Prvenství mezi novými televizními seriály vybojovala Slunečná

Nové seriály, které české televizní stanice uvedly od ledna tohoto roku, byly poměrně úspěšné. Většina z nich se prosadila mezi nejsledovanějšími pořady v prvních šesti měsících letošního roku. Nabídka programů televizí totiž byla od března značně okleštěna kvůli pandemii koronaviru, čímž byly výsledky jistě také zásadně ovlivněny. Do jarního vysílání se tak nedostala řada novinek, které televizní stanice chystaly.

Slunečná diváky zaujala

Největší diváckou oblibu si jednoznačně vysloužil nový seriál televize Prima Slunečná, který se vysílal nejprve dvakrát týdně, ale od konce března z provozních důvodů pouze jednou týdně. Průměrně se na premiérové díly dívalo 1,375 mil. diváků starších 15 let (podíl 32 %). Určitě je také třeba zmínit, že Prima prakticky jako jediná televizní stanice zvládla Slunečnou „dávkovat“ tak, aby premiérové díly vycházely i během karantény, což jistě zvyšovalo její sledovanost.

Novinky ČT také nezklamaly

S výsledky svých pořadů může být spokojená také Česká televize, která představila například seriál Místo zločinu Ostrava (1,36 mil.). Přes milion diváků si také zapnulo seriálovou novinku Poldové a nemluvně. Ta se na obrazovkách představila od začátku ledna v pátečním hlavním vysílacím čase.

Nova v tomto směru za ostatními televizními stanicemi přeci jen pokulhává. Její vlajkové lodi Ulice a Ordinace v růžové zahradě se během jara vysílaly jen v reprízách. Premiérové díly Specialistů se vysílaly od konce ledna do konce března v pondělním čase od 20:20 a přilákaly lehce nad milion sledujících.

Letní program televizí je tradičně složen především z reprízovaných pořadů a zatím čekáme, co si televize pro své diváky připravily do podzimního vysílání. Určitě budou chtít dohnat ztracený čas běhěm jara a přilákat diváky novou nabídkou seriálů i původních pořadů.

Aktuálně v tv světě
První série detektivní hry o život, která vychází z oblíbené táborové hry Městečko Palermo, si rozhodně vybudovala ..
02.09.2025
Když v roce 2008 vzal kina útokem letní film s hudbou kapely ABBA, málokdo tušil, o jaký hit se bude jednat. O deset let ..
27.08.2025
Již v sobotu 30. srpna 2025 zamíří na Primu první díl nového seriálu Mladá krev. Na co se můžete v 16 dílech ..
26.08.2025

Podzim se blíží a další televize představila divákům svůj program. Na jaké novinky se ..

25.08.2025
S nadcházejícím podzimem se jednotlivé televize předhánějí v nabídce zajímavých pořadů a nových seriálů. Televize ..
19.08.2025
Podzimní programové schéma ČT se nese v duchu hesla všechny barvy podzimu. Nabídka pořadů je totiž skutečně pestrá, ..
14.08.2025
Letní reality show Farma Česko je u konce a na televizních obrazovkách tak bude prostor pro další. Tentokrát se bude jednat ..
13.08.2025
Zajímáte se o českou drag scénu, nebo jde naopak zcela mimo vás? Pokud chcete blíže nahlédnout za oponu, nenechte si ujít ..
11.08.2025
Podzim se blíží mílovými kroky a je nejvyšší čas zjistit, na jaké pořady, seriály a filmy se mohou diváci těšit v ..
05.08.2025
Jana Eyrová se řadí k výrazným dílům světové literatury a možná se nacházela také na vašem seznamu povinné četby k ..
03.08.2025