Přechod na novou generaci digitálního vysílání je zde

Není to zase až tak dávno, kdy se měnila technologie pozemního vysílání, a vše dospělo do bodu, kdy se majitelé starších televizí nevyhnuli povinnosti mít vlastní set-top-box. To vše bylo spojeno primárně s povinností přejít na cestu digitálního vysílání, které neslo označení DVB-T. Vývoj však jde neustále kupředu, což samozřejmě znamená také fakt, že se i tato technologie neustále vyvíjí a již nyní se aktivně mluví o nástupci, který ponese název DVB-T2. Mělo by se tedy jednat primárně o novou generaci digitálního televizního vysílání.

Nemalé investice i pro domácnosti

A co je s přechodem na tuto novou technologii spojeno? Je více než jasné, že to jsou samozřejmě investice. A to mnohdy nemalé. Celkově je spočítáno, že budeme mluvit o částkách, které dosáhnout hodnoty až 20 miliard korun. A to jak v souvislosti s přechodem na novou technologii, tak i v souvislosti s nutností koupit si kompatibilní zařízení. Tedy zcela nový set-top-box, popřípadě novou televizi, která technologii DVB-T2 bude podporovat. Samozřejmostí je, že se daná investice bude týkat jenom těch domácností, které využívají k příjmu televizních kanálů digitální terestrický signál. Pokud máte příjem televizních kanálů řešený v rámci satelitu nebo formou kabelových společností, investice do nového zařízení se vám logicky vyhne.

Již v roce 2020

Že nás modernizace našich televizních obrazovek, nebo samotných set-top-boxů může čekat poměrně brzy, to dokládá i fakt, že nová generace digitálního digitálního televizního vysílání by měla přijít již v roce 2020. Právě to je zlomové období, kdy by mělo dojít ke konkrétní změně vysílací technologie. Ta bude spojena s faktem, že bude třeba přejít z kodeku s označením MPG-2 na kodek HEVC, popřípadě také MPG-4. Už nyní je proto dobré hledět při výběru set-top-boxu na tento fakt. Popřípadě je zde ještě další alternativa, a to použít ke sledování televize náš web.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018