Přechod na novou generaci digitálního vysílání je zde

Není to zase až tak dávno, kdy se měnila technologie pozemního vysílání, a vše dospělo do bodu, kdy se majitelé starších televizí nevyhnuli povinnosti mít vlastní set-top-box. To vše bylo spojeno primárně s povinností přejít na cestu digitálního vysílání, které neslo označení DVB-T. Vývoj však jde neustále kupředu, což samozřejmě znamená také fakt, že se i tato technologie neustále vyvíjí a již nyní se aktivně mluví o nástupci, který ponese název DVB-T2. Mělo by se tedy jednat primárně o novou generaci digitálního televizního vysílání.

Nemalé investice i pro domácnosti

A co je s přechodem na tuto novou technologii spojeno? Je více než jasné, že to jsou samozřejmě investice. A to mnohdy nemalé. Celkově je spočítáno, že budeme mluvit o částkách, které dosáhnout hodnoty až 20 miliard korun. A to jak v souvislosti s přechodem na novou technologii, tak i v souvislosti s nutností koupit si kompatibilní zařízení. Tedy zcela nový set-top-box, popřípadě novou televizi, která technologii DVB-T2 bude podporovat. Samozřejmostí je, že se daná investice bude týkat jenom těch domácností, které využívají k příjmu televizních kanálů digitální terestrický signál. Pokud máte příjem televizních kanálů řešený v rámci satelitu nebo formou kabelových společností, investice do nového zařízení se vám logicky vyhne.

Již v roce 2020

Že nás modernizace našich televizních obrazovek, nebo samotných set-top-boxů může čekat poměrně brzy, to dokládá i fakt, že nová generace digitálního digitálního televizního vysílání by měla přijít již v roce 2020. Právě to je zlomové období, kdy by mělo dojít ke konkrétní změně vysílací technologie. Ta bude spojena s faktem, že bude třeba přejít z kodeku s označením MPG-2 na kodek HEVC, popřípadě také MPG-4. Už nyní je proto dobré hledět při výběru set-top-boxu na tento fakt. Popřípadě je zde ještě další alternativa, a to použít ke sledování televize náš web.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018