Řada kanálů se stěhuje do jiných multiplexů. Mějte přehled

Nový kanál Prima Max způsobil v mediální sféře lehký zmatek ještě předtím, než začne 20. listopadu 2015 vysílat. Kvůli němu totiž musí některé menší televize opustit multiplex 3. Právě tam nalezne Prima Max pevné místo pro svoje vysílání.

Změny postihnou regionální televize

Které televizní stanice tyto změny postihnou? Jedná se hlavně o Jihočeskou televizi a ostravskou TV Polar. Oba kanály se stěhují do multiplexu 4, který náleží společnosti Digital Broadcasting, jejímž majitelem je Radim Pařízek. Ten se také nechal slyšet, že z jeho strany probíhají i jednání s východočeskou televizí V1, která má od 12. listopadu 2015 vysílat v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací. Další změna se týká i kanálu Sport 5. Ten také musí opustit multiplex 3 a bude vysílat v Regionální síti 8.

Výpověď smlouvy regionům

Přitom Jihočeská televize, TV Polar a V1 vysílaly v multiplexu 3, který patří firmě Czech Digital Group. Tuto společnost přitom mají pod palcem České Radiokomunikace, které potřebovaly uvolnit pozice v plně obsazené síti 3. Proto se rozhodly vypovědět regionálním stanicím smlouvy.

Vybraná síť pro regiony

Od 3. listopadu 2015 přitom už běží v rámci multiplexu 4 pilotní vysílání TV Polar a Jihočeské televize. České Radiokomunikace vlastní multiplexy 3 a 4 a také Regionální síť 8. V současnosti v ní zřejmě bude chtít soustředit regionální stanice. Nabízí v ní volbu vysílání jenom v určité vybrané lokalitě. Zatím se vysílání jen v určitých regionech dalo realizovat pouze přes regionální pozice v multiplexu 3.

Cílová skupina: rodiny s dětmi

Prima Max se chystá 20. Listopadu 2015 zahájit vysílání americkým filmem Vlk z Wall Street,po němž bude běžet western, Hodný, zlý a ošklivý. Podle Marka Singera, šéfa Primy, se chce nový kanál zaměřit hlavně na rodiny s dětmi a aktivním životním stylem.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018