Přechod na novou generaci digitálního vysílání je zde

Není to zase až tak dávno, kdy se měnila technologie pozemního vysílání, a vše dospělo do bodu, kdy se majitelé starších televizí nevyhnuli povinnosti mít vlastní set-top-box. To vše bylo spojeno primárně s povinností přejít na cestu digitálního vysílání, které neslo označení DVB-T. Vývoj však jde neustále kupředu, což samozřejmě znamená také fakt, že se i tato technologie neustále vyvíjí a již nyní se aktivně mluví o nástupci, který ponese název DVB-T2. Mělo by se tedy jednat primárně o novou generaci digitálního televizního vysílání.

Nemalé investice i pro domácnosti

A co je s přechodem na tuto novou technologii spojeno? Je více než jasné, že to jsou samozřejmě investice. A to mnohdy nemalé. Celkově je spočítáno, že budeme mluvit o částkách, které dosáhnout hodnoty až 20 miliard korun. A to jak v souvislosti s přechodem na novou technologii, tak i v souvislosti s nutností koupit si kompatibilní zařízení. Tedy zcela nový set-top-box, popřípadě novou televizi, která technologii DVB-T2 bude podporovat. Samozřejmostí je, že se daná investice bude týkat jenom těch domácností, které využívají k příjmu televizních kanálů digitální terestrický signál. Pokud máte příjem televizních kanálů řešený v rámci satelitu nebo formou kabelových společností, investice do nového zařízení se vám logicky vyhne.

Již v roce 2020

Že nás modernizace našich televizních obrazovek, nebo samotných set-top-boxů může čekat poměrně brzy, to dokládá i fakt, že nová generace digitálního digitálního televizního vysílání by měla přijít již v roce 2020. Právě to je zlomové období, kdy by mělo dojít ke konkrétní změně vysílací technologie. Ta bude spojena s faktem, že bude třeba přejít z kodeku s označením MPG-2 na kodek HEVC, popřípadě také MPG-4. Už nyní je proto dobré hledět při výběru set-top-boxu na tento fakt. Popřípadě je zde ještě další alternativa, a to použít ke sledování televize náš web.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018