Podzim na ČT nebude zrovna hýřit novinkami. Diváci ale nemusí být zklamaní

Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik premiérových pořadů. Důvod je všem asi celkem jasný, ale je zřejmé, že ČT se i tak snaží své věrné diváky uspokojit co možná nejlepší nabídkou. Ve svém hlavním vysílacím čase se ČT chce opírat především divácky osvědčené pořady, které dlouhodobě slaví úspěch, a dá se očekávat, že budou populární i dál.

Stálice programu

Na co konkrétně se tedy můžeme těšit? V pondělí ponechává ČT ve znamení detektivních příběhů. Vysílat se tedy bude repríza seriálu Labyrint. V úterý a ve čtvrtek se již tradičně budeme vracet do minulosti se seriálem Vyprávěj. Středa a pátek budou sdílet také společný program, a to v podobě reprízy mimořádně oblíbeného seriálu s detektivní tematikou Četnické humoresky. Sobotní večery bývají tradičně vyhrazeny zábavě, a to zejména v podobě různých soutěží. Od září je tedy opět vyplní pořady Zdravotní test národa a Zázraky přírody. Nedělní primě time bude zasvěcen původní české dramatice (zahájí minisérií detektivních povídek podle H. Proškové). To, co určitě nemůže chybět a na co se mnoho diváků velmi těší, jsou stálice jako Reportéři ČT, 168 hodin, Všechnopárty či Máte slovo s M. Jílkovou.

Dokumenty nesmí chybět

Již v červenci také Česká televize představila plánované dokumentární snímky, které se mají odvysílat během podzimu. Dokumentární tvorba je na ČT tradičně velmi zdařilá, a tak lze tyto pořady jistě vyhlížet s pozitivním očekáváním. V rámci dokumentární tvorby přinese ČT dosud nezveřejněné záznamy ze zkonstruovaného procesu s Rudolfem Slánským. Nebude chybět ani více aktuální téma týkající se problematiky globálního oteplování. Podíváme si i na zdravotní tematiku ve snímku Život s Alzheimerem i na dějiny sportovního centra Dukla. Chybět nesmí i pokračování již dobře známých pořadů jako jsou Herbář s Kateřinou Winterovou, České rybí legendy Jakuba Vágnera nebo Co naše babičky uměly a na co jsme my zapomněli a také Český žurnál.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021