Přechod na DVB-T2 už pokrývá skoro celou zemi

Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na aktuální čísla, tak takzvaná přechodová síť DVB-T2 už pokrývá téměř celou republiku. Známo je konkrétní číslo, které ukazuje, že daná hodnota je 97 procent. Když pomineme různá zapadlá území, tak musíme říci, že už toho zbývá skutečně velmi málo. Tohoto čísla bylo dosaženo hlavně díky aktuálnímu spuštění hned dvojice velmi důležitých vysílačů. O jaké se jedné? Je to vysílač Jedlová hora a také Tlustá hora. Jedná se o oblasti Zlína a také severu samotných Čech. Tím došlo právě k navýšení daného pokrytí přes zmíněnou procentuelní hodnotu.

Zatím jenom omezené množství programů

Lákadlem daného pokrytí je pochopitelně to, že lidé už mohou ladit jednotlivé programy. Pokud budeme konkrétnější, tak lidé samozřejmě mají možnost už využívat výhradně jenom sítě DVB-T2, pokud je v jejich oblasti. Nutno ale říci, že je lepší si vše spíše jenom otestovat. To z toho důvodu, že je to síť přechodová a tak na ní ještě nenajdete kompletní nabídku, jako je tomu v rámci současné používané klasiky, kterou není nic jiného, než síť DVB-T. A tak aktuálně je možné na této přechodové naladit prvních čtrnáct programů a vyzkoušet možnosti a otestovat možnou změnu. Také připomeňme, že se plánuje postupné přidávání dalších programů.

Proč je takový přechod nutný?

Je jasné, že u řady lidí to bude znamenat pořízení nové televize nebo set-top-boxu. A to z důvodu, že současný standard DVB-T zanikne. A z jakého důvodu se tento přechod vlastně koná? Je nutné říci, že doba jde kupředu a některé kmitočty budou v budoucnu potřeba pro mobilní operátory, a to za účelem vytvoření mobilní datový sítě 5G. To v praxi znamená možnost využití rychlejšího mobilního internetu. Pochopitelně připomeňme, že samotné vysílání v rámci DVB-T2 bude opět bezplatné, čehož stále využívá většina lidí.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018