Přechod na DVB-T2 už pokrývá skoro celou zemi

Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na aktuální čísla, tak takzvaná přechodová síť DVB-T2 už pokrývá téměř celou republiku. Známo je konkrétní číslo, které ukazuje, že daná hodnota je 97 procent. Když pomineme různá zapadlá území, tak musíme říci, že už toho zbývá skutečně velmi málo. Tohoto čísla bylo dosaženo hlavně díky aktuálnímu spuštění hned dvojice velmi důležitých vysílačů. O jaké se jedné? Je to vysílač Jedlová hora a také Tlustá hora. Jedná se o oblasti Zlína a také severu samotných Čech. Tím došlo právě k navýšení daného pokrytí přes zmíněnou procentuelní hodnotu.

Zatím jenom omezené množství programů

Lákadlem daného pokrytí je pochopitelně to, že lidé už mohou ladit jednotlivé programy. Pokud budeme konkrétnější, tak lidé samozřejmě mají možnost už využívat výhradně jenom sítě DVB-T2, pokud je v jejich oblasti. Nutno ale říci, že je lepší si vše spíše jenom otestovat. To z toho důvodu, že je to síť přechodová a tak na ní ještě nenajdete kompletní nabídku, jako je tomu v rámci současné používané klasiky, kterou není nic jiného, než síť DVB-T. A tak aktuálně je možné na této přechodové naladit prvních čtrnáct programů a vyzkoušet možnosti a otestovat možnou změnu. Také připomeňme, že se plánuje postupné přidávání dalších programů.

Proč je takový přechod nutný?

Je jasné, že u řady lidí to bude znamenat pořízení nové televize nebo set-top-boxu. A to z důvodu, že současný standard DVB-T zanikne. A z jakého důvodu se tento přechod vlastně koná? Je nutné říci, že doba jde kupředu a některé kmitočty budou v budoucnu potřeba pro mobilní operátory, a to za účelem vytvoření mobilní datový sítě 5G. To v praxi znamená možnost využití rychlejšího mobilního internetu. Pochopitelně připomeňme, že samotné vysílání v rámci DVB-T2 bude opět bezplatné, čehož stále využívá většina lidí.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018