Převzetí Novy skupinou PPF by se mělo zakončit ve třetím čtvrtletí letošního roku

O tom, že televizní stanice Nova přejde do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera, jste už nejspíš slyšeli. Akcionáři současného vlastníka, bermudské společnosti CME, to schválili letos v únoru. Nova přitom není zdaleka jediná televizní stanice od CME, která mění svého vlastníka. Podobně to má probíhat v dalších pěti evropských krajinách. Očekává se, že oznámené převzetí televizí by se mělo dokončit v letošním třetím čtvrtletí.

Čeká se na vyjádření úřadů

Podle aktuálních zpráv plánuje skupina PPF podat příslušnou dokumentaci Evropské komisi ve druhém kvartálu tohoto roku, což znamená, že ve třetím kvartálu by mohly být všechny oficiální náležitosti úspěšně dokončeny a převod finalizován. K dokončení transakce ve všech jednotlivých zemích je zapotřebí mimo jiné souhlas regulačních úřadů, přičemž například ve Slovinsku a v Rumunsku už je společnosti dostaly. Na rozhodnutí se ale ještě čeká kromě Českataké na Slovensku nebo v Bulharsku.

Snížení tržeb

Společně s oznámením těchto plánů představila CME také své čisté tržby. V uplynulých třech měsících podle aktuálních směnných kurzů meziročně klesly o 2 % na 143,8 milionu dolarů (což je zhruba 3,6 miliardy Kč), provozní zisk spadl o 5 % na 26,2 milionu dolarů (více než 660 milionů Kč). Propad tržeb firma odůvodnila především všeobecnou hospodářskou nejistotou způsobenou šířením nákazy Covid-19.

Pokles reklamy

Hlavním problémem je především pokles zájemců o reklamu a celkově nižší příjem z televizní reklamy, který započal už v březnu a nadále pokračuje. CME očekává, že negativně ovlivní finanční výsledky i ve druhém kvartálu. To už však v podstatě není její starost. Převod je ujednán a nyní by se o nepříznivou situaci měl aktivně začít zajímat nový vlastník, skupina PPF. Jediné, co by mohlo převod ještě zbrzdit, jsou možné komplikace způsobené regulačními úřady. Nelze vyloučit, že by se mohly objevit nějaké potíže, a to nejen u nás, ale také v ostatním zmíněných zemích.

Aktuálně v tv světě
Stejně jako zbytek České republiky se i televizní stanice pomalu vrací k projektům, které musely být vinou koronaviru ..
28.05.2020
Seriál Slunečná odstartoval na počátku roku skutečně hvězdně. Sledovanost trhala rekordy, a dokonce se zdálo, že se ..
24.05.2020
V Česku se život pomalu začíná vracet do starých kolejí, takže logicky i televizní stanice plánují co nejrychleji ..
19.05.2020
Jste-li diváky hudební televize Óčko Star, možná už jste si všimli, že od května se ve vysílání objevilo několik ..
17.05.2020
V době krize se projevilo, že právě sounáležitost a vzájemná pomoc mají největší cenu. Řada jednotlivců a ..
13.05.2020
Hudební televize ÓčkoStar patří ke stálicím na české televizní scéně. Možná i proto, aby po letech trochu ..
10.05.2020
Jakmile došlo v polovině března ze dne na den k uzavření škol, Česká televize velice promptně zareagovala vytvořením ..
06.05.2020
Dlouho očekávaný start nového kanálu CNN Prima News se blíží mílovými kroky, a to s sebou přináší řadu změn ve ..
03.05.2020
O tom, že televizní stanice Nova přejde do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera, jste už nejspíš slyšeli. Akcionáři ..
29.04.2020
Máte Skylink? Právě tento operátor zařadil od pátku 17. dubna do své nabídky připravovanou televizní stanici CNN ..
26.04.2020