Rapeři z Comptonu: Hudební životopisné drama o kontroverzní černošské skupině

Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především milovníky hudebních lahůdek, jejichž uším zní rapování ve stylu gangsta rap. Nechte se pohltit hudbou ostrých černošských hochů z kalifornského Comptonu, která po celých 147 minut stopáže filmu se line z reproduktorů televize.

Niggaz With Attitude

Když se film Rapeři z Comptonu (Straight Outta Compton) dostal do kin, jeho producenti divákům slibovali životopisné drama se skvělou muzikou a texty ostrými jako nůž. Je pravděpodobné, že snímek vás natolik vtáhne do děje, že se po celou dobu od televizních obrazovek ani neodlepíte. Režii si vzal na starost F. Gary Gray, který se rozhodl ukázat život ostrých hochů v Comptonu, v jednom z nejnebezpečnějších měst v Kalifornii.

Zde totiž vznikla hudební skupina N. W. A. neboli Niggaz With Attitude, složená z černošských hudebníků a zpěváků, která se do hudební historie zapsala jako jedna z nejdůležitějších hiphopových skupin. Její členové jsou zároveň zakladateli nového směru, a to gangsta rapu.

Jejich texty znal fanoušci nazpaměť

Skupina N. W. A. si ve svých textech servítky nebrala, a možná právě proto je jejich fanoušci znali doslova nazpaměť. Režisér Gray představuje divákům fungování skupiny rapperů bez příkras – nahrávání ve studiích, divoký život během turné i nemilosrdný byznys hudebních manažerů, kteří na úspěchu svých svěřenců vydělávali hezké peníze. Sám režisér F. Gary Gray se ve svém filmu objevil jako moderátor rádia 1580 KDAY.

Ve snímku nefigurují skuteční členové skupiny, jejich rolí se ujali herci. Snímek se natáčel v Los Angeles a Comptonu, odkud pocházela většina členů skupiny N.W.A., a nese název debutového alba skupiny z roku 1988. Producenty filmu jsou přímo členové skupiny Dr. Dre a Ice Cube, kteří byli přítomni u celého natáčení a dohlíželi na věrohodnost příběhu.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022