Prima Krimi má oficiálně zelenou

Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě nových registrací ochranných známek. V té době to byly hlavně spekulace a domněnky. A jak je to nyní? Už můžeme jasně říci, že je to oficiální. Nová televize, která ponese název Prima Krimi, totiž dostala takzvaně zelenou. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která rozhoduje o udělování televizních licencí, odpověděla na žádost TV Prima kladně.

Co kanál Prima Krimi nabídne?

Zatímco samotná domovská Prima ještě mlčí, RRTV neboli Rada pro rozhlasové a televizní vysílání byla sdílnější. Na základě specifikací, které byly součástí žádosti, by se mělo jednat o tematický televizní kanál. Ostatně to lze už celkem dobře odvodit ze samotného názvu. Hlavní charakteristikou má však být to, že z větší části půjde o pořady převzaté a nikoliv tuzemské. Také by se mělo z velké části jednat o pořady mimoevropské. Očekává se tedy nákup a vysílání pořadů hlavně z USA, kde jsou podobná témata ve velké oblibě. Vše, co se týká zločinu, má velkou sledovanost. Konečně tak bude možné podobné pořady vidět i u nás, s jistotou dabingu.

Téměř pro každého diváka

Pokud vás plánovaná charakteristika nového kanálu Prima Krimi zaujala, je potěšující zprávou i to, že bude určený téměř pro každého diváka. Tím chceme říci, že bude dostupný i v rámci klasického pozemního vysílání, které dnes odebírá stále to největší procento televizních diváků. K dispozici má být ale i v rámci satelitního, stejně jako kabelového, nebo internetového vysílání. Takto vyznívá udělení licence. Jací konkrétní poskytovatelé budou mít nový kanál ve svém portfoliu, ještě jasné není. Jelikož se ale jedná o jeden ze základních, který doplňuje portfolio TV Prima, dá se očekávat, že zde výjimky nebudou a zařadí ho všichni velcí hráči.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018