Podzim na ČT nebude zrovna hýřit novinkami. Diváci ale nemusí být zklamaní

Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik premiérových pořadů. Důvod je všem asi celkem jasný, ale je zřejmé, že ČT se i tak snaží své věrné diváky uspokojit co možná nejlepší nabídkou. Ve svém hlavním vysílacím čase se ČT chce opírat především divácky osvědčené pořady, které dlouhodobě slaví úspěch, a dá se očekávat, že budou populární i dál.

Stálice programu

Na co konkrétně se tedy můžeme těšit? V pondělí ponechává ČT ve znamení detektivních příběhů. Vysílat se tedy bude repríza seriálu Labyrint. V úterý a ve čtvrtek se již tradičně budeme vracet do minulosti se seriálem Vyprávěj. Středa a pátek budou sdílet také společný program, a to v podobě reprízy mimořádně oblíbeného seriálu s detektivní tematikou Četnické humoresky. Sobotní večery bývají tradičně vyhrazeny zábavě, a to zejména v podobě různých soutěží. Od září je tedy opět vyplní pořady Zdravotní test národa a Zázraky přírody. Nedělní primě time bude zasvěcen původní české dramatice (zahájí minisérií detektivních povídek podle H. Proškové). To, co určitě nemůže chybět a na co se mnoho diváků velmi těší, jsou stálice jako Reportéři ČT, 168 hodin, Všechnopárty či Máte slovo s M. Jílkovou.

Dokumenty nesmí chybět

Již v červenci také Česká televize představila plánované dokumentární snímky, které se mají odvysílat během podzimu. Dokumentární tvorba je na ČT tradičně velmi zdařilá, a tak lze tyto pořady jistě vyhlížet s pozitivním očekáváním. V rámci dokumentární tvorby přinese ČT dosud nezveřejněné záznamy ze zkonstruovaného procesu s Rudolfem Slánským. Nebude chybět ani více aktuální téma týkající se problematiky globálního oteplování. Podíváme si i na zdravotní tematiku ve snímku Život s Alzheimerem i na dějiny sportovního centra Dukla. Chybět nesmí i pokračování již dobře známých pořadů jako jsou Herbář s Kateřinou Winterovou, České rybí legendy Jakuba Vágnera nebo Co naše babičky uměly a na co jsme my zapomněli a také Český žurnál.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020