Pro Poláka sezona skončila – na MS hrát nebude

Český národní tým postihla první citelná ztráta. Vladimír Růžička přišel o Romana Poláka z Toronta Maple Leafs, který se musí podrobit operaci třísel. Řízný bek, který už se svým týmem neměl naději na play off, je věčným reprezentačním smolařem. Není to totiž poprvé, co se před reprezentační akcí zranil.

Polák hájil od sezony 2006/7 v NHL barvy St. Louis, které ho draftovalo v roce 2004. V roce 2008 přestal rotovat mezi farmou a NHL, a trvale se zabydlel v prvním týmu Blues. Před letošní sezonou se ale vedení týmu rozhodlo ho vytrejdovat, Polák si sbalil kufry a putoval do Toronta, kde se také stal platným členem týmu. Letos nastřílel v 56 utkáních pět gólů a na čtyři nahrál. Kanadské body ale nejsou hlavní doménou mohutného obránce. Ten se nejlépe uplatní při hře dozadu a hlavně osobních soubojích – z týmu Maple Leafs to je právě on, kdo v letošní sezoně nasbíral nejvíc hitů.

Po víkendovém utkání se u Poláka opět projevily dlouhodobé potíže s třísly, a osmadvacetiletý obránce se je po dohodě s týmovými lékaři rozhodl řešit operací. Ta ho ale vyřadí ze hry až do konce letošní sezony.

Pokud jde o reprezentaci, není Polák žádný nováček. Na svém kontě má již 16 reprezentačních startů, z toho 3 v rámci Euro Hockey Tour, které odehrál ve výlukové sezoně 2012/13, pět startů na olympiádě ve Vancouveru 2010 a osm utkání v rámci mistrovství světa. Právě na tom loňském ho už v úvodním zápase se Slovenskem potkala velká smůla, když si v souboji na ledě poranil rameno a mistrovství pro něj skončilo. Minimálně letos tedy další start v národním týmu na MS nepřidá.

Pro Vladimíra Růžičku v pozici hlavního kouče tak jde o další trhlinu v plánu, pokud jde o nominaci. Čáru přes rozpočet mu udělala už uzávěrka přestupů v NHL, během které bylo několik hráčů, se kterými počítal, vyměněno do týmů, se kterými budou hrát play off. Proto nemůže počítat například s Michalem Neuvirthem, který byl z beznadějně posledního Buffala vyměněn do rozjetého týmu New York Islanders.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018