Podzim v České televizi bude patřit novému detektivnímu seriálu s neobvyklým názvem – Princip slasti

Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na některé novinky, které na něm Česká televize svým divákům představila. Jednou z nich je i nový detektivní seriál Princip slasti, který by se měl na našich obrazovkách objevit už letos na podzim.

Nový seriál jako výsledek mezinárodní spolupráce

Princip slasti vznikl v jedinečné koprodukci s polskou a ukrajinskou televizí a jeho režisérem je Polák Dariusz Jablonski, kterého si čeští diváci mohou vybavit v souvislosti s velmi úspěšným filmem Je třeba zabít Sekala. Na seriálu se podíleli i další slavní představitelé polského filmu, autorem scénáře je Maciej Maciejewski, který napsal například i scénář k seriálu Polda, za kamerou stál Martin Žiaran. Hlavní roli v osmidílné sérii ztvárnil Karel Roden.

Nový detektivní seriál se volně inspiroval úspěšným seriálem Most, který vznikl pro změnu ve společné koprodukci Švédska a Dánska. V Polsku je již seriál k vidění na televizní stanici Canal+ a recenze místních kritiků i diváků jsou zatím velmi pozitivní. Osm dílů seriálu se natáčelo během devíti měsíců v České republice, Polsku i Ukrajině. V televizi bude seriál vysílán v českém znění, ale na ivysílání.cz ho budou moci diváci zhlédnout i v původním znění s titulky.

Kdo vraždí mladé ženy ve třech různých státech?

Začátek seriálu se odehrává na pláži v ukrajinské Oděse, kdy pozornost turistů na pláži jednoho odpoledne upoutá loďka, která se volně pohybuje kolem místního pobřeží. Když do ní dva zvědaví turisté nahlédnou, objeví zmrzačené tělo mladé ženy. V ten samý den je v kufru opuštěného automobilu v polské Varšavě nalezeno další tělo mladé dívky, stejně jako Praze, kde v divadle objeví ženskou paži. Mezinárodní pátrání po pachateli či pachatelích vražd těchto mladých žen začíná a spolupracují na něm tři detektivové z výše zmíněných zemí. Kromě Karla Rodena se v roli detektivů objeví Malgorzata Buczkowska a SergiejStrelnikow. V seriálu se ale objeví celá řada dalších známých českých herců a hereček, například Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík či Lucie Zedníčková.

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019