Pohádku Zakletá jeskyně uvádí televize Nova Cinema

Pohádky patří tradičně mezi oblíbené žánry. Líbí se dětem, ale také dospělým. Zvláště, jsou-li dobře natočené. Platí to i o filmové pohádce Zakletá jeskyně, natočená v koprodukci Slovenska, Česka a Maďarska v roce 2022. Jak už to v pohádkách bývá, jde tu o potrestání zla, které se tentokrát vtělilo do Tány Pauhofové coby nenasytné královny, bažící po bohatství.

Krásné scenerie dodávají pohádce kouzlo

Při sledování pohádky Zakletá jeskyně si divák užije zejména velmi dobře vybraným exteriérům. Hodně scén je natočených v zimní i letní přírodě, což filmu dodává příjemnou atmosféru. Více než pohádku film připomíná fantasy příběh. Nechybí v něm akce ani napětí. A na rozdíl od jiných filmových pohádek, natočený v minulosti, se zde nijak nepiští ani nešišlá. Hlavní dívčí protagonistky nejsou urozené princezny v překrásných šatech s korunkou na hlavě, ale obyčejná děvčata z lidu, dcery rychtáře.

Princové, v podání Ondřeje Krause a Dominicka Benedikta, musejí zvládnout úkol, který není nejlehčí. Na herce čekaly náročnější kousky, jako šerm, jízda na koni, pád do propasti a slaňování.

Přeměna vlka zpátky na člověka proběhne formou odrazu stínu na stěně jeskyně. Je to dost působivé. A sám vlk není počítačově vytvořen, ale zahráli si ho opravdoví vlci. Bylo jich hned šest, aby bylo možné opakovat jednotlivé záběry. Ačkoliv se to nezdá, tak ve snímku Zakletá jeskyně je na 130 trikových záběrů. Většinou se ale zaměřily na přizpůsobení současných reálií historické podobě pohádky. Z exteriérových záběru proto musely zmizet například televizní vysílače nebo železniční koridor.

Natáčelo se ve slovenských jeskyních

Jak už sám název pohádky napovídá, ústřední byla právě jeskyně. Filmový štáb přitom natáčel hned v několika slovenských jeskyních. Vchod a východ z jeskyně se natáčel na Súľově, poslední záběry filmu zase v jeskyni Driny. Původně ale měl jet filmový štáb točit do jeskyně Domica, ale tu v té době postihly záplavy. Některé záběry vznikly i v Demänovské jeskyni. Kromě jeskyní se točilo i v Jánošíkových dierách, ve skanzenu ve Vychylovcích nedaleko obce Nová Bystrica, v České republice pak na hradech Pernštejn a Křivoklát.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024