Řada kanálů se stěhuje do jiných multiplexů. Mějte přehled

Nový kanál Prima Max způsobil v mediální sféře lehký zmatek ještě předtím, než začne 20. listopadu 2015 vysílat. Kvůli němu totiž musí některé menší televize opustit multiplex 3. Právě tam nalezne Prima Max pevné místo pro svoje vysílání.

Změny postihnou regionální televize

Které televizní stanice tyto změny postihnou? Jedná se hlavně o Jihočeskou televizi a ostravskou TV Polar. Oba kanály se stěhují do multiplexu 4, který náleží společnosti Digital Broadcasting, jejímž majitelem je Radim Pařízek. Ten se také nechal slyšet, že z jeho strany probíhají i jednání s východočeskou televizí V1, která má od 12. listopadu 2015 vysílat v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací. Další změna se týká i kanálu Sport 5. Ten také musí opustit multiplex 3 a bude vysílat v Regionální síti 8.

Výpověď smlouvy regionům

Přitom Jihočeská televize, TV Polar a V1 vysílaly v multiplexu 3, který patří firmě Czech Digital Group. Tuto společnost přitom mají pod palcem České Radiokomunikace, které potřebovaly uvolnit pozice v plně obsazené síti 3. Proto se rozhodly vypovědět regionálním stanicím smlouvy.

Vybraná síť pro regiony

Od 3. listopadu 2015 přitom už běží v rámci multiplexu 4 pilotní vysílání TV Polar a Jihočeské televize. České Radiokomunikace vlastní multiplexy 3 a 4 a také Regionální síť 8. V současnosti v ní zřejmě bude chtít soustředit regionální stanice. Nabízí v ní volbu vysílání jenom v určité vybrané lokalitě. Zatím se vysílání jen v určitých regionech dalo realizovat pouze přes regionální pozice v multiplexu 3.

Cílová skupina: rodiny s dětmi

Prima Max se chystá 20. Listopadu 2015 zahájit vysílání americkým filmem Vlk z Wall Street,po němž bude běžet western, Hodný, zlý a ošklivý. Podle Marka Singera, šéfa Primy, se chce nový kanál zaměřit hlavně na rodiny s dětmi a aktivním životním stylem.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018