Přechod na DVB-T2 už pokrývá skoro celou zemi

Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na aktuální čísla, tak takzvaná přechodová síť DVB-T2 už pokrývá téměř celou republiku. Známo je konkrétní číslo, které ukazuje, že daná hodnota je 97 procent. Když pomineme různá zapadlá území, tak musíme říci, že už toho zbývá skutečně velmi málo. Tohoto čísla bylo dosaženo hlavně díky aktuálnímu spuštění hned dvojice velmi důležitých vysílačů. O jaké se jedné? Je to vysílač Jedlová hora a také Tlustá hora. Jedná se o oblasti Zlína a také severu samotných Čech. Tím došlo právě k navýšení daného pokrytí přes zmíněnou procentuelní hodnotu.

Zatím jenom omezené množství programů

Lákadlem daného pokrytí je pochopitelně to, že lidé už mohou ladit jednotlivé programy. Pokud budeme konkrétnější, tak lidé samozřejmě mají možnost už využívat výhradně jenom sítě DVB-T2, pokud je v jejich oblasti. Nutno ale říci, že je lepší si vše spíše jenom otestovat. To z toho důvodu, že je to síť přechodová a tak na ní ještě nenajdete kompletní nabídku, jako je tomu v rámci současné používané klasiky, kterou není nic jiného, než síť DVB-T. A tak aktuálně je možné na této přechodové naladit prvních čtrnáct programů a vyzkoušet možnosti a otestovat možnou změnu. Také připomeňme, že se plánuje postupné přidávání dalších programů.

Proč je takový přechod nutný?

Je jasné, že u řady lidí to bude znamenat pořízení nové televize nebo set-top-boxu. A to z důvodu, že současný standard DVB-T zanikne. A z jakého důvodu se tento přechod vlastně koná? Je nutné říci, že doba jde kupředu a některé kmitočty budou v budoucnu potřeba pro mobilní operátory, a to za účelem vytvoření mobilní datový sítě 5G. To v praxi znamená možnost využití rychlejšího mobilního internetu. Pochopitelně připomeňme, že samotné vysílání v rámci DVB-T2 bude opět bezplatné, čehož stále využívá většina lidí.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018