Prima Krimi má oficiálně zelenou

Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě nových registrací ochranných známek. V té době to byly hlavně spekulace a domněnky. A jak je to nyní? Už můžeme jasně říci, že je to oficiální. Nová televize, která ponese název Prima Krimi, totiž dostala takzvaně zelenou. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která rozhoduje o udělování televizních licencí, odpověděla na žádost TV Prima kladně.

Co kanál Prima Krimi nabídne?

Zatímco samotná domovská Prima ještě mlčí, RRTV neboli Rada pro rozhlasové a televizní vysílání byla sdílnější. Na základě specifikací, které byly součástí žádosti, by se mělo jednat o tematický televizní kanál. Ostatně to lze už celkem dobře odvodit ze samotného názvu. Hlavní charakteristikou má však být to, že z větší části půjde o pořady převzaté a nikoliv tuzemské. Také by se mělo z velké části jednat o pořady mimoevropské. Očekává se tedy nákup a vysílání pořadů hlavně z USA, kde jsou podobná témata ve velké oblibě. Vše, co se týká zločinu, má velkou sledovanost. Konečně tak bude možné podobné pořady vidět i u nás, s jistotou dabingu.

Téměř pro každého diváka

Pokud vás plánovaná charakteristika nového kanálu Prima Krimi zaujala, je potěšující zprávou i to, že bude určený téměř pro každého diváka. Tím chceme říci, že bude dostupný i v rámci klasického pozemního vysílání, které dnes odebírá stále to největší procento televizních diváků. K dispozici má být ale i v rámci satelitního, stejně jako kabelového, nebo internetového vysílání. Takto vyznívá udělení licence. Jací konkrétní poskytovatelé budou mít nový kanál ve svém portfoliu, ještě jasné není. Jelikož se ale jedná o jeden ze základních, který doplňuje portfolio TV Prima, dá se očekávat, že zde výjimky nebudou a zařadí ho všichni velcí hráči.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018