Policie Modrava se chýlí ke konci

Nový seriál Policie Modrava se pomalu chýlí ke konci a tak TV Nova již zveřejnila, který seriál ho nahradí. A to v poměrně prestižní vysílací čas, kterým je neděle večer. V tomto směru TV Nova rozhodně nechystá nic nového. Právě naopak. Jejím cílem je vsadit na osvědčenou klasiku, která byla natočena již v roce 1975. Jedná se o oblíbený seriál Chalupáři, který by měl Modravu nahradit již 14. června. Vysílací čas se také nemění, jelikož s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem bychom se měli na obrazovkách setkávat po dvacáté hodině, tedy po ukončení klasického zpravodajského bloku.

Pravidelné opakování

Pokud se ohlédnete do loňského roku, jistě si vybavíte, že i v něm TV Nova tento seriál vysílala, a to v době letních prázdnin, tedy na přelomu července a srpna. Jednalo se však o vysílání ve všedních dnech, zatímco aktuálně bude seriálu vyhrazen výhradně čas nedělní. Rozhodně to ale nejsou jediné starší české firmy a seriály, které Nova vysílala, nebo vysílat bude. Získala totiž na řadu z nich nutná vysílací práva, a to konkrétně od České televize. Pro nás jako diváky to znamená, že využívání starších filmových a seriálových děl bude zvláště v období léta téměř tradicí, a to i na zmíněné TV Nova.

Snaha o udržení sledovanosti

Důvodem nasazení právě tohoto oblíbeného seriálu je zcela určitě to, že je velmi oblíbenou klasikou, díky které si chce Nova udržet podíl na sledovanosti, a to právě v neděli večer. Vzhledem ke konkurenci se jí to aktuálně s Modravou poměrně dařilo, i když jako konkurenci měla v posledních týdnech kanál ČT 1, který šel do boje také s osvědčenou klasickou, kterou nebylo nic jiného, než cyklus příběhů s názvem 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Vypadá to tedy, že letní souboje ve sledovanosti budou plně v režii starších a osvědčených pořadů z blízké, ale i vzdálenější historie,. Na druhou stranu, u diváků rozhodně pravidelně bodují.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018