Přechod na DVB-T2 pomalu finišuje. Sever Moravy bude jedním z posledních

Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, s opětovným odpojováním vysílačů od starého standardu se opět začalo a plánuje se přechod dokončit co nejdříve. Česká republika je mimo jiné vázána i mezistátními smlouvami, které musí dodržet, aby se nevystavovala možnosti sankcí.

Pozor na varovný piktogram na obrazovkách

Jedním z posledních regionů v Česku by měla být severní Morava. Tam se s přechodem má začít ve čtvrtek 27. srpna, kdy se vypne stávající DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava – Hladnov, Frýdek – Místek – Lysá hora a Jeseník – Praděd. Je to tedy poslední varování pro ty, kdo doposud přijímají TV stanice České televize s varovným piktogramem. Ti budou nově potřebovat pro zajištění bezplatného příjmu televizor nebo set top box, který umí přijmout i nové DVB-T2 vysílání. Je to tedy poslední šance si jej ještě včas zajistit.

Řada diváků nic dělat nemusí

Lépe jsou na tom ti diváci, kteří již nyní přijímají vysílání ČT v novém standardu DVB-T2, ve kterém jsou všechny stanice vysílány v HD kvalitě. Ti nikam přelaďovat nemusí a v podstatě se pro ně ani nic nemění. Stávající DVB-T vysílání komerčních televizních stanic bude zcela ukončeno v průběhu října tohoto roku.

Definitivní konec budejiž brzy

Nově schválený program přechodu počítá s tím, že poslední DVB-T vysílače budou vypnuty ke konci října 2020. Současné pásmo 700 MHz tak bude uvolněno pro nové mobilní sítě 5G. Aktuálně na nový standard televizního vysílání DVB-T2 přešlo 64 procent všech pozemních vysílačů. Harmonogram přechodu je tedy již za půlkou a zatím se nezdá, že by způsoboval nějaké zásadní problémy nebo nevoli diváků. Většina totiž již moderní přístroje vlastnila a změna se jich v podstatě nijak nedotkla.

Aktuálně v tv světě
Když v roce 2008 vzal kina útokem letní film s hudbou kapely ABBA, málokdo tušil, o jaký hit se bude jednat. O deset let ..
27.08.2025
Již v sobotu 30. srpna 2025 zamíří na Primu první díl nového seriálu Mladá krev. Na co se můžete v 16 dílech ..
26.08.2025

Podzim se blíží a další televize představila divákům svůj program. Na jaké novinky se ..

25.08.2025
S nadcházejícím podzimem se jednotlivé televize předhánějí v nabídce zajímavých pořadů a nových seriálů. Televize ..
19.08.2025
Podzimní programové schéma ČT se nese v duchu hesla všechny barvy podzimu. Nabídka pořadů je totiž skutečně pestrá, ..
14.08.2025
Letní reality show Farma Česko je u konce a na televizních obrazovkách tak bude prostor pro další. Tentokrát se bude jednat ..
13.08.2025
Zajímáte se o českou drag scénu, nebo jde naopak zcela mimo vás? Pokud chcete blíže nahlédnout za oponu, nenechte si ujít ..
11.08.2025
Podzim se blíží mílovými kroky a je nejvyšší čas zjistit, na jaké pořady, seriály a filmy se mohou diváci těšit v ..
05.08.2025
Jana Eyrová se řadí k výrazným dílům světové literatury a možná se nacházela také na vašem seznamu povinné četby k ..
03.08.2025
Televize Prima spustila v druhé polovině července casting, do kterého se mohou přihlásit dvojice, které chtějí zažít ..
01.08.2025