Policie Modrava se chýlí ke konci

Nový seriál Policie Modrava se pomalu chýlí ke konci a tak TV Nova již zveřejnila, který seriál ho nahradí. A to v poměrně prestižní vysílací čas, kterým je neděle večer. V tomto směru TV Nova rozhodně nechystá nic nového. Právě naopak. Jejím cílem je vsadit na osvědčenou klasiku, která byla natočena již v roce 1975. Jedná se o oblíbený seriál Chalupáři, který by měl Modravu nahradit již 14. června. Vysílací čas se také nemění, jelikož s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem bychom se měli na obrazovkách setkávat po dvacáté hodině, tedy po ukončení klasického zpravodajského bloku.

Pravidelné opakování

Pokud se ohlédnete do loňského roku, jistě si vybavíte, že i v něm TV Nova tento seriál vysílala, a to v době letních prázdnin, tedy na přelomu července a srpna. Jednalo se však o vysílání ve všedních dnech, zatímco aktuálně bude seriálu vyhrazen výhradně čas nedělní. Rozhodně to ale nejsou jediné starší české firmy a seriály, které Nova vysílala, nebo vysílat bude. Získala totiž na řadu z nich nutná vysílací práva, a to konkrétně od České televize. Pro nás jako diváky to znamená, že využívání starších filmových a seriálových děl bude zvláště v období léta téměř tradicí, a to i na zmíněné TV Nova.

Snaha o udržení sledovanosti

Důvodem nasazení právě tohoto oblíbeného seriálu je zcela určitě to, že je velmi oblíbenou klasikou, díky které si chce Nova udržet podíl na sledovanosti, a to právě v neděli večer. Vzhledem ke konkurenci se jí to aktuálně s Modravou poměrně dařilo, i když jako konkurenci měla v posledních týdnech kanál ČT 1, který šel do boje také s osvědčenou klasickou, kterou nebylo nic jiného, než cyklus příběhů s názvem 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Vypadá to tedy, že letní souboje ve sledovanosti budou plně v režii starších a osvědčených pořadů z blízké, ale i vzdálenější historie,. Na druhou stranu, u diváků rozhodně pravidelně bodují.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018