Převzetí Novy skupinou PPF by se mělo zakončit ve třetím čtvrtletí letošního roku

O tom, že televizní stanice Nova přejde do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera, jste už nejspíš slyšeli. Akcionáři současného vlastníka, bermudské společnosti CME, to schválili letos v únoru. Nova přitom není zdaleka jediná televizní stanice od CME, která mění svého vlastníka. Podobně to má probíhat v dalších pěti evropských krajinách. Očekává se, že oznámené převzetí televizí by se mělo dokončit v letošním třetím čtvrtletí.

Čeká se na vyjádření úřadů

Podle aktuálních zpráv plánuje skupina PPF podat příslušnou dokumentaci Evropské komisi ve druhém kvartálu tohoto roku, což znamená, že ve třetím kvartálu by mohly být všechny oficiální náležitosti úspěšně dokončeny a převod finalizován. K dokončení transakce ve všech jednotlivých zemích je zapotřebí mimo jiné souhlas regulačních úřadů, přičemž například ve Slovinsku a v Rumunsku už je společnosti dostaly. Na rozhodnutí se ale ještě čeká kromě Českataké na Slovensku nebo v Bulharsku.

Snížení tržeb

Společně s oznámením těchto plánů představila CME také své čisté tržby. V uplynulých třech měsících podle aktuálních směnných kurzů meziročně klesly o 2 % na 143,8 milionu dolarů (což je zhruba 3,6 miliardy Kč), provozní zisk spadl o 5 % na 26,2 milionu dolarů (více než 660 milionů Kč). Propad tržeb firma odůvodnila především všeobecnou hospodářskou nejistotou způsobenou šířením nákazy Covid-19.

Pokles reklamy

Hlavním problémem je především pokles zájemců o reklamu a celkově nižší příjem z televizní reklamy, který započal už v březnu a nadále pokračuje. CME očekává, že negativně ovlivní finanční výsledky i ve druhém kvartálu. To už však v podstatě není její starost. Převod je ujednán a nyní by se o nepříznivou situaci měl aktivně začít zajímat nový vlastník, skupina PPF. Jediné, co by mohlo převod ještě zbrzdit, jsou možné komplikace způsobené regulačními úřady. Nelze vyloučit, že by se mohly objevit nějaké potíže, a to nejen u nás, ale také v ostatním zmíněných zemích.

Aktuálně v tv světě
Na rozdíl od komerčních televizí, ČT se ve své tvorbě silně zaměřuje i na dokumentární práci – a nutno říci, že ..
06.08.2020
Letní prázdniny se mílovými kroky blíží ke své polovině, a tak pomalu i televizní stanice začínají zveřejňovat své ..
02.08.2020
Během posledních pár měsíců si fanoušci fotbalových zápasů museli zvyknout na nucenou abstinenci. Dnes se již i ..
31.07.2020
Nové seriály, které české televizní stanice uvedly od ledna tohoto roku, byly poměrně úspěšné. Většina z nich se ..
26.07.2020
Po jarním útlumu je letní natáčení v plném proudu. Nelení žádná česká televizní stanice a mezi nimi i TV Prima. ..
24.07.2020
Česká televize natáčí nový třináctidílný pořad pod vedením režiséra BiseraArichteva. Příběh seriálu Kukačky je ..
19.07.2020
Skupina Prima v posledních měsících a letech opakovaně dokazuje, že na české scéně rozhodně nechce hrát druhé ..
15.07.2020
Možná si ještě vzpomínáte na poměrně populární kuchařskou show Peče celá země, která se premiérově vysílala ..
12.07.2020
Zaznamenali jste letos, že proběhla další řada Superstar? Pokud nejste zrovna fanoušek, tak možná ani ne. Proběhla totiž ..
09.07.2020
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020