Prima vysílá od 4. srpna nový pořad Cesta z dluhů. Chce posílit finanční gramotnost diváků

Od úterý 4. srpna v čase od 21:30 bude možné na televizi Prima sledovat nový pořad nesoucí název Cesty z dluhů. Bude sledovat příběh čtyř rodin, které se dostaly do složité finanční situace a řeší neustále narůstající dluhy. Tým odborníků z Komerční banky jim má pomoci se z finanční pasti dostat a začít zase žít normální život s uspořádanými financemi.

Jak ven z dluhové pasti?

V podstatě jde o poměrně neotřelý formát na pomezí dokumentu a reality show. Diváci se prostřednictvím těchto dílů dozví nejen to, co rodinám problémy způsobilo a jaká cesta je uvrhla až do dluhové spirály, ale také například to, jak jim situaci zhoršila pandemie spojená s nemocí Covid-19. Kromě toho nebudou chybět ani tipy jak s financemi správě zacházet, jak vhodně šetřit a za co utrácet, aby vám peníze nelétaly z okna ven. Cílem pořadu je přispět k vyšší finanční gramotnosti, která je dle průzkumů v české společnosti zatím stále spíše nízká.

Finanční gramotnost je nedostatečná u všech generací

Velmi logické je i propojení pořadu s finanční institucí jako je Komerční banka, jelikož experti tak mohou snadno předávat tipy z praxe a upozorňovat na běžné problémy, se kterými se během své práce v bance setkávají. Televize Prima doufá, že se pořadu podaří srozumitelnou formou předat užitečné informace, které snad pomohu lidem lépe se svými financemi pracovat a více nad nimi přemýšlet.

Podobné pořady se v zahraničí vysílají již delší dobu, takže je pravděpodobné, že i TV Prima hledala inspiraci tam. Uvidíme ale, jakým způsobem bude vyprávění příběhů podáno. Není totiž výjimkou, že v některých zemích se spíše jedná o snahu vyvolávat senzace a hledat záměrně extrémní případy lidí. Bude-li ale pořad sledovat realistické lidské příběhy, má jistě dobrý potenciál být nejen divácky úspěšný, ale také prospěný a vzdělávací.

 

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020