Prima se začíná zaměřovat na nový retro kanál

Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci skupiny Prima. Do reklamního prodeje již brzy začlení kanál pod názvem Prima Star. Dle ceníku zastupitelství Media Club by Prima Star mohla být v nabídce již od začátku letních prázdnin. Detaily se dozvíme již následující týden z již oznámené tiskové konference. Licenci obdržel kanál od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již na začátku května.

Velké podrobnosti zatím neexistují, více ale s určitostí prozradí již zmíněná konference, na níž se jistě stvrdí už prozatím pravděpodobné. Bude se jednat o program zaměřený na archivní tvorbu, podobně jako tomu je u oblíbených retro stanic, jakými jsou Nova Gold nebo ČT3. Hlavní skladbu programů budou tvořit legendární filmy a televizní seriály, vzniklé a oblíbené zejména v 90. a nultých letech. Nostalgické povzdechnutí nad pořady dávno minulými můžeme očekávat i na rovině různých formátů zábavních pořadů. Podobně jako Nova Gold lze s jistotou tvrdit, že bude Prima Star vítaným zpestřením českých televizních domácností. Nyní už zároveň víme, že vysílací čas bude oscilovat mezi 16 až 24 hodinami denně.

Prima Star je již desátou akvizicí obchodní skupiny.  V listopadu loňského roku získala povolení i pro žánrové kanály Prima MAX a Prima Krimi. V současnosti do uskupení zapadá ještě Prima COOL, soustředící se na sitcomy a reality show, Prima LOVE, zaštiťující romantické filmy a seriály. Základním stavebním kamenem zpravodajství je pak všeobecně oblíbený program CNN Prima News. Obecně tematické programy bývají zárukou vyšší sledovanosti a tvoří takřka polovinu celkového počtu diváků. Licenci získala na celých dvanáct let.

Aktuálně v tv světě
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021
Slovenská televize JOJ nechce zůstat v zadních liniích pokroku a hodlá spustit vlastní sportovní kanál; mimoto bude ..
30.05.2021
Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od ..
28.05.2021
Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a ..
23.05.2021
Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci ..
21.05.2021
O velké překvapení se zřejmě jednat nebude, pokud se seznámíme se sdělením kanálu ČT Sport. Ten, stejně jako už ..
16.05.2021
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021