Pusťte si film Temné síly od Tima Burtona po štědrovečerní večeři na televizi Nova Cinema

Čemu dáte po slavnostní večeři na Štědrý večer přednost? Máte raději osvědčené klasické pohádky, nebo nevšední snímky režiséra Tima Burtona? V nich se mísí napětí, fantasy i hororové a komediální prvky a nechybí ani typická Burtonova hravost. To je možné říct i o snímku Temné síly z roku 2012, při jehož sledování vás čeká opravdu kvalitní zábava.

Upír, který se probudí v sedmdesátkách

V hlavní roli filmu Temné síly uvidíte Johnnyho Deppa jako Barnabase Collinse, jenž zlomil srdce krásné čarodějce Angelique a ta ho proměnila v upíra a zaživa pohřbila v železné rakvi. O dvě století později, někdy v 70. letech 20. století, jeho rakev vykopou dělníci, kteří staví základy pro nový McDonald’s. Barnabas se dostane z rakve ven a vrátí se do svého původního sídla, na kterém se dvě století neblaze podepsala a ono je v dost příšerném stavu.

Přebývají v něm jeho příbuzní a městečko Collinsport ovládá jeho bývalá láska – čarodějka Angelique. Na tomto základě je postavený celý děj tohoto duchařského filmu, kterému nechybí jemné hororové prvky, ani humor v podobě vtipných dialogů a perfektní filmové triky. Jeho atmosféru si ale užijí zejména dospělí diváci, pro které je primárně určen.

Upírské vychytávky ze 40. let minulého století

Ačkoliv film Temné stíny vznikl v roce 2012, za vzor si vzal filmy s upírskou tématikou ze 40. let 20. století, avšak děj zasadil do období hippies. Je to tedy něco zcela jiného, než na čem vyrostla moderní generace. Film je tak na hony vzdálený teenagery oblíbené sérii Twilight, a v tom tkví jeho kouzlo. Na kvalitě snímku Temné stíny se nepochybně pozitivně podepsalo herecké obsazení – už zmiňovaný Johnny Depp, Eva Green, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Jackie Earle Haley.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022