Pokrytí DVB-T2 bude dokončeno už letos

Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který je spojený s novějším standardem televizního digitálního vysílání. Ten se dotkne každého, jehož televize nebo set-top-box nezvládne přijímat dané vysílání. Bude tak nutné investovat do novější techniky.

Přechod se ale dotýká i samotné infrastruktury, a to s ohledem na to, že se buduje přechodová síť DVB-T2. Tedy abychom byli přesní, označení „buduje“ není tak úplně správné. A to z toho důvodu, že je vše již téměř finálně hotovo.

Přechodová síť 11

Ta je tou, která je již kompletně hotovo a aktuálně pokrývá 99,6 procenta domácností. S touto sítí souvisí vysílání veřejnoprávní České televize. Ta však zatím přechod na DVB-T2 zatím zastavila, a to hlavně proto, že ne všichni diváci mají potřebnou techniku. A tak daný přechod nechává až do posledního termínu, tedy na příští rok. Zatím je tedy stále k dispozici jen na klasice DVB-T1.

Přechodová síť 12

I tady už musíme jasně říci, že je téměř hotovo. Konkrétně to potvrzuje číslo, které ukazuje, že je pokryto 98 procent domácností. Tato síť je spojena s nejznámějšími televizními kanály, a to s těmi od skupin Prima, Nova a dále také Barrandov. V podstatě zbývá spustit jenom poslední dva vysílače, a to v lokalitě jižních Čech, která zatím zůstává v rámci této přechodové sítě nepokryta.

Přechodová síť 13

Tady budou k dispozici spíše okrajové kanály. Za touto sítí stojí společnost Digital Broadcasting. Její pokrytí je zatím nejmenší. Číselně mluvíme o tom, že je pokryto jenom 67 procent domácností. V podstatě mluvíme jenom o velkých městech a jejich širším okolí. V plánu je však stále budovat a  spouštět nové vysílače, a to tak, jak to stojí v navrženém plánu. I tato síť by tedy do finálního termínu přechodu na DVB-T2 měla být bez problémů a také finálně dokončena.

Aktuálně v tv světě
Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky ..
18.10.2018
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018