.2026

Velikonoce již pomalu klepou na dveře, což ve světě televizí znamená jediné: lákavou ..

25.03.2026

Letošní 70. ročník Eurovize se již blíží a jak bývá zvykem, diváci České televize ..

19.03.2026
Máte náladu na seriál, který vás rozesměje a možná v něm spatříte sebe sami či některého z členů vaší rodiny? Na ..
16.03.2026
Pokud by se dal v současné nabídce televizní stanice Prima některý seriál označit za trefu do černého, stal by se jím ..
15.03.2026

S rozmachem elektronických knih, knižních e-shopů a sociálních sítí je obtížné ..

14.03.2026

Kromě toho, že na 8. března připadá Mezinárodní den žen, na TV Nova se zároveň objeví ..

09.03.2026