Prima změnila podobu svého zpravodajství

Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí programového schématu. Zprávy jsou divákům servírovány jak odpoledne, tak jim jsou servírovány také večer. Ty jsou nejsledovanější. Nejvíce dominuje Nova, ale hned v závěsu je TV Prima. A ta se aktuálně rozhodla pro změnu své zpravodajské relace.

V první řadě změna názvu

Co konkrétně se tedy změnilo? Rozhodně už to nejdůležitější, čímž není nic jiného, než název. Ten předchozí byl celkem nudný, jelikož se jednalo o Zprávy FTV Prima. Nyní budou zprávy spojeny s jednodušším a jasně charakteristickým názvem. A to jako Velké zprávy.

Velké zprávy budou delší

Pokud se podíváme na dnes již historické zpravodajství, tak musíme jasně říci, že Zprávy FTV Prima trvaly přesně 30 minut. Po nich následovala doplňková část, která byla označena jako Krimi zprávy. A po nich ještě dva spíše bulvárnější tituly. A to Divácké zprávy později označované jako Divošky a následoval magazín Top star. Toto už na serióznosti rozhodně nepřidávalo.

Nyní tomu bude jinak. Velké zprávy začnou v 18:55 a budou trvat po dobu 45 minut. Cílem je nabídnout divákům to, co tolik chtějí. Tedy jednu hlavní zpravodajskou relaci, ve které najdou všechno důležité, co se během daného dne událo.

Celkem 70 reportérů

Unikátem bude i to, kolik lidí se bude na pořadu podílet. Velké zprávy totiž budou spojeny s činností až 70 jednotlivých reportérů. S tím souvisí jak aktuální živé vstupy, tak s tím souvisí také fakt, že bude zpravodajství zaměřeno i regionálně. To znamená, že divák zjistí jak to, že se v dané oblasti něco děje, ale zpráva mu bude podána místním reportérem v reportáži, popřípadě v živém vstupu. Toto by se mělo podepsat hlavně na celkovém zvýšení kvality daných zpráv. Jde o směr, který využívá jak konkurenční Nova, tak i řada zahraničních televizí.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018