Policie Modrava se chýlí ke konci

Nový seriál Policie Modrava se pomalu chýlí ke konci a tak TV Nova již zveřejnila, který seriál ho nahradí. A to v poměrně prestižní vysílací čas, kterým je neděle večer. V tomto směru TV Nova rozhodně nechystá nic nového. Právě naopak. Jejím cílem je vsadit na osvědčenou klasiku, která byla natočena již v roce 1975. Jedná se o oblíbený seriál Chalupáři, který by měl Modravu nahradit již 14. června. Vysílací čas se také nemění, jelikož s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem bychom se měli na obrazovkách setkávat po dvacáté hodině, tedy po ukončení klasického zpravodajského bloku.

Pravidelné opakování

Pokud se ohlédnete do loňského roku, jistě si vybavíte, že i v něm TV Nova tento seriál vysílala, a to v době letních prázdnin, tedy na přelomu července a srpna. Jednalo se však o vysílání ve všedních dnech, zatímco aktuálně bude seriálu vyhrazen výhradně čas nedělní. Rozhodně to ale nejsou jediné starší české firmy a seriály, které Nova vysílala, nebo vysílat bude. Získala totiž na řadu z nich nutná vysílací práva, a to konkrétně od České televize. Pro nás jako diváky to znamená, že využívání starších filmových a seriálových děl bude zvláště v období léta téměř tradicí, a to i na zmíněné TV Nova.

Snaha o udržení sledovanosti

Důvodem nasazení právě tohoto oblíbeného seriálu je zcela určitě to, že je velmi oblíbenou klasikou, díky které si chce Nova udržet podíl na sledovanosti, a to právě v neděli večer. Vzhledem ke konkurenci se jí to aktuálně s Modravou poměrně dařilo, i když jako konkurenci měla v posledních týdnech kanál ČT 1, který šel do boje také s osvědčenou klasickou, kterou nebylo nic jiného, než cyklus příběhů s názvem 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Vypadá to tedy, že letní souboje ve sledovanosti budou plně v režii starších a osvědčených pořadů z blízké, ale i vzdálenější historie,. Na druhou stranu, u diváků rozhodně pravidelně bodují.

Aktuálně v tv světě
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018
První kolo prezidentské volby je za námi. Možná je zbytečné to uvádět, ale pro úplnost dodejme, že do druhého kola ..
18.01.2018