Program ČT3 pojede dál až do konce roku

V posledních týdnech se hodně hovořilo o tom, zda bude nadále pokračovat program ČT3, protože skončila roční lhůta, kdy vysílání běželo jako experimentální čili ho nemusela schvalovat Rada České televize. Nyní je již těmto diskusím konec. Vysílání se dočká svého pokračování.

Výborné hodnocení

Jak šel čas s vysíláním kanálu ČT3? Jeho pilotní provoz odstartoval 23. března 2020 a stal se odpovědí na jarní vlnu koronavirové epidemie. Jeho cílovou skupinou se stali diváci ve věku nad 65 let. V polovině prosince začal kanál vysílat v době od 9:00 do 22:00 hodin. V únoru letošního roku potom došlo k další změně. Do vysílání přibylo i dopolední zpravodajství. Za rok 2021 by se výdaje na vysílání programu ČT3 měly vyšplhat na cca 70‒90 milionů Kč. Z pohledu reklamního trhu ale nemá kanál ČT3 příliš velký význam, právě kvůli oslovované cílové skupině. Jak poznamenává obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek, nejvyšší reklamní potenciál je u mladších diváků. Ovšem pokud jde o kvalitu programu, disponuje kanál ČT3 jedním z nejvyšších hodnocení.  Výzkum krátce po zahájení vysílání v minulém roce napověděl, že ČT3 pomáhá seniorům zmírnit dopad karantény. I Rada seniorů ČR byla pro další vysílání tohoto kanálu.

Bude následovat diskuse

V minulých dnech Rada České televize odsouhlasila, že kanál ČT3 přejde na řádné celoplošné vysílání. Bude takto určitě vysílat do konce letošního roku. Náplň tohoto televizního kanálu bude stejná jako dosud, což znamená, že bude čerpat hlavně z televizního archivu. Tyto skvosty televizní zábavy potom stejně jako nyní doplní zpravodajství a programy orientované hlavně na seniory či starší populaci. Pokud jde o financování tohoto programu,  v první polovině roku na něj poplynou prostředky z rozpočtu ČT, na další půlrok by měl být financován z úspor. Samozřejmě už postupně začíná být ve hře i otázka, zda bude vysílání pokračovat i v roce 2022. O to bude generální ředitel České televize diskutovat s Radou ČT. Pravděpodobně bude hrát velkou roli otázka financování.

Aktuálně v tv světě
Nemoc Covid-19 bohužel zasahuje i do vysílacích plánů. Poznali to i týmy televize Prima, které kvůli onemocnění museli ..
08.04.2021
V posledních týdnech se hodně hovořilo o tom, zda bude nadále pokračovat program ČT3, protože skončila roční lhůta, ..
01.04.2021
Na TV Nova se bude vysílat nová řada SuperStar, i když za trochu jiných podmínek. ČT1 nyní žije obměnou svojí ..
28.03.2021
Druhá řada Kukaček, nový program Karla Šípa, nové kriminálky, to vše připravuje Česká televize. Zároveň ..
24.03.2021
Jak probíhal covidový rok v televizích? Pandemie zasáhla televize jako jedno z mála odvětví pozitivně. ..
20.03.2021
Na osvědčenou reality show nyní opět vsadí televize Nova. Bude vysílat už osmou řadu programu Tvoje tvář má ..
18.03.2021
Skupina TV Prima spustila 8. března 2021 kampaň, která má název Lásky není nikdy dost! Touto kampaní upozorňuje, že ..
14.03.2021
Doba pandemie přináší i určité očekávané trendy ve sledovanosti. Boduje veřejnoprávní Česká televize, klasika, mnoho ..
12.03.2021
Loňský rok spojený s pandemií přiměl více lidí setrvat u televizních obrazovek, což se samozřejmě projevilo ..
06.03.2021
Aktuální situace lockdownu přiměla televizní kanál ČT ke drobným inovacím ve zpravodajském programu. Ke sledovanosti ..
03.03.2021