Rapeři z Comptonu: Hudební životopisné drama o kontroverzní černošské skupině

Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především milovníky hudebních lahůdek, jejichž uším zní rapování ve stylu gangsta rap. Nechte se pohltit hudbou ostrých černošských hochů z kalifornského Comptonu, která po celých 147 minut stopáže filmu se line z reproduktorů televize.

Niggaz With Attitude

Když se film Rapeři z Comptonu (Straight Outta Compton) dostal do kin, jeho producenti divákům slibovali životopisné drama se skvělou muzikou a texty ostrými jako nůž. Je pravděpodobné, že snímek vás natolik vtáhne do děje, že se po celou dobu od televizních obrazovek ani neodlepíte. Režii si vzal na starost F. Gary Gray, který se rozhodl ukázat život ostrých hochů v Comptonu, v jednom z nejnebezpečnějších měst v Kalifornii.

Zde totiž vznikla hudební skupina N. W. A. neboli Niggaz With Attitude, složená z černošských hudebníků a zpěváků, která se do hudební historie zapsala jako jedna z nejdůležitějších hiphopových skupin. Její členové jsou zároveň zakladateli nového směru, a to gangsta rapu.

Jejich texty znal fanoušci nazpaměť

Skupina N. W. A. si ve svých textech servítky nebrala, a možná právě proto je jejich fanoušci znali doslova nazpaměť. Režisér Gray představuje divákům fungování skupiny rapperů bez příkras – nahrávání ve studiích, divoký život během turné i nemilosrdný byznys hudebních manažerů, kteří na úspěchu svých svěřenců vydělávali hezké peníze. Sám režisér F. Gary Gray se ve svém filmu objevil jako moderátor rádia 1580 KDAY.

Ve snímku nefigurují skuteční členové skupiny, jejich rolí se ujali herci. Snímek se natáčel v Los Angeles a Comptonu, odkud pocházela většina členů skupiny N.W.A., a nese název debutového alba skupiny z roku 1988. Producenty filmu jsou přímo členové skupiny Dr. Dre a Ice Cube, kteří byli přítomni u celého natáčení a dohlíželi na věrohodnost příběhu.

Aktuálně v tv světě
Ve filmu Ztratili jsme Stalina z roku 2017, který byl natočený v koprodukci Velké Británie, Francie a Belgie, se divák ..
25.09.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ..

16.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Až si budete chtít odpočinout od shonu a starostí běžného dne, tak si nezapomeňte pustit televizní stanici JOJ Cinema, ..
12.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především ..
04.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022
Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže ..
28.08.2022
Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci ..
24.08.2022