Poznejte správce osudu a nahlédněte do své budoucnosti společně s Davidem a Elise

Věříte na náhodu? Nebo na osud? Co když je to všechno jinak a váš osud má v rukou několik lidí, kteří bedlivě zkoumají a hlídají každý váš krok? Říká se jim správci osudu a své o nich ví David a Elise. Jak dopadnou jejich životní cesty, když se odkloní od plánů správců osudu?

Kdo jsou správci osudu?

David je stoupající politická hvězda a má reálnou šanci dostat se do kongresu. Jenže těsně před volbami se provalí aféra z dob jeho studií a on si jde na toalety připravit proslov poraženého. Tam se potká s Elise, do které se na první pohled zamiluje a věří, že je jeho životní láskou. To mu ovšem později vyvrátí skupina podivných mužů, kteří se mu představí jako správci osudu a vysvětlí mu, že Elise do jeho plánů nezapadá. Od té chvíle se David společně s Elise snaží vzepřít jejich vůli. Povede se jim to?

Kdo řídí náš osud?

Pu uvedení filmu do kin se začaly vynořovat nejrůznější otázky týkající se teologie, všemocnosti a vševědoucnosti Boha, ale také svobody a předurčení. Režisér snímku, George Nolfi, prohlásil, že právě to bylo cílem filmu.

Zajímavosti

  • Film vznikl na motivy povídky amerického autora Philipa K. Dicka. Původní povídka se ale od filmu v mnohém liší. Mezi další filmy, které byly inspirovány tvorbou P. K. Dicka patří Minority Report, Blade Runner či Total Recall.
  • Matt Damon i Emily Blunt, představitelé Davida a Elise, se na své role poctivě připravovali. Damon mnohdy při běhu porazil svého dubléra, Emily se zase 4 hodiny denně účastnila tanečního tréninku.
  • Ve filmu se objevila také Madeleine Albright.

 

Pokud jste snímek Správci osudu z roku 2011 stále neviděli, máte k tomu výbornou příležitost v sobotu 13. července 2024 od 20:00 na televizní stanici Nova Cinema. V neděli na téže stanici poběží film znovu od 16:20.

Aktuálně v tv světě
Jak s jistotou poznáte, že přišlo léto? Přece podle toho, že se na obrazovce České televize objeví Vinnetou a Old ..
14.07.2024
Věříte na náhodu? Nebo na osud? Co když je to všechno jinak a váš osud má v rukou několik lidí, kteří bedlivě ..
10.07.2024

Každý milovník cyklistiky jistě dobře ví, že první červencové týdny jsou zasvěceny ..

09.07.2024
O Venus a Sereně Williamsových slyšel snad úplně každý. Tyto sestry ohromily celý svět a na tenisových kurtech ..
07.07.2024
V roce 2017 se obrazovkách České televize objevil seriál Svět pod hlavou. Jeho děj se zasazen do let 2016 a 1982. Režijně ..
30.06.2024
Od natočení kultovní české komedie Zdeňka Trošky uběhlo již 35 let, ale stále se jedná o film, který Češi milují. ..
26.06.2024
Mistryně romantických komedií Nancy Meyers do svého filmu Lepší pozdě nežli později v roce 2003 obsadila Diane Keaton a ..
23.06.2024
Hokejové šílenství je za námi, titul Mistrů světa máme doma a od pátku 14. června se všichni soustředíme na ..
20.06.2024
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024