Program ČT se mění. Nebudou nové díly Všechnopárty ani další pořady

Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly vytvořit dostatečnou zásobu nových dílů. Proto se diváci budou muset připravit i na změny ve vysílání oblíbené talkshowVšechnopárty. Premiérové díly uvidíte jen do konce března, poté se začnou vysílat reprízy.

Důvod je jasný – i televize musí reagovat na opatření a minimalizovat riziko šíření nákazy. Česká televize tedy byla nucena pozastavit natáčení řady svých pravidelných pořadů. Projeví se to nejen na vysílání Všechnopárty, ale i na řadě jiných, divácky oblíbených, pořadů. Namísto nich uvidíte reprízy, případě pořady se stejnou stopáží. Pozastavení se týká například natáčení pořadů Na stopě, Náš venkov, Křesťanský magazín, Sváteční slovo, Uchem Jehly, Šikulové, Draci v hrnci, Kabinet Dr. Honzáka a dalších.

Přesun nebo rušení akcí

Tento rok se také neodehraje evropská pěvecká soutěž Eurovize. Nejprve se jednalo o možném odkladu, ale nyní rozhodla o jejím definitivním zrušení Evropská vysílací unie. Eurovize se měla odehrát v květnu, ale už nyní je jasné, že by se do té doby situace nejspíš nestihla dostatečně uklidnit. U některých projektů, jakými jsou například předávaní oborových cen Czech Grand Design, nebo Magnesia Litera, se pořadatelé snaží najít nový vhodný termín. Stejná situace je i u tradičního charitativního přenosu České televize Pomozte dětem.

Ohlášené premiéry zůstávají

Opatření se podle vyjádření ČT dotýkají všech oblastí výroby. To znamená, že se přerušilo také natáčení seriálů a filmů, což nutně ovlivní podobu vysílacích schémat na podzim a v příštím roce. Česká televize se aktuálně prioritně zaměřujena zpravodajství a formáty, které souvisí s aktuální mimořádnou situací. V programu nicméně zůstanou již dříve naplánované premiéry. V úterý 31. března se můžeme těšit na dokument Kovy řeší dějiny, který se věnuje složité otázce současného školství – výuce moderních dějin. O týden později pak odstartuje nová moderní kuchařská show Menu pro Emu. V ní se foodblogerka Veronika Koko Šmehlíková věnuje dobrému jídlu, receptům, zdravému stravování a vývoji malého dítěte.

Aktuálně v tv světě
Stejně jako zbytek České republiky se i televizní stanice pomalu vrací k projektům, které musely být vinou koronaviru ..
28.05.2020
Seriál Slunečná odstartoval na počátku roku skutečně hvězdně. Sledovanost trhala rekordy, a dokonce se zdálo, že se ..
24.05.2020
V Česku se život pomalu začíná vracet do starých kolejí, takže logicky i televizní stanice plánují co nejrychleji ..
19.05.2020
Jste-li diváky hudební televize Óčko Star, možná už jste si všimli, že od května se ve vysílání objevilo několik ..
17.05.2020
V době krize se projevilo, že právě sounáležitost a vzájemná pomoc mají největší cenu. Řada jednotlivců a ..
13.05.2020
Hudební televize ÓčkoStar patří ke stálicím na české televizní scéně. Možná i proto, aby po letech trochu ..
10.05.2020
Jakmile došlo v polovině března ze dne na den k uzavření škol, Česká televize velice promptně zareagovala vytvořením ..
06.05.2020
Dlouho očekávaný start nového kanálu CNN Prima News se blíží mílovými kroky, a to s sebou přináší řadu změn ve ..
03.05.2020
O tom, že televizní stanice Nova přejde do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera, jste už nejspíš slyšeli. Akcionáři ..
29.04.2020
Máte Skylink? Právě tento operátor zařadil od pátku 17. dubna do své nabídky připravovanou televizní stanici CNN ..
26.04.2020