Přechod na DVB-T2 pomalu finišuje. Sever Moravy bude jedním z posledních

Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, s opětovným odpojováním vysílačů od starého standardu se opět začalo a plánuje se přechod dokončit co nejdříve. Česká republika je mimo jiné vázána i mezistátními smlouvami, které musí dodržet, aby se nevystavovala možnosti sankcí.

Pozor na varovný piktogram na obrazovkách

Jedním z posledních regionů v Česku by měla být severní Morava. Tam se s přechodem má začít ve čtvrtek 27. srpna, kdy se vypne stávající DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava – Hladnov, Frýdek – Místek – Lysá hora a Jeseník – Praděd. Je to tedy poslední varování pro ty, kdo doposud přijímají TV stanice České televize s varovným piktogramem. Ti budou nově potřebovat pro zajištění bezplatného příjmu televizor nebo set top box, který umí přijmout i nové DVB-T2 vysílání. Je to tedy poslední šance si jej ještě včas zajistit.

Řada diváků nic dělat nemusí

Lépe jsou na tom ti diváci, kteří již nyní přijímají vysílání ČT v novém standardu DVB-T2, ve kterém jsou všechny stanice vysílány v HD kvalitě. Ti nikam přelaďovat nemusí a v podstatě se pro ně ani nic nemění. Stávající DVB-T vysílání komerčních televizních stanic bude zcela ukončeno v průběhu října tohoto roku.

Definitivní konec budejiž brzy

Nově schválený program přechodu počítá s tím, že poslední DVB-T vysílače budou vypnuty ke konci října 2020. Současné pásmo 700 MHz tak bude uvolněno pro nové mobilní sítě 5G. Aktuálně na nový standard televizního vysílání DVB-T2 přešlo 64 procent všech pozemních vysílačů. Harmonogram přechodu je tedy již za půlkou a zatím se nezdá, že by způsoboval nějaké zásadní problémy nebo nevoli diváků. Většina totiž již moderní přístroje vlastnila a změna se jich v podstatě nijak nedotkla.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021