Podzim v České televizi bude patřit novému detektivnímu seriálu s neobvyklým názvem – Princip slasti

Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na některé novinky, které na něm Česká televize svým divákům představila. Jednou z nich je i nový detektivní seriál Princip slasti, který by se měl na našich obrazovkách objevit už letos na podzim.

Nový seriál jako výsledek mezinárodní spolupráce

Princip slasti vznikl v jedinečné koprodukci s polskou a ukrajinskou televizí a jeho režisérem je Polák Dariusz Jablonski, kterého si čeští diváci mohou vybavit v souvislosti s velmi úspěšným filmem Je třeba zabít Sekala. Na seriálu se podíleli i další slavní představitelé polského filmu, autorem scénáře je Maciej Maciejewski, který napsal například i scénář k seriálu Polda, za kamerou stál Martin Žiaran. Hlavní roli v osmidílné sérii ztvárnil Karel Roden.

Nový detektivní seriál se volně inspiroval úspěšným seriálem Most, který vznikl pro změnu ve společné koprodukci Švédska a Dánska. V Polsku je již seriál k vidění na televizní stanici Canal+ a recenze místních kritiků i diváků jsou zatím velmi pozitivní. Osm dílů seriálu se natáčelo během devíti měsíců v České republice, Polsku i Ukrajině. V televizi bude seriál vysílán v českém znění, ale na ivysílání.cz ho budou moci diváci zhlédnout i v původním znění s titulky.

Kdo vraždí mladé ženy ve třech různých státech?

Začátek seriálu se odehrává na pláži v ukrajinské Oděse, kdy pozornost turistů na pláži jednoho odpoledne upoutá loďka, která se volně pohybuje kolem místního pobřeží. Když do ní dva zvědaví turisté nahlédnou, objeví zmrzačené tělo mladé ženy. V ten samý den je v kufru opuštěného automobilu v polské Varšavě nalezeno další tělo mladé dívky, stejně jako Praze, kde v divadle objeví ženskou paži. Mezinárodní pátrání po pachateli či pachatelích vražd těchto mladých žen začíná a spolupracují na něm tři detektivové z výše zmíněných zemí. Kromě Karla Rodena se v roli detektivů objeví Malgorzata Buczkowska a SergiejStrelnikow. V seriálu se ale objeví celá řada dalších známých českých herců a hereček, například Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík či Lucie Zedníčková.

Aktuálně v tv světě
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019
Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s ..
31.10.2019
Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních ..
27.10.2019
Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém ..
23.10.2019
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019