Program ČT3 pojede dál až do konce roku

V posledních týdnech se hodně hovořilo o tom, zda bude nadále pokračovat program ČT3, protože skončila roční lhůta, kdy vysílání běželo jako experimentální čili ho nemusela schvalovat Rada České televize. Nyní je již těmto diskusím konec. Vysílání se dočká svého pokračování.

Výborné hodnocení

Jak šel čas s vysíláním kanálu ČT3? Jeho pilotní provoz odstartoval 23. března 2020 a stal se odpovědí na jarní vlnu koronavirové epidemie. Jeho cílovou skupinou se stali diváci ve věku nad 65 let. V polovině prosince začal kanál vysílat v době od 9:00 do 22:00 hodin. V únoru letošního roku potom došlo k další změně. Do vysílání přibylo i dopolední zpravodajství. Za rok 2021 by se výdaje na vysílání programu ČT3 měly vyšplhat na cca 70‒90 milionů Kč. Z pohledu reklamního trhu ale nemá kanál ČT3 příliš velký význam, právě kvůli oslovované cílové skupině. Jak poznamenává obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek, nejvyšší reklamní potenciál je u mladších diváků. Ovšem pokud jde o kvalitu programu, disponuje kanál ČT3 jedním z nejvyšších hodnocení.  Výzkum krátce po zahájení vysílání v minulém roce napověděl, že ČT3 pomáhá seniorům zmírnit dopad karantény. I Rada seniorů ČR byla pro další vysílání tohoto kanálu.

Bude následovat diskuse

V minulých dnech Rada České televize odsouhlasila, že kanál ČT3 přejde na řádné celoplošné vysílání. Bude takto určitě vysílat do konce letošního roku. Náplň tohoto televizního kanálu bude stejná jako dosud, což znamená, že bude čerpat hlavně z televizního archivu. Tyto skvosty televizní zábavy potom stejně jako nyní doplní zpravodajství a programy orientované hlavně na seniory či starší populaci. Pokud jde o financování tohoto programu,  v první polovině roku na něj poplynou prostředky z rozpočtu ČT, na další půlrok by měl být financován z úspor. Samozřejmě už postupně začíná být ve hře i otázka, zda bude vysílání pokračovat i v roce 2022. O to bude generální ředitel České televize diskutovat s Radou ČT. Pravděpodobně bude hrát velkou roli otázka financování.

Aktuálně v tv světě
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021
Slovenská televize JOJ nechce zůstat v zadních liniích pokroku a hodlá spustit vlastní sportovní kanál; mimoto bude ..
30.05.2021
Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od ..
28.05.2021
Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a ..
23.05.2021
Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci ..
21.05.2021
O velké překvapení se zřejmě jednat nebude, pokud se seznámíme se sdělením kanálu ČT Sport. Ten, stejně jako už ..
16.05.2021
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021