Pořad Peče celá země v sobotu ovládl žebříčky sledovanosti

Zcela nový formát na ČT 1, Peče celá země, inspirovaný britskou předlohou The Great BritishBakeOff, evidentně diváky zaujal. V sobotu jeho úvodní díl sledovalo přes 1,07 milionu diváků starších 15 let, čímž se stal nejsledovanějším pořadem sobotního večera.

U plotny jako doma

O co se vlastně jedná? Jde o soutěž amatérských cukrářů a pekařů, kteří se během několika týdnů utkají o titul nejlepšího českého výrobce sladkých dezertů a moučníků. Finálová dvanáctka začala soutěž osobní výzvou, ve kterém měli soutěžící připravit tu nejlepší bábovku dle vlastního receptu, pokračovalo se technickou výzvou s odpalovaným těstem a zápolení bylo ukončeno výrobou slavnostního dortu. Na konci prvního dílu také soutěž jeden finalista opustil a do příštího kola postupuje už jen 11 účastníků. Ty v příštím kole čekají tři nové výzvy.

Další týdny ukáží víc

Podle řady ohlasů je nová kuchařská soutěž zajímavá především tím, že na rozdíl od jiných podobných formátů působí značně uvolněně a přátelsky. Porotci hodnotí mírně, soutěžící nejsou tak vystresování a vše je tak nějak úhledně prezentováno ve sladkém balení. Uvidíme, zda se za čas tato prezentace až příliš „nepřejí“. To, jak bude pro diváky pořad skutečně atraktivní, lze stejně posoudit až poté, co uběhne několik dílů. Zatím si mohlo pořad mnoho lidí pustit jen tak ze zvědavosti, ale nijak je ve skutečnosti nezaujal. ČT 1 však doufá, že by tento formát mohl zabodovat – ostatně tak to bylo prakticky ve všech státech, kam byla licence britské televize prodána.

Druhým nejsledovanějším pořadem sobotního večera se stal film Pupendo, který na ČT následoval pokuchařské show Peče celá země. K obrazovkám přitáhl přes 600 tisíc diváků. Jen o málo menší číslo sledujících zasedlo k filmu JasonBourne, který vysílala konkurenční Nova. Prima obsadila čtvrtou pozici, kdy Poldu 2 sledovalo něco málo přes 440 tisíc lidí.

Aktuálně v tv světě
Pamatujete si pořad Střepiny a zejména Markétu Fialovou, která ho moderovala a také byla jednou z moderátorek hlavních ..
23.04.2025
Oblíbený pořad Zázraky přírody, který každý týden přiláká k obrazovkám přes milion diváků, spojí při ..
20.04.2025
Na letošní Velikonoční pondělí připadá oslava sedmi let od začátku vysílání jedinečného kriminálního programu v ..
17.04.2025
Zajímá vás, jak skutečně vypadá práce v nemocnici? České televize nabízí divákům unikátní příležitost ..
14.04.2025

Simona Monyová byla významná česká spisovatelka, jejíž život vyhasl předčasně rukou ..

13.04.2025
Když se člověk dobře baví, čas neuvěřitelně letí. To potvrzuje také fakt, že televizní stanice Prima Cool slaví již ..
08.04.2025
Vydáváte se rádi prostřednictvím televizní obrazovky na nejrůznější místa v České republice? Již 2. dubna 2025 se na ..
07.04.2025
Nenechali jste si v kinech ujít snímek Bridget Jonesová: Láskou šílená, v kterém jste se opět stali svědky života ..
02.04.2025
Česká televize se pustila do rozpočtových škrtů, čímž dosáhne úspory ve výši 6,5 milionů korun. Proč k těmto ..
29.03.2025
Česká verze původně francouzského seriálu Haut potentiel intellectuel baví diváky během nedělních večerů a již ..
26.03.2025