Prima změnila podobu svého zpravodajství

Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí programového schématu. Zprávy jsou divákům servírovány jak odpoledne, tak jim jsou servírovány také večer. Ty jsou nejsledovanější. Nejvíce dominuje Nova, ale hned v závěsu je TV Prima. A ta se aktuálně rozhodla pro změnu své zpravodajské relace.

V první řadě změna názvu

Co konkrétně se tedy změnilo? Rozhodně už to nejdůležitější, čímž není nic jiného, než název. Ten předchozí byl celkem nudný, jelikož se jednalo o Zprávy FTV Prima. Nyní budou zprávy spojeny s jednodušším a jasně charakteristickým názvem. A to jako Velké zprávy.

Velké zprávy budou delší

Pokud se podíváme na dnes již historické zpravodajství, tak musíme jasně říci, že Zprávy FTV Prima trvaly přesně 30 minut. Po nich následovala doplňková část, která byla označena jako Krimi zprávy. A po nich ještě dva spíše bulvárnější tituly. A to Divácké zprávy později označované jako Divošky a následoval magazín Top star. Toto už na serióznosti rozhodně nepřidávalo.

Nyní tomu bude jinak. Velké zprávy začnou v 18:55 a budou trvat po dobu 45 minut. Cílem je nabídnout divákům to, co tolik chtějí. Tedy jednu hlavní zpravodajskou relaci, ve které najdou všechno důležité, co se během daného dne událo.

Celkem 70 reportérů

Unikátem bude i to, kolik lidí se bude na pořadu podílet. Velké zprávy totiž budou spojeny s činností až 70 jednotlivých reportérů. S tím souvisí jak aktuální živé vstupy, tak s tím souvisí také fakt, že bude zpravodajství zaměřeno i regionálně. To znamená, že divák zjistí jak to, že se v dané oblasti něco děje, ale zpráva mu bude podána místním reportérem v reportáži, popřípadě v živém vstupu. Toto by se mělo podepsat hlavně na celkovém zvýšení kvality daných zpráv. Jde o směr, který využívá jak konkurenční Nova, tak i řada zahraničních televizí.

Aktuálně v tv světě
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019
Český mediální guru Jaromír Soukup patří v České Republice (a možná i v Evropě) k absolutním fenoménům. Svou TV ..
14.02.2019
Na televizní obrazovky míří nový seriál z dílny TV Prima Černé vdovy. Osmidílný kriminální seriál s notnou dávkou ..
11.02.2019
Milovníci hiphopu, RnB, rapu a veškeré „černé“ muziky si v Česku konečně přijdou na svoje. Od jara letošního roku ..
06.02.2019
Když byl  natočený první film Kameňák, který měl pod taktovkou Zdeněk Troška, bylo to pro mnohé příjemné ..
03.02.2019
Vypadá to, že jarní období bude napříč televizemi celkem zajímavé a budou soupeřit o každého diváka. A to hlavně, ..
31.01.2019
Televizní stanice bývají, co se týče sledovanosti, věčnými vzájemnými konkurenty. „Každý hlas se počítá“, a to ..
27.01.2019
Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou ..
24.01.2019
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019