Pokrytí DVB-T2 bude dokončeno už letos

Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který je spojený s novějším standardem televizního digitálního vysílání. Ten se dotkne každého, jehož televize nebo set-top-box nezvládne přijímat dané vysílání. Bude tak nutné investovat do novější techniky.

Přechod se ale dotýká i samotné infrastruktury, a to s ohledem na to, že se buduje přechodová síť DVB-T2. Tedy abychom byli přesní, označení „buduje“ není tak úplně správné. A to z toho důvodu, že je vše již téměř finálně hotovo.

Přechodová síť 11

Ta je tou, která je již kompletně hotovo a aktuálně pokrývá 99,6 procenta domácností. S touto sítí souvisí vysílání veřejnoprávní České televize. Ta však zatím přechod na DVB-T2 zatím zastavila, a to hlavně proto, že ne všichni diváci mají potřebnou techniku. A tak daný přechod nechává až do posledního termínu, tedy na příští rok. Zatím je tedy stále k dispozici jen na klasice DVB-T1.

Přechodová síť 12

I tady už musíme jasně říci, že je téměř hotovo. Konkrétně to potvrzuje číslo, které ukazuje, že je pokryto 98 procent domácností. Tato síť je spojena s nejznámějšími televizními kanály, a to s těmi od skupin Prima, Nova a dále také Barrandov. V podstatě zbývá spustit jenom poslední dva vysílače, a to v lokalitě jižních Čech, která zatím zůstává v rámci této přechodové sítě nepokryta.

Přechodová síť 13

Tady budou k dispozici spíše okrajové kanály. Za touto sítí stojí společnost Digital Broadcasting. Její pokrytí je zatím nejmenší. Číselně mluvíme o tom, že je pokryto jenom 67 procent domácností. V podstatě mluvíme jenom o velkých městech a jejich širším okolí. V plánu je však stále budovat a  spouštět nové vysílače, a to tak, jak to stojí v navrženém plánu. I tato síť by tedy do finálního termínu přechodu na DVB-T2 měla být bez problémů a také finálně dokončena.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018