Poslední prázdninový den ovládla televizní obrazovky druhá řada Temného Kraje

Poslední den prázdnin je již málokdo z lidí na dovolených a mnoho diváků se vrací zpět k televizním obrazovkám. Televize jsou si toho vědomé a tak již 31.8. ukončili své letní dvouměsíční prázdniny, během kterých většina pořadů přerušila své vysílání a dala si pauzu se seriály, aby vám neutekly žádné jejich díly. Nyní máme již k dispozici statistiky a víme, která TV stanice získala v tuto dobu největší sledovanost.

Na prvním místě je Temný Kraj

Poslední prázdninový den se začaly na našich obrazovkách objevovat jak staré známé, tak také nové pořady. Bylo proto velice očekávány statistiky a informace, jaká televize získá při přechodu srpna a září největší počet diváků a jaký z nabízených pořadů nejvíce zaboduje. Konkurence byla velká.Na prvním místě se umístila TV Prima, která po osmé hodině večerní představila pokračování svého klasického pořadu Temný kraj II. Ten po prázdninové pauze na své popularitě nic neztratil a ve statistikách dosáhl:

  • 919 tisíc diváků starších 15 let
  • Podíl 31,2% na celkové sledovanosti

Temný kraj můžeme na obrazovkách TV Prima vídat již od roku 2017. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších seriálů této stanice za poslední dobu, který si podíl sledovanosti drží stabilně kolem 32%.V hlavních rolích zde hrají Lukáš Vaculík, Kristýna Fuitová Nováková, Jan Teplý, Martin Trnavský, Karel Zima, Saša Rašilov, Jan Novotný, Tereza Kostková a další.

Další pořady, které slavily úspěch

Za Primou se na druhém místě umístila Česká televize s pořadem Zázraky přírody. Ty však dosáhly téměř polovičního počtu zhlédnutí. TV Nova v tu dobu vysílala fantasy / sci-fi film Kong: Ostrov lebek. Po odvysílání pořadů kolem osmé hodiny jste mohli vidět na Primě seriál Polda, jež měl třetí největší sledovanost tohoto večera. Dosáhl na 484 diváků. Česká Televize představila film Angelika a sultán a na Nově jste mohli vidět krimi thriller 60 sekund. V tento večer jednoznačně u diváků vedly seriály před filmy.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020