Premiéra seriálu Slunečná se stala sobotní jedničkou ve sledovanosti

Sobotní večer je pro všechny televizní stanice top časem. Kdo nasadí nejlepší pořad je vždy důležité, jelikož kdy jindy se lidé rádi posadí k televizi a prostě relaxují? A jak to bylo minulou sobotu? Kdo se vytáhl na přední příčky? Nejsledovanějším pořadem sobotního večera a celého dne byla premiéra seriálu Slunečná, kterou sledovalo 1,28 mil. diváků (15+). K milionové hranici se přiblížila také reality show České televize Peče celá země.

Skoro jako příběh o Popelce

Slunečná je novinkou televize Prima, která slibuje rodinná dramata, napětí, lásku i šťastné konce. Jak už to ale u těchto seriálů bývá, všechno nejdřív musí být pěkně zamotané. Reakce diváků po skončení první epizody se ukázaly být vcelku pozitivní – příběh jako z Popelky, venkovské prostředí, výměna rolí… to vše diváky chytlo a příběh o penzionu Slunečná zatím slaví úspěch. Velkým lákadlem především pro ženské osazenstvo je herec Marek Lambora, který ztvárňuje bohatého podnikatele z Prahy, Janka. Je mladý, pohledný a bohatý – co víc si také od hrdiny takového seriálu přát. Seriál se ale hemží i řadou dalších dobře známých jmen. V hlavní roli se představily Eva Burešová a Bára Jánová. Dále se představí například Eva Holubová, Jan Šťastný, Veronika Arichteva, Eva Decastelo, Dana Batulková, Tereza Brodská, David Prachař a mnoho dalších. Televize tedy vsadila na tváře a jména, která dlouhodobě táhnou a slibují snad i poměrně kvalitní podívanou.

Cukráři stále táhnou

Na druhém místě ve sledovanosti se v sobotu umístila kuchařská show Peče celá země. Jednalo se už o druhý díl a stále si drží poměrně hezkou sledovanost na hranici milionu diváků. V pořadu můžeme sledovat cestu amatérských pekařů a cukrářů, kteří každý týden plní různorodé cukrářské výzvy a postupně se propracovávají až k titulu nejlepšího amatérského cukráře či pekaře v Česku. Show už minulý týden poměrně zaujala, jelikož vystupuje ze zavedené představy kuchařských show, kde vládne pevnou rukou lehce arogantní šéfkuchař. Peče celá země nabízí takřka opačný přístup, který může být pro mnohé diváky sympatičtější.

Aktuálně v tv světě
Česká televize velice rychle zareagovala na změny, které krize přinesla. Nejprve zavedla zcela nový formát programu ..
05.04.2020
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020