Pohádku Zakletá jeskyně uvádí televize Nova Cinema

Pohádky patří tradičně mezi oblíbené žánry. Líbí se dětem, ale také dospělým. Zvláště, jsou-li dobře natočené. Platí to i o filmové pohádce Zakletá jeskyně, natočená v koprodukci Slovenska, Česka a Maďarska v roce 2022. Jak už to v pohádkách bývá, jde tu o potrestání zla, které se tentokrát vtělilo do Tány Pauhofové coby nenasytné královny, bažící po bohatství.

Krásné scenerie dodávají pohádce kouzlo

Při sledování pohádky Zakletá jeskyně si divák užije zejména velmi dobře vybraným exteriérům. Hodně scén je natočených v zimní i letní přírodě, což filmu dodává příjemnou atmosféru. Více než pohádku film připomíná fantasy příběh. Nechybí v něm akce ani napětí. A na rozdíl od jiných filmových pohádek, natočený v minulosti, se zde nijak nepiští ani nešišlá. Hlavní dívčí protagonistky nejsou urozené princezny v překrásných šatech s korunkou na hlavě, ale obyčejná děvčata z lidu, dcery rychtáře.

Princové, v podání Ondřeje Krause a Dominicka Benedikta, musejí zvládnout úkol, který není nejlehčí. Na herce čekaly náročnější kousky, jako šerm, jízda na koni, pád do propasti a slaňování.

Přeměna vlka zpátky na člověka proběhne formou odrazu stínu na stěně jeskyně. Je to dost působivé. A sám vlk není počítačově vytvořen, ale zahráli si ho opravdoví vlci. Bylo jich hned šest, aby bylo možné opakovat jednotlivé záběry. Ačkoliv se to nezdá, tak ve snímku Zakletá jeskyně je na 130 trikových záběrů. Většinou se ale zaměřily na přizpůsobení současných reálií historické podobě pohádky. Z exteriérových záběru proto musely zmizet například televizní vysílače nebo železniční koridor.

Natáčelo se ve slovenských jeskyních

Jak už sám název pohádky napovídá, ústřední byla právě jeskyně. Filmový štáb přitom natáčel hned v několika slovenských jeskyních. Vchod a východ z jeskyně se natáčel na Súľově, poslední záběry filmu zase v jeskyni Driny. Původně ale měl jet filmový štáb točit do jeskyně Domica, ale tu v té době postihly záplavy. Některé záběry vznikly i v Demänovské jeskyni. Kromě jeskyní se točilo i v Jánošíkových dierách, ve skanzenu ve Vychylovcích nedaleko obce Nová Bystrica, v České republice pak na hradech Pernštejn a Křivoklát.

Aktuálně v tv světě
Je na televizní obrazovce dostatek humoru? Některé pořady se jako humorné tváří, přitom ho v nich příliš nenajdete. To ..
04.06.2023
Už jsme si zvykli, že televizní stanice Nova Cinema pravidelně vysílá filmy různých žánrů. Mezi stabilně oblíbené ..
03.06.2023

Filmy pro pamětníky si drží trvalou oblibu. Diváci se rádi ..

28.05.2023
ČT2 se rozhodla do svého vysílacího programu zařadit film Motýlek z roku 2017. Jedná se o filmové drama o útěku ..
26.05.2023
Napínavé thrillery, ve kterých jde o záchranu ohrožených životů, patří mezi oblíbené. A tak není divu, že si tento ..
21.05.2023
Rande v Římě je americká romantická komedie z roku 2010, která přináší divákům osvěžující směsici romantiky, ..
20.05.2023
V roce 1992 vznikl televizní cyklus detektivních příběhů pod názvem Hříchy pro pátera Knoxe. Předlohou byla ..
15.05.2023
Když se řekne tvůrčí dvojice Smoljak-Svěrák, je to zárukou dobré zábavu a vkusného humoru. Platí to i o české ..
14.05.2023
Americký film Nesvatbovi z roku 2005 přivádí na filmové plátno hereckou dvojici Owen Wilson a Vince Vaughn. Už to je ..
08.05.2023
Novinářské prostředí je poměrně oblíbeným námětem filmů. Můžete z něho vytěžit komedii, drama i kriminální ..
07.05.2023