Reality show Utajený šéf zavede diváky mezi pracovníky známých velkých českých firem

Televize Nova zařadila do svého vysílacího schématu opakování televizní reality show Utajený šéf z roku 2018, jež vznikla podle britského formátu Undercover boss, vytvořeného Stephenem Lambertem na kanále Channel 4. V hlavní roli se objevují vedoucí pracovníci firem, kteří pracují v utajení ve vlastní společnosti. Česká republika získala licenci od All3Media International Limited z Velké Británie.

Reality show jako seznámí se různorodými profesemi

Češi si reality show zamilovali. Rádi se dívají na zobrazování „reálného“ života. Je pro ně odreagováním od jejich starostí a stresů, které běžně zažívají. Pro tento formát je typické snímání skrytými kamerami. V rolích se objevují herci i neherci. V případě Utajeného šéfa se v hlavní rolích objevují vysocí manažeři známých českých firem. Ti se v přestrojení zapojí do normálního pracovního procesu v jejich vlastní firmě, aby zjistili, jak to v ní chodí. Asi něco na způsob toho, jak se císař Josef II. převlékal za obyčejného člověka a chodil pozorovat život v podzámčí.

Zajetý formát přizpůsobený českým reáliím

Původně je Utajený šéf americkou reality show. Pro české poměry je bylo třeba pochopitelně upravit. Diváci určitě ocení, že v ní vystupují manažeři ze známých českých firem, například Zásilkovny nebo Petcenter. Přítomnost kamer a štábu na pracovištích byl tamních zaměstnancům vysvětleno jako natáčení dokumentu o dlouhodobě nezaměstnaných.

Údajně nikdo, kromě šéfa a jeho rodiny, nevěděl, co se ve skutečnosti natáčí. V rámci reality show Utajený šéf se nejednalo o hrané scény, vše by mělo být autentické. Ostatně, to už může posoudit divák, který má možnost zároveň se podívat na to, jak to chodí ve velkých známých firmách. Samotní šéfové v přestrojení pak mohou zjistit, co by bylo třeba v jejich společnosti změnit k lepšímu.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022