Prima Krimi má oficiálně zelenou

Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě nových registrací ochranných známek. V té době to byly hlavně spekulace a domněnky. A jak je to nyní? Už můžeme jasně říci, že je to oficiální. Nová televize, která ponese název Prima Krimi, totiž dostala takzvaně zelenou. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která rozhoduje o udělování televizních licencí, odpověděla na žádost TV Prima kladně.

Co kanál Prima Krimi nabídne?

Zatímco samotná domovská Prima ještě mlčí, RRTV neboli Rada pro rozhlasové a televizní vysílání byla sdílnější. Na základě specifikací, které byly součástí žádosti, by se mělo jednat o tematický televizní kanál. Ostatně to lze už celkem dobře odvodit ze samotného názvu. Hlavní charakteristikou má však být to, že z větší části půjde o pořady převzaté a nikoliv tuzemské. Také by se mělo z velké části jednat o pořady mimoevropské. Očekává se tedy nákup a vysílání pořadů hlavně z USA, kde jsou podobná témata ve velké oblibě. Vše, co se týká zločinu, má velkou sledovanost. Konečně tak bude možné podobné pořady vidět i u nás, s jistotou dabingu.

Téměř pro každého diváka

Pokud vás plánovaná charakteristika nového kanálu Prima Krimi zaujala, je potěšující zprávou i to, že bude určený téměř pro každého diváka. Tím chceme říci, že bude dostupný i v rámci klasického pozemního vysílání, které dnes odebírá stále to největší procento televizních diváků. K dispozici má být ale i v rámci satelitního, stejně jako kabelového, nebo internetového vysílání. Takto vyznívá udělení licence. Jací konkrétní poskytovatelé budou mít nový kanál ve svém portfoliu, ještě jasné není. Jelikož se ale jedná o jeden ze základních, který doplňuje portfolio TV Prima, dá se očekávat, že zde výjimky nebudou a zařadí ho všichni velcí hráči.

Aktuálně v tv světě
Několik informací o plánovaném kanálu Prima Krimi jste už od nás získali. Jednalo se spíše o kusé informace, nebo ..
16.03.2018
Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte ..
14.03.2018
Dva a půl roku. To je doba, kdy se na TV Prima vysílal seriál Ohnivý kuře. Seriál začínal s poměrně zajímavou ambicí ..
11.03.2018
Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě ..
08.03.2018
Seriály, které se ohlížejí do minulosti, jsou podobně jako detektivní příběhy velmi populární. Je jasné, že, když ..
04.03.2018
Když se podíváme na sledovanosti zpravodajských relací, tak obecně patří k tomu, co přitáhne nejvíce diváků. Je ..
02.03.2018
Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná ..
25.02.2018
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018