Přechod na DVB-T2 pomalu finišuje. Sever Moravy bude jedním z posledních

Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, s opětovným odpojováním vysílačů od starého standardu se opět začalo a plánuje se přechod dokončit co nejdříve. Česká republika je mimo jiné vázána i mezistátními smlouvami, které musí dodržet, aby se nevystavovala možnosti sankcí.

Pozor na varovný piktogram na obrazovkách

Jedním z posledních regionů v Česku by měla být severní Morava. Tam se s přechodem má začít ve čtvrtek 27. srpna, kdy se vypne stávající DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava – Hladnov, Frýdek – Místek – Lysá hora a Jeseník – Praděd. Je to tedy poslední varování pro ty, kdo doposud přijímají TV stanice České televize s varovným piktogramem. Ti budou nově potřebovat pro zajištění bezplatného příjmu televizor nebo set top box, který umí přijmout i nové DVB-T2 vysílání. Je to tedy poslední šance si jej ještě včas zajistit.

Řada diváků nic dělat nemusí

Lépe jsou na tom ti diváci, kteří již nyní přijímají vysílání ČT v novém standardu DVB-T2, ve kterém jsou všechny stanice vysílány v HD kvalitě. Ti nikam přelaďovat nemusí a v podstatě se pro ně ani nic nemění. Stávající DVB-T vysílání komerčních televizních stanic bude zcela ukončeno v průběhu října tohoto roku.

Definitivní konec budejiž brzy

Nově schválený program přechodu počítá s tím, že poslední DVB-T vysílače budou vypnuty ke konci října 2020. Současné pásmo 700 MHz tak bude uvolněno pro nové mobilní sítě 5G. Aktuálně na nový standard televizního vysílání DVB-T2 přešlo 64 procent všech pozemních vysílačů. Harmonogram přechodu je tedy již za půlkou a zatím se nezdá, že by způsoboval nějaké zásadní problémy nebo nevoli diváků. Většina totiž již moderní přístroje vlastnila a změna se jich v podstatě nijak nedotkla.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020