Program ČT se mění. Nebudou nové díly Všechnopárty ani další pořady

Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly vytvořit dostatečnou zásobu nových dílů. Proto se diváci budou muset připravit i na změny ve vysílání oblíbené talkshowVšechnopárty. Premiérové díly uvidíte jen do konce března, poté se začnou vysílat reprízy.

Důvod je jasný – i televize musí reagovat na opatření a minimalizovat riziko šíření nákazy. Česká televize tedy byla nucena pozastavit natáčení řady svých pravidelných pořadů. Projeví se to nejen na vysílání Všechnopárty, ale i na řadě jiných, divácky oblíbených, pořadů. Namísto nich uvidíte reprízy, případě pořady se stejnou stopáží. Pozastavení se týká například natáčení pořadů Na stopě, Náš venkov, Křesťanský magazín, Sváteční slovo, Uchem Jehly, Šikulové, Draci v hrnci, Kabinet Dr. Honzáka a dalších.

Přesun nebo rušení akcí

Tento rok se také neodehraje evropská pěvecká soutěž Eurovize. Nejprve se jednalo o možném odkladu, ale nyní rozhodla o jejím definitivním zrušení Evropská vysílací unie. Eurovize se měla odehrát v květnu, ale už nyní je jasné, že by se do té doby situace nejspíš nestihla dostatečně uklidnit. U některých projektů, jakými jsou například předávaní oborových cen Czech Grand Design, nebo Magnesia Litera, se pořadatelé snaží najít nový vhodný termín. Stejná situace je i u tradičního charitativního přenosu České televize Pomozte dětem.

Ohlášené premiéry zůstávají

Opatření se podle vyjádření ČT dotýkají všech oblastí výroby. To znamená, že se přerušilo také natáčení seriálů a filmů, což nutně ovlivní podobu vysílacích schémat na podzim a v příštím roce. Česká televize se aktuálně prioritně zaměřujena zpravodajství a formáty, které souvisí s aktuální mimořádnou situací. V programu nicméně zůstanou již dříve naplánované premiéry. V úterý 31. března se můžeme těšit na dokument Kovy řeší dějiny, který se věnuje složité otázce současného školství – výuce moderních dějin. O týden později pak odstartuje nová moderní kuchařská show Menu pro Emu. V ní se foodblogerka Veronika Koko Šmehlíková věnuje dobrému jídlu, receptům, zdravému stravování a vývoji malého dítěte.

Aktuálně v tv světě
Na rozdíl od komerčních televizí, ČT se ve své tvorbě silně zaměřuje i na dokumentární práci – a nutno říci, že ..
06.08.2020
Letní prázdniny se mílovými kroky blíží ke své polovině, a tak pomalu i televizní stanice začínají zveřejňovat své ..
02.08.2020
Během posledních pár měsíců si fanoušci fotbalových zápasů museli zvyknout na nucenou abstinenci. Dnes se již i ..
31.07.2020
Nové seriály, které české televizní stanice uvedly od ledna tohoto roku, byly poměrně úspěšné. Většina z nich se ..
26.07.2020
Po jarním útlumu je letní natáčení v plném proudu. Nelení žádná česká televizní stanice a mezi nimi i TV Prima. ..
24.07.2020
Česká televize natáčí nový třináctidílný pořad pod vedením režiséra BiseraArichteva. Příběh seriálu Kukačky je ..
19.07.2020
Skupina Prima v posledních měsících a letech opakovaně dokazuje, že na české scéně rozhodně nechce hrát druhé ..
15.07.2020
Možná si ještě vzpomínáte na poměrně populární kuchařskou show Peče celá země, která se premiérově vysílala ..
12.07.2020
Zaznamenali jste letos, že proběhla další řada Superstar? Pokud nejste zrovna fanoušek, tak možná ani ne. Proběhla totiž ..
09.07.2020
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020