Pokrytí DVB-T2 bude dokončeno už letos

Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který je spojený s novějším standardem televizního digitálního vysílání. Ten se dotkne každého, jehož televize nebo set-top-box nezvládne přijímat dané vysílání. Bude tak nutné investovat do novější techniky.

Přechod se ale dotýká i samotné infrastruktury, a to s ohledem na to, že se buduje přechodová síť DVB-T2. Tedy abychom byli přesní, označení „buduje“ není tak úplně správné. A to z toho důvodu, že je vše již téměř finálně hotovo.

Přechodová síť 11

Ta je tou, která je již kompletně hotovo a aktuálně pokrývá 99,6 procenta domácností. S touto sítí souvisí vysílání veřejnoprávní České televize. Ta však zatím přechod na DVB-T2 zatím zastavila, a to hlavně proto, že ne všichni diváci mají potřebnou techniku. A tak daný přechod nechává až do posledního termínu, tedy na příští rok. Zatím je tedy stále k dispozici jen na klasice DVB-T1.

Přechodová síť 12

I tady už musíme jasně říci, že je téměř hotovo. Konkrétně to potvrzuje číslo, které ukazuje, že je pokryto 98 procent domácností. Tato síť je spojena s nejznámějšími televizními kanály, a to s těmi od skupin Prima, Nova a dále také Barrandov. V podstatě zbývá spustit jenom poslední dva vysílače, a to v lokalitě jižních Čech, která zatím zůstává v rámci této přechodové sítě nepokryta.

Přechodová síť 13

Tady budou k dispozici spíše okrajové kanály. Za touto sítí stojí společnost Digital Broadcasting. Její pokrytí je zatím nejmenší. Číselně mluvíme o tom, že je pokryto jenom 67 procent domácností. V podstatě mluvíme jenom o velkých městech a jejich širším okolí. V plánu je však stále budovat a  spouštět nové vysílače, a to tak, jak to stojí v navrženém plánu. I tato síť by tedy do finálního termínu přechodu na DVB-T2 měla být bez problémů a také finálně dokončena.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018