Pořad Peče celá země v sobotu ovládl žebříčky sledovanosti

Zcela nový formát na ČT 1, Peče celá země, inspirovaný britskou předlohou The Great BritishBakeOff, evidentně diváky zaujal. V sobotu jeho úvodní díl sledovalo přes 1,07 milionu diváků starších 15 let, čímž se stal nejsledovanějším pořadem sobotního večera.

U plotny jako doma

O co se vlastně jedná? Jde o soutěž amatérských cukrářů a pekařů, kteří se během několika týdnů utkají o titul nejlepšího českého výrobce sladkých dezertů a moučníků. Finálová dvanáctka začala soutěž osobní výzvou, ve kterém měli soutěžící připravit tu nejlepší bábovku dle vlastního receptu, pokračovalo se technickou výzvou s odpalovaným těstem a zápolení bylo ukončeno výrobou slavnostního dortu. Na konci prvního dílu také soutěž jeden finalista opustil a do příštího kola postupuje už jen 11 účastníků. Ty v příštím kole čekají tři nové výzvy.

Další týdny ukáží víc

Podle řady ohlasů je nová kuchařská soutěž zajímavá především tím, že na rozdíl od jiných podobných formátů působí značně uvolněně a přátelsky. Porotci hodnotí mírně, soutěžící nejsou tak vystresování a vše je tak nějak úhledně prezentováno ve sladkém balení. Uvidíme, zda se za čas tato prezentace až příliš „nepřejí“. To, jak bude pro diváky pořad skutečně atraktivní, lze stejně posoudit až poté, co uběhne několik dílů. Zatím si mohlo pořad mnoho lidí pustit jen tak ze zvědavosti, ale nijak je ve skutečnosti nezaujal. ČT 1 však doufá, že by tento formát mohl zabodovat – ostatně tak to bylo prakticky ve všech státech, kam byla licence britské televize prodána.

Druhým nejsledovanějším pořadem sobotního večera se stal film Pupendo, který na ČT následoval pokuchařské show Peče celá země. K obrazovkám přitáhl přes 600 tisíc diváků. Jen o málo menší číslo sledujících zasedlo k filmu JasonBourne, který vysílala konkurenční Nova. Prima obsadila čtvrtou pozici, kdy Poldu 2 sledovalo něco málo přes 440 tisíc lidí.

Aktuálně v tv světě
Sobotní večer je pro všechny televizní stanice top časem. Kdo nasadí nejlepší pořad je vždy důležité, jelikož kdy ..
16.01.2020
Česká televize oznámila dokončení natáčení minisérie Herec. Mělo by se jednat o několikadílný seriál zaměřující ..
10.01.2020
Zcela nový formát na ČT 1, Peče celá země, inspirovaný britskou předlohou The Great BritishBakeOff, evidentně diváky ..
07.01.2020
Nový rok přinesl změny i na televizi Óčko. Podle oficiálního vyjádření vedení se ruší post výkonného ředitele ..
05.01.2020
Už vám některé stálice české seriálové scény lezou doslova krkem? Od ledna se můžete těšit na něco nového. Prima ..
04.01.2020
Před Vánoci dostali některé televizní stanice nepříjemnou nadílku. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila ..
29.12.2019
Od ledna čekají změny i televizi Seznam. Ta oznámila, že se chystá obměnit své programové schéma. V prosinci televize ..
27.12.2019
Jste-li fanoušky seriálu Ordinace v růžové zahradě, pak se od nového roku můžete těšit na drobnou změnu, která by ..
22.12.2019
Jste fanouškem všelijakých kulinářských show? Pak se od ledna můžete těšit na žhavou novinku. Nový pořad Peče celá ..
19.12.2019
Sledovali jste letošní řadu talentové soutěže Česko Slovensko má talent? Dost možná bude vaše odpověď kladná, ..
15.12.2019