Princip slasti – nový seriál ČT je plánovaný na říjen

ČT již dříve avizovala uvedení nových seriálů na televizní obrazovky. Od září se tak můžeme dívat na seriál Sever v hlavní roli s Jiřím Mádlem. Další seriál, Princip slasti, přichází na program právě nyní. První epizoda bude odvysílána 14. října a diváci se mohou těšit na Karla Rodena v hlavní roli. Už jen toto jméno je velikým tahákem, ne ale jediným. Seriál byl natáčen celkem ve třech zemích Evropy.

Kriminální seriál

Seriál je výsledkem koprodukce české, polské a ukrajinské spolupráce. Bude se jednat o kriminální seriál, ve kterém bude Karel Roden odhalovat záhadné vraždy mladých žen. Právě vyšetřování ho zavede do nejrůznějších prostředí a zemí. První díl bude uveden v pondělí 14. října a na další díly se můžeme těšit každé pondělí, vždycky od 20:00. Se seriálem strávíme celkem deset takových večerů.

Tři země – tři detektivové

Děj se bude odehrávat v České republice (Praha), na Ukrajině (Oděsa) a v Polsku (Varšava). Jedná se o paralelní propojení děje, ve kterém se každý z detektivů bude snažit vyřešit vraždu ve svém městě, než jim dojde, že jejich případy spolu navzájem souvisí. V hlavní roli polského a ukrajinského detektiva se představí Małgorzata Buczkowská a Sergey Strelnikov. Seriál bude uveden s dabovanou verzí.

Bude druhá řada?

Česká televize očekává od seriálu hodně – polská strana prý dokonce již projevila zájem o druhou řadu. ČT ale počká na odezvu českých diváků. V současné době seriál již běží pouze v Polsku, na Ukrajině se má objevit do konce tohoto roku. Navíc o něj projevili zájem i jiné evropské země, takže je možně, že se objeví i v některých jiných státech. Režisér uvádí, že se jedná o naprosto jedinečný seriál, který se odehrává současně ve třech různých městech, navíc během pouhých deseti dnů.

Aktuálně v tv světě
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019
Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s ..
31.10.2019
Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních ..
27.10.2019
Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém ..
23.10.2019
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019