Pořad Peče celá země v sobotu ovládl žebříčky sledovanosti

Zcela nový formát na ČT 1, Peče celá země, inspirovaný britskou předlohou The Great BritishBakeOff, evidentně diváky zaujal. V sobotu jeho úvodní díl sledovalo přes 1,07 milionu diváků starších 15 let, čímž se stal nejsledovanějším pořadem sobotního večera.

U plotny jako doma

O co se vlastně jedná? Jde o soutěž amatérských cukrářů a pekařů, kteří se během několika týdnů utkají o titul nejlepšího českého výrobce sladkých dezertů a moučníků. Finálová dvanáctka začala soutěž osobní výzvou, ve kterém měli soutěžící připravit tu nejlepší bábovku dle vlastního receptu, pokračovalo se technickou výzvou s odpalovaným těstem a zápolení bylo ukončeno výrobou slavnostního dortu. Na konci prvního dílu také soutěž jeden finalista opustil a do příštího kola postupuje už jen 11 účastníků. Ty v příštím kole čekají tři nové výzvy.

Další týdny ukáží víc

Podle řady ohlasů je nová kuchařská soutěž zajímavá především tím, že na rozdíl od jiných podobných formátů působí značně uvolněně a přátelsky. Porotci hodnotí mírně, soutěžící nejsou tak vystresování a vše je tak nějak úhledně prezentováno ve sladkém balení. Uvidíme, zda se za čas tato prezentace až příliš „nepřejí“. To, jak bude pro diváky pořad skutečně atraktivní, lze stejně posoudit až poté, co uběhne několik dílů. Zatím si mohlo pořad mnoho lidí pustit jen tak ze zvědavosti, ale nijak je ve skutečnosti nezaujal. ČT 1 však doufá, že by tento formát mohl zabodovat – ostatně tak to bylo prakticky ve všech státech, kam byla licence britské televize prodána.

Druhým nejsledovanějším pořadem sobotního večera se stal film Pupendo, který na ČT následoval pokuchařské show Peče celá země. K obrazovkám přitáhl přes 600 tisíc diváků. Jen o málo menší číslo sledujících zasedlo k filmu JasonBourne, který vysílala konkurenční Nova. Prima obsadila čtvrtou pozici, kdy Poldu 2 sledovalo něco málo přes 440 tisíc lidí.

Aktuálně v tv světě
Od úterý 4. srpna v čase od 21:30 bude možné na televizi Prima sledovat nový pořad nesoucí název Cesty z dluhů. Bude ..
09.08.2020
Na rozdíl od komerčních televizí, ČT se ve své tvorbě silně zaměřuje i na dokumentární práci – a nutno říci, že ..
06.08.2020
Letní prázdniny se mílovými kroky blíží ke své polovině, a tak pomalu i televizní stanice začínají zveřejňovat své ..
02.08.2020
Během posledních pár měsíců si fanoušci fotbalových zápasů museli zvyknout na nucenou abstinenci. Dnes se již i ..
31.07.2020
Nové seriály, které české televizní stanice uvedly od ledna tohoto roku, byly poměrně úspěšné. Většina z nich se ..
26.07.2020
Po jarním útlumu je letní natáčení v plném proudu. Nelení žádná česká televizní stanice a mezi nimi i TV Prima. ..
24.07.2020
Česká televize natáčí nový třináctidílný pořad pod vedením režiséra BiseraArichteva. Příběh seriálu Kukačky je ..
19.07.2020
Skupina Prima v posledních měsících a letech opakovaně dokazuje, že na české scéně rozhodně nechce hrát druhé ..
15.07.2020
Možná si ještě vzpomínáte na poměrně populární kuchařskou show Peče celá země, která se premiérově vysílala ..
12.07.2020
Zaznamenali jste letos, že proběhla další řada Superstar? Pokud nejste zrovna fanoušek, tak možná ani ne. Proběhla totiž ..
09.07.2020