První vysílání seriálu Sever sledovalo 923 tisíc diváků

Televizní stanice vydávají pravidelně statistiky svých sledovaností. Ty se v průběhu roku obvykle u stálých a pravidelně vysílaných seriálů příliš nemění a jednotlivé dny zůstávají alespoň přibližně sobě podobné. Rozdíl se však objeví, když přijde na scénu nový seriál nebo se změní rozložení pořadů. Z tohoto důvodu je velice zajímavé pozorovat začátek září, když skončili letní i seriálové prázdniny a začalo vysílání úplně nových pořadů, které byly již dlouhou dobu u diváků očekávané jako právě seriál Sever.

Očekávaný Sever uspěl

Sever je šestidílný televizní kriminální seriál režiséra Roberta Sedláčkavysílaný na ČT, kde měl premiéru 2. září 2019. Je silně psychologicky pojatý a dějově zasazený do prostředí severu Čech. Jeho děj vychází ze skutečných událostí. Tento seriál byl dlouho očekávaný a divácky velice úspěšný. Jeho první díl v osm hodin na večer dosáhl ve statistikách:

  • 923 tisíc diváků starších 15 let
  • podíl 24 % na celkové sledovanosti

Specialisté stále vedou

Ačkoliv byl Sever velice úspěšný, jeho první díl nepřekonal dlouhodobého vedoucího předních příček, kterým je seriál s názvem Specialisté, jež můžete vídat pravidelně na TV Nova. Zde běží již od 16. ledna 2017. Hlavní postavy zde ztvárnili David Prachař, Jakub Štáfek, Marek Adamczyk, Zuzana Kajnarová a další. Jeho sledovanost byla koncem prázdnin 1048 diváků starších 15 let.

Další pořady

Od 2. září začaly běžet i další nové pořady nebo se TV stanice vrátily ve svém vysílání po osmé hodině večerní ke stálým seriálům, které měly pauzu přes prázdniny. Prima přináší v této době Modrý kód a na ČT jste mohli vidět životopisný film Diktátor Stalin. Diváckou sledovanost si udrželo i vysílání po 8. hodině. Na ČT to byli Reportéři ČT, na Primě Poklad z půdy a na Nově akční film Smrtonosná zbraň. Televizí stanice se mnohdy v tomto čase od září přetahují o diváky, kteří mají na výběr z několika nových i klasických seriálů nebo pravidelně vysílaných zajímavých filmů.

Aktuálně v tv světě
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019
Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s ..
31.10.2019
Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních ..
27.10.2019
Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém ..
23.10.2019
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019