Prima Max – nový kanál, který odstartuje ještě letos

Televize Prima chystá pro své příznivce další kanál, který rozšíří její mediální rodinu. Nazývá se Prima Max a začne vysílat ještě do konce tohoto roku.

Čtyři volně šiřitelné kanály doplní novinka

Provozovatel FTV Prima, kterého vlastní společnost FTV Prima Holding (vliv zde má GES Media Europe a švédská společnost MTG) spravuje hned čtyři volně šířené kanály, mezi které patří Prima, Prima Cool, Prima Love a Prima Zoom. Novinka, o jejímž plánovaném spuštění se mluvilo už koncem loňského roku, již brzy začne vysílat. Už na přelomu loňského října a listopadu se objevovaly informace o tom, že nový kanál by měl zřejmě tematicky zapadnout mezi Prima Cool pro muže, který nabízí sitcomy, sport a akční podívanou, a Prima love pro ženy, jenž naopak sází na romantickou lásku a dobrodružství. Jaké bude přesné zaměření nového kanálu a jakou cílovou skupinu osloví, to už se velmi brzy dozvíme.

Jaký bude název?

Žhavá novinka z mediální líhně FTV Prima se zřejmě bude jmenovat Prima Max. Ovšem máme zprávy o tom, že FTV Prima si 11. září letošního roku nechala u úřadu průmyslového vlastnictví zaregistrovat i čtyři další názvy, a to Prima Like, Prima Five, Prima Next a také Prima Plus. Pátým se stal již zmiňovaný Prima Max. S největší pravděpodobností přitom bude pro nový kanál použit právě on.

Chystá se videotéka, rozvíjí se hybridní vysílání

Nejde ale o jedinou novinku, na kterou se mohou televizní diváci Primy těšit. Před spuštěním je rovněž placená videotéka ViaPlay. Termín, kdy bude odstartována její produkce, je zatím v jednání, ale nastane už brzy. Další rozvoj čeká i hybridní vysílání HbbTV, kam již prodává reklamu. V prosinci 2015 by mohli majitelé TV přijímačů s připojením k internetu mít možnost sledovat videotéku dostupnou dosud jenom přes internet.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018