Prima změnila podobu svého zpravodajství

Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí programového schématu. Zprávy jsou divákům servírovány jak odpoledne, tak jim jsou servírovány také večer. Ty jsou nejsledovanější. Nejvíce dominuje Nova, ale hned v závěsu je TV Prima. A ta se aktuálně rozhodla pro změnu své zpravodajské relace.

V první řadě změna názvu

Co konkrétně se tedy změnilo? Rozhodně už to nejdůležitější, čímž není nic jiného, než název. Ten předchozí byl celkem nudný, jelikož se jednalo o Zprávy FTV Prima. Nyní budou zprávy spojeny s jednodušším a jasně charakteristickým názvem. A to jako Velké zprávy.

Velké zprávy budou delší

Pokud se podíváme na dnes již historické zpravodajství, tak musíme jasně říci, že Zprávy FTV Prima trvaly přesně 30 minut. Po nich následovala doplňková část, která byla označena jako Krimi zprávy. A po nich ještě dva spíše bulvárnější tituly. A to Divácké zprávy později označované jako Divošky a následoval magazín Top star. Toto už na serióznosti rozhodně nepřidávalo.

Nyní tomu bude jinak. Velké zprávy začnou v 18:55 a budou trvat po dobu 45 minut. Cílem je nabídnout divákům to, co tolik chtějí. Tedy jednu hlavní zpravodajskou relaci, ve které najdou všechno důležité, co se během daného dne událo.

Celkem 70 reportérů

Unikátem bude i to, kolik lidí se bude na pořadu podílet. Velké zprávy totiž budou spojeny s činností až 70 jednotlivých reportérů. S tím souvisí jak aktuální živé vstupy, tak s tím souvisí také fakt, že bude zpravodajství zaměřeno i regionálně. To znamená, že divák zjistí jak to, že se v dané oblasti něco děje, ale zpráva mu bude podána místním reportérem v reportáži, popřípadě v živém vstupu. Toto by se mělo podepsat hlavně na celkovém zvýšení kvality daných zpráv. Jde o směr, který využívá jak konkurenční Nova, tak i řada zahraničních televizí.

Aktuálně v tv světě
Není to jenom pokračování známých seriálů, u kterých se natáčejí další a další řady. Stejně tak to není ani ..
18.07.2018
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018