Policie Modrava se chýlí ke konci

Nový seriál Policie Modrava se pomalu chýlí ke konci a tak TV Nova již zveřejnila, který seriál ho nahradí. A to v poměrně prestižní vysílací čas, kterým je neděle večer. V tomto směru TV Nova rozhodně nechystá nic nového. Právě naopak. Jejím cílem je vsadit na osvědčenou klasiku, která byla natočena již v roce 1975. Jedná se o oblíbený seriál Chalupáři, který by měl Modravu nahradit již 14. června. Vysílací čas se také nemění, jelikož s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem bychom se měli na obrazovkách setkávat po dvacáté hodině, tedy po ukončení klasického zpravodajského bloku.

Pravidelné opakování

Pokud se ohlédnete do loňského roku, jistě si vybavíte, že i v něm TV Nova tento seriál vysílala, a to v době letních prázdnin, tedy na přelomu července a srpna. Jednalo se však o vysílání ve všedních dnech, zatímco aktuálně bude seriálu vyhrazen výhradně čas nedělní. Rozhodně to ale nejsou jediné starší české firmy a seriály, které Nova vysílala, nebo vysílat bude. Získala totiž na řadu z nich nutná vysílací práva, a to konkrétně od České televize. Pro nás jako diváky to znamená, že využívání starších filmových a seriálových děl bude zvláště v období léta téměř tradicí, a to i na zmíněné TV Nova.

Snaha o udržení sledovanosti

Důvodem nasazení právě tohoto oblíbeného seriálu je zcela určitě to, že je velmi oblíbenou klasikou, díky které si chce Nova udržet podíl na sledovanosti, a to právě v neděli večer. Vzhledem ke konkurenci se jí to aktuálně s Modravou poměrně dařilo, i když jako konkurenci měla v posledních týdnech kanál ČT 1, který šel do boje také s osvědčenou klasickou, kterou nebylo nic jiného, než cyklus příběhů s názvem 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Vypadá to tedy, že letní souboje ve sledovanosti budou plně v režii starších a osvědčených pořadů z blízké, ale i vzdálenější historie,. Na druhou stranu, u diváků rozhodně pravidelně bodují.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018