Přechod na DVB-T2 už pokrývá skoro celou zemi

Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na aktuální čísla, tak takzvaná přechodová síť DVB-T2 už pokrývá téměř celou republiku. Známo je konkrétní číslo, které ukazuje, že daná hodnota je 97 procent. Když pomineme různá zapadlá území, tak musíme říci, že už toho zbývá skutečně velmi málo. Tohoto čísla bylo dosaženo hlavně díky aktuálnímu spuštění hned dvojice velmi důležitých vysílačů. O jaké se jedné? Je to vysílač Jedlová hora a také Tlustá hora. Jedná se o oblasti Zlína a také severu samotných Čech. Tím došlo právě k navýšení daného pokrytí přes zmíněnou procentuelní hodnotu.

Zatím jenom omezené množství programů

Lákadlem daného pokrytí je pochopitelně to, že lidé už mohou ladit jednotlivé programy. Pokud budeme konkrétnější, tak lidé samozřejmě mají možnost už využívat výhradně jenom sítě DVB-T2, pokud je v jejich oblasti. Nutno ale říci, že je lepší si vše spíše jenom otestovat. To z toho důvodu, že je to síť přechodová a tak na ní ještě nenajdete kompletní nabídku, jako je tomu v rámci současné používané klasiky, kterou není nic jiného, než síť DVB-T. A tak aktuálně je možné na této přechodové naladit prvních čtrnáct programů a vyzkoušet možnosti a otestovat možnou změnu. Také připomeňme, že se plánuje postupné přidávání dalších programů.

Proč je takový přechod nutný?

Je jasné, že u řady lidí to bude znamenat pořízení nové televize nebo set-top-boxu. A to z důvodu, že současný standard DVB-T zanikne. A z jakého důvodu se tento přechod vlastně koná? Je nutné říci, že doba jde kupředu a některé kmitočty budou v budoucnu potřeba pro mobilní operátory, a to za účelem vytvoření mobilní datový sítě 5G. To v praxi znamená možnost využití rychlejšího mobilního internetu. Pochopitelně připomeňme, že samotné vysílání v rámci DVB-T2 bude opět bezplatné, čehož stále využívá většina lidí.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018