Přechod na novou generaci digitálního vysílání je zde

Není to zase až tak dávno, kdy se měnila technologie pozemního vysílání, a vše dospělo do bodu, kdy se majitelé starších televizí nevyhnuli povinnosti mít vlastní set-top-box. To vše bylo spojeno primárně s povinností přejít na cestu digitálního vysílání, které neslo označení DVB-T. Vývoj však jde neustále kupředu, což samozřejmě znamená také fakt, že se i tato technologie neustále vyvíjí a již nyní se aktivně mluví o nástupci, který ponese název DVB-T2. Mělo by se tedy jednat primárně o novou generaci digitálního televizního vysílání.

Nemalé investice i pro domácnosti

A co je s přechodem na tuto novou technologii spojeno? Je více než jasné, že to jsou samozřejmě investice. A to mnohdy nemalé. Celkově je spočítáno, že budeme mluvit o částkách, které dosáhnout hodnoty až 20 miliard korun. A to jak v souvislosti s přechodem na novou technologii, tak i v souvislosti s nutností koupit si kompatibilní zařízení. Tedy zcela nový set-top-box, popřípadě novou televizi, která technologii DVB-T2 bude podporovat. Samozřejmostí je, že se daná investice bude týkat jenom těch domácností, které využívají k příjmu televizních kanálů digitální terestrický signál. Pokud máte příjem televizních kanálů řešený v rámci satelitu nebo formou kabelových společností, investice do nového zařízení se vám logicky vyhne.

Již v roce 2020

Že nás modernizace našich televizních obrazovek, nebo samotných set-top-boxů může čekat poměrně brzy, to dokládá i fakt, že nová generace digitálního digitálního televizního vysílání by měla přijít již v roce 2020. Právě to je zlomové období, kdy by mělo dojít ke konkrétní změně vysílací technologie. Ta bude spojena s faktem, že bude třeba přejít z kodeku s označením MPG-2 na kodek HEVC, popřípadě také MPG-4. Už nyní je proto dobré hledět při výběru set-top-boxu na tento fakt. Popřípadě je zde ještě další alternativa, a to použít ke sledování televize náš web.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018